Skocz do zawartości
Slavormir

Zestaw komputerowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamierzam kupić nowy komputer. Bylem dzisiaj w sklepie z własną konfiguracja i wyszło mi coś takiego:

1.AMD Phenom II x4 Quad Core 955 Black Edition, 3,2Ghz Socket AM3, BOX

2.Gigabyte GA-870A-USB3 AMD 870,DDR3 1333, SATA3, RAID, PCI-E, ATX

3.Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM XMP

4.Gigabyte GeForce GTX 560 OC 1GB GDDR5 (256Bit), BOX

5.Dysk WD Caviar Green, 3.5", 500GB, SATA/300, 32MB cache

6.Cooler Master zasilacz ATX eXtreme Power Plus 500W [RS500-PCAPA3-EU]

7.Obudowa 80zl

 

Cena 2200zl.

 

Mam pytanie czy to się opłaca, i czy ten zasilacz to jakaś dobra sprawa czy chińska bomba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek i płyta OK .

 

Ramy zmień na Goodram 2x4 GB DDR3 1 333 mhz CL9 - tańsze i jakościowo lepsze , do czego potrzeba ci 8 GB - jak do gier to sporo za dużo , spokojnie wystarczy 4 GB .

 

Karta średnia - lepszym wyborem w tym przedziale jest HD6870 np. MSI ATI Radeon HD6870 Hawk Twin Frozr III 1GB albo Asus z chłodzeniem DCII .

 

dysk zmień na Samsung F3 500GB , ten WD Green jest bardzo wolny .

 

Zasilacz też bym zmienił , ten CM wybitną konstrukcją nie jest - nie wiem czy ma certyfikat 80+ , zmienił bym go na XFX Core 450 W .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zmień ten zestaw na coś takiego:

 

Procesor:

Intel Core i5-2320

693 zł

 

Płyta główna:

MSI H61M-E33

204 zł

 

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB 1333MHz CL9

86 zł

 

Dysk twardy:

Samsung SpinPoint 500GB F3 (HD502HJ)

176 zł

 

Karta graficzna:

Sapphire Radeon HD6850 1GB

607 zł

 

Nagrywrka DVD:

Samsung SH-S223C

86 zł

 

Obudowa:

SilentiumPC Brutus 410 Pure Black

134 zł

 

Zasilacz:

Chieftec CTG-500-80P 500W

207 zł

 

Razem: 2193 zł

 

Mocny, czterordzeniowy procesor, 4GB pamięci RAM, wydajna karta graficzna z cichym chłodzeniem, przewiewna obudowa i porządny zasilacz. Dla porównania - w Twoim zestawie jest słabszy procesor, nieopłacalna płyta główna, drogie i nieopłacalne pamięci, wolny dysk twardy, nieopłacalna karta graficzna, kiepski zasilacz i nic nie warta obudowa - piekarnik. W techplanet.pl jest kilka modeli HD6850 od Sapphire - chodzi mi o ten model:

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/sapphire-ati-radeon-hd6850-1gb-ddr5256bit-dvihdmidp-pci-express-11180-00-20r,14222.html

Ewentualnie jeśli możesz dopłacić ok. 70 zł, to za 687 zł jest HD6870 od Vertexa3D:

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/vertex3d-ati-radeon-hd6870-1gb-ddr5256bit-dvihdmimdp-pci-express,24035.html

Chłodzenie jest te same co w Radeonie HD6790 / HD6850, a więc ciche. Po zmianie karty na HD6870 od Vertexa3D cena zestawu wyniesie 2273 zł. Ceny podzespołów są z techplanet.pl. Od lokalnych sklepików komputerowych trzymaj się z dala - zawsze doradzają to, co najsłabiej schodzi. Nie inaczej było w Twoim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek i płyta OK .

 

Ramy zmień na Goodram 2x4 GB DDR3 1 333 mhz CL9 - tańsze i jakościowo lepsze , do czego potrzeba ci 8 GB - jak do gier to sporo za dużo , spokojnie wystarczy 4 GB .

 

Karta średnia - lepszym wyborem w tym przedziale jest HD6870 np. MSI ATI Radeon HD6870 Hawk Twin Frozr III 1GB albo Asus z chłodzeniem DCII .

 

dysk zmień na Samsung F3 500GB , ten WD Green jest bardzo wolny .

 

Zasilacz też bym zmienił , ten CM wybitną konstrukcją nie jest - nie wiem czy ma certyfikat 80+ , zmienił bym go na XFX Core 450 W .

 

Potrzebuje dużo ram ponieważ serwery stawiam. Te twoje ramy sa wolniejsze to nie jest jakias duza różnica?

co do dysku mógłbyś podać o który ci dokładnie chodzi bo ich jest duzo i kazdy inny. Zasilaczy zas nie maja

w moim miecie przynajmniej żadnego z tych: XFX Core 450W / Fortron FSP500-60GHN / OCZ ZS 550W wiec zaproponowali

mi ten i moje pytanie czy ewentualnie on by nie mogl byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem zestaw na:

 

1. Gigabyte GA-870A-USB3 rev 3.1 AM3+

2.AMD Phenom II X4 955 Black Edition AM3

3.Gigabyte GeForce GTX 560 1024MB GDDR5

4.Dysk Samsung SpinPoint F3 HD502HJ (500GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300)

5.GoodRAM DDR3 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9 (GR1333D364L9/8GDC)

6.OCZ ZS 550W

 

Problemem jest ze tego zasilacza nie maja u mnie wiec jaki mam brac? Sugerowac sie certyfikatem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest ze tego zasilacza nie maja u mnie wiec jaki mam brac? Sugerowac sie certyfikatem?

 

Jeszcze kultura pracy(nikt nie lubi zasilaczy pracujących jak odrzutowce ;)) i obciążalność linii 12V.

BTW. Koniecznie chcesz tego GeForca? Nie bez powodu zarówno reyden jak i BlackMachine proponują coś AMD ;) Oczywiście jeżeli to jest świadomy wybór to nie ma problemu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na pewno chce tego geforca. Tylko zasilacz niewiem jaki mam wybrac. Jak myslicie cos z tego Zasilacze komputerowe 500-599 W 80 PLUS Bronze cena - Porównanie cen w sklepach sie nada? Znaczy pierwszy lepszy który będą mieli u mnie z tych z linka.

Edytowane przez Slavormir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten GTX to słąbeusz , w dodatku drogi i bardziej prądożerny niż konkurencyjny HD6870 , ale to twój wybór - jak chcesz to bierz .

 

Co do zasilacza - XFX Core 450W na start , ew. model 550 W albo OCZ ZS 650W choć są one podobne wydajnościowo - zbliżona moc na linii +12 V .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...