Skocz do zawartości
aerial

Murdermod MK2

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę zawalać zdjęciami tematu zbiorczego, więc oddzielny, poświęcony przerobionej przez Charles'a obudowie Silverstone TJ07.

Odsłona drugiej rewizji, powstająca tym razem we współpracy z firmą Silverstone, ma być niby przez to tańsza (poprzedni murderbox kosztował w pełnej opcji 1000$). Daje też możliwości robienia rzeczy, które są możliwe tylko na etapie produkcyjnym tj07.

Linki:

 

Galeria rev1: murderbox

 

teasery nowej rewizji, ukazujące się co jakiś czas:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

i nowy, dzisiejszy:

 

Dołączona grafika

 

Wygląda jak okno wersji inverted, na obudowie złożonej jako atx, pokazuje tył tacki na mobo? dziwne

Może chodzi o to, że każda wersja będzie miała okno po obu stronach, i "mod" na inverted atx będzie możliwy bez dokupienia/wycięcia panelu bocznego?

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyglądając się wykonaniu elementów jak np ten holder pod wentylatory

czy mobotray grubości 10 mm mam wrażenie że Patuga z ColdZero maczał w tym paluchy :)

Ewentualnie pomysł co do materiałów wycinanych laserem

został od niego zaczerpnięty.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Elder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem kto był "pierwszy", czy istniały podobne mody TJ07, jeszcze przed ukazaniem się pierwszego MM.

CO do Mk2, nowych zdjęć chyba nie będzie za szybko, bo marudzili w temacie na xs, że za długo się premiera przeciąga, i teraz pewnie będzie cisza, aż skończą całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NICE!

Asceza totalna.

Tylko po co ta maluda (120x120) w piwnicy? 4x120 nie wystarcza?

 

Zdaje się, że LC ewoluuje w stronę niklowanych miedzianych/mosiężnych rurek- pojawiło się już kilka takich setów.

No i git- następnym krokiem będą szklane topy, a wtedy układ zalać będzie można rtęcią ;-).

 

I pomyśleć od czego to wszystko się zaczęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej taki build pokazówka, nie będą ofc tego sprzedawać. Rozwiązanie fajne do zrobienia foto sesji, ale bardzo mało praktyczne. Jakakolwiek zmiana hardware i musisz zamawiać nowe rurki. Myślę że ten pomysł bierze się głównie z tego, że poszukują czegoś nowego. Zaprezentować kolejny normalny układ z wężami, byłoby mało spektakularne jak na premierę nowego MM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstraciach!ąc (brzydkie słowo) od tematu głównego- w dzisiejszych czasach, w przypadku "LC na wypasie" wymiana sprzętu i tak równa się wymianie- bloków (fullcovery gpu, sety na mobo).

Oczywistym jest fakt, że jest to łatwiejsze niż wymiana rurek- kilka kliknięć w netowym sklepie. Ale drogie.

 

Jeśli pomysł chwyci (rurki zamiast węży) tak to widzę:

 

- kilka układów na rurkach, na różnych gpu, mobasach, blokach, chłodnicach i pompkach. No i masówka- koszy "produkcji" rurek są nieporównywalnie niższe niż fcoverów- a jeśli będzie hype na taki ficzer (a pewnie będzie) to i zarobić można będzie- tak jak pisałeś- firmy szukają nowości na których można zarobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Charles wyciska TJ07 jak cytrynkę...do ostatniej kropli :D

Stara buda i kompilacja pomysłów pozbieranych z worklogów w ostatnich miesiącach.

Czy to jest recepta na sukces rynkowy?

Wątpię.

 

Chociaż jego upodobanie do symetrii trąci konformizmem może się podobać.

Crystal linki i miedziane rurki to w sumie nie problem z aplikacją

niklowaniem ,chromowaniem,gięciem i dopasowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jaki to rodzaj materiału Patuga i Charles używają do custom paneli.

