Skocz do zawartości
profundis

Płyta pod Q6600 + stary zestaw...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ostatnio dostałem "w spadku" C2Q Q6600 z chłodzeniem Pentagram Freezone Ultra Silent oraz 3x2GB Kingstona 800MHz (KVR800D2N6) na płycie Asus P5B-E, której żywot dobiegł końca oraz dysk 500GB (Samsung HD501LJ). Mój obecny, już wiekowy zestaw to Gigabyte GA-EP31-DS3L z Dual Core E2160 @ 2,8GHz na chłodzeniu BOX; 2x1GB RAMu Goodram 667MHz, grafika to Gigabyte HD4850 Multi Core Cooling (GV-R485MC-1GH), dyski 640 WD AKKS i 250GB Seagate 7200.10, oraz zasiłka 450W Chieftec GPS-450AA-101 A.

 

Obecnie chodzą mi po głowie 2 opcje:

 

1) kupić płytę główną pod Q6600, zostawić 4/6GB RAMu, grafikę, zasilacz, dysk 640 i 500GB i nic więcej nie kombinować, resztę sprzedać.

2) sprzedać procesory i chłodzenia do nich, płytę główną, dysk 250GB i cały RAM, na to miejsce kupić coś nowszego (Mobo+CPU+RAM). Ile za to bym mógł dostać?

 

Dość sporadycznie gram (monitor 22" 1680x1050) zatem obecna grafika myślę że spokojnie wystarczy, zdecydowanie częściej obróbka zdjęć, od czasu do czasu jakieś programowanie, zabawy z bazami danych. Z internetu korzystam głównie na noteboku Asus 1215N.

 

Teraz pytanie, która opcja jest bardziej trafna? Przy wyborze 1 opcji jaka płytę warto kupić pod Q6600. Każda sensowna uwaga mile widziana.

 

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza opcja 1 - Q6600 to wciąż dobry procek , lepszy niż Phenom II X4 955 , a tego raczej byś miał w zasięgu jak sprzedaż obecne graty - raczej nie uzbierasz za nie ~ 1 250 zł aby kupić sprzęt lepszy niż Q6600 .

 

Płyta pod Q6600 - za 215 zł jest dobry Asus P5Q Pro z 8 fazami zasilania , albo za 250 zł DFI LAN PARTY DK P45-T2RS PLUS .

 

Wkładasz ram , procka i chłodzenie , a potem ostro kręcisz - jak to jest Q6600 w rewizji G0 to ładnie pójdzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to Q6600 rev G0 to 3.0 ~ 3.2 przy niskim vcore (<=vid w stresie) na obecnym gigabyte jest do osiągnięcia(miałem pół roku Q6600@3.2 na zwykłym 3 fazowym P5B), jak chcesz więcej to zdałoby się coś z mocniejszą+chłodzoną sekcją zasilania, podobno C2Q lepiej kręcą się na P45 (sam nie miałem okazji testować tego na jakiejś lepszej płycie P965/P35)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można tez zrobić jak zachęca DJH83, wsadzić Q6600, 2x2GB Kingstona do GA-EP31-DS3L, przykryć pentagramem i delikatnie podkręcić.

GA-EP31-DS3L nie jest aż taka zła, w firmowych zestawach q6600 dostawał biedniejsze płyty i działał.

Pozostałe pamięci oraz PDC sprzedać i ewentualnie dokupić lepsze chłodzenie na procesor, będzie w razie co na nowa platformę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję, w sumie znalazłem przypadkowo chętnego na EP-31 + E2140 (błędnie podałem że mam E2160) + 2GB RAM i HDD 250GB, dlatego zastanawiam się nad opcją ASUS P5QL EPU P45 BOX KRAKOW (1863325606) - Aukcje internetowe Allegro co podał kolega reyden, gdyż i tak często przebywam w Krakowie. Przy okazji pytanie czy z nowych płyt nie ma raczej sensu nic brać - w granicach 250pln?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, bez nerwów ;)

Aukcja którą linkujesz ma w tytule P5QL i na tej płycie jest taka sama bieda jak na Twoim gogusiu, tylko chipset nowszy. http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/P5QL/

Na zdjęciu na aukcji jest zaś całkiem przyzwoita płyta P5Q PRO. Delikatnie mówiąc, obie płyty dzieli przepaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, bez nerwów ;)

Aukcja którą linkujesz ma w tytule P5QL i na tej płycie jest taka sama bieda jak na Twoim gogusiu, tylko chipset nowszy. http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/P5QL/

Na zdjęciu na aukcji jest zaś całkiem przyzwoita płyta P5Q PRO. Delikatnie mówiąc, obie płyty dzieli przepaść.

 

Nigdzie mi się nie śpieszy z kupnem/sprzedażą :) Oczywiście zauważyłem, że nazwa aukcji i model na zdjęciu się różni, przed kupnem wyjaśniłbym sprawę.

 

ps. dalej pozostaje kwestia obecnych/nowych płyt pod Q6600? Jest coś godnego uwagi? Widzę, że obecnie większość pod s.775 obsługuje DDR3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się w wolnej chwili, że płyta Asus P5B-E, którą otrzymałem w zestawie padła podczas update BIOSu. W końcu znalazłem chętnego na naprawę tej przyczyny. Sprawna płyta już wraca do mnie, jak ogarnę sprzęt to napiszę co i jak. W każdym razie dzięki za wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem w poście wyżej Asus P5B-E został przywrócony do życia (znajomy znajomego przelutował mi kość BIOSu). Dokupiłem między czasie budę Brutus 410 i chłodzenie Fortis H1225, procek poszybował na wstępie na 3,1GHz (temp w stresie +45st.!). Obecnie ta konfiguracja zupełni mi wystarczy. Resztę gratów sprzedałem i zostałem dodatkowo na plusie z PLN.

 

Dzięki raz jeszcze za sugestie.

 

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez profundis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...