Wygląda to jak kiku mm grubości czarny satynowany matowy akryl

i nigdzie nie można tego kupić w PL.

Długo szukałem i ni diabła...

 

Co do zatok,piękne wykonanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Precyzja i dbałość o wykonanie niektórych detali jest wprost porażająca.

Na szczegółowych zdjeciach widać ze nie ma tu pominiętnego najmniejszego elementu

który nie został dopracowany i przemyślany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla Charlesa za perfekcyje wykonanie oraz urodę MKII

ale cena jest mocno przesadzona.

Oprócz alu unibody (bardzo kosztowne w wykonaniu) nie ma tutaj piekielnie drogich materiałów i rozwiązań

więc przy seryjnej produkcji koszta głowy nie urywają.

 

Do tego na starcie wtopa z PayPal,zwracanie zaliczek wpłaconych przez zamawiajacych,nerwy i opóźnienie w realizacji zamówień.

Tutaj wyszedł już brak profesjonalizmu.

 

Z drugiej strony jak LittleDevil sprzedaje swoją przaśną skrzykę V8 za 600 usd i ludziska to kupują

pomimo że Case Labs za mniejsze kwoty ma bijące ją na głowę rozwiązania w swoich budach

to już nic mnie nie zdziwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez kitu, za taką cenę w Polsce można zamówić własne tego typu rozwiązanie, według własnego pomysłu, potrzeb, wymiarów itd. w równie solidnym albo i solidniejszym wykonaniu. (2500-3000).

 

Co do samego kosztu budy. Nie jest to masowa produkcja, wbrew pozorom sam materiał i zużycie narzędzi to połowa tej kwoty, a jeszcze trzeba policzyć umiejętności i czas. Cena adekwatna do wykonania/pracy/nakładu ilości. Tyle, że jak wspomniałem, u nas za coś takiego, własnego, zapłacimy mniej, jednak w krajach typu USA, gdzie praca ludzka jest droższa - ta obudowa może się sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nikt nie wykona tłoczonego korpusu unibody alu jakiego Charles użył.

Koszt matrycy jest kolosalny i tylko przy kilkuset sztukach planowanej produkcji miało by to sens.

Przypuszczam że wybrnął z tego podpisując umowę z Silverstone na dostarczenie unibody.

Jeśli ktoś ma info że inaczej to rozwiązał...to bedę zaskoczony.

 

Jednym stwierdzeniem mnie zaskoczyłeś... że sam materiał i zużycie narzedzi to połowa kwoty budy Charlesa.

On sam nic takiego nie podał...może przegapiłem jakąś informację od Charlesa zamieszczoną w ostatnich miesiącach.

Skąd te info?

 

Patuga z ColdZero z takiego materiału jaki Charles użył na mobotray,top fun bracket itd od dawna produkuje mody do Temjina TJ07.

Gdzieś od 2009 roku.

To odmiana czarnego akrylu o matowej powierzchni,żaden rarytas...łatwy w obróbce i nie drogi wbrew pozorom

bo ceny produktów ColdZero czapy nie zrywają.

 

Mobotray niemal identyczne jak w MKII to koszt 60 euro a jest to kawał mela a nie mikry detal.

http://www.coldzero.eu/category.php?id_category=23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem te ceny znośnie wyglądają, można "ubrać" TJ07 z tej stronki w zasadzie, ładny czysty mod.

 

http://www.hardwarel...ero-899111.html

 

Dołączona grafika

 

tutaj sporo dokładnych zdjęć elementów, łącznie z tacką na mobo

 

Jedna rzecz w tych modach zawsze razi, zależnie od zdjęć (naświetlenia, kadru itp), często customowe część strasznie odróżniają się kolorem/strukturą od samej obudowy:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem jak model 5400 RPM skaluje się z napięciem, ale może model 3000 RPM po mocnym obniżeniu woltów pracuje cicho.

Bo co jak co, ale łożysko w tych wentylatorach jest pierwsza klasa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...