Skocz do zawartości
Kacik

Grafika do 1200 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Na wstępie opiszę obecny zestaw:

 

AMD Athlon II x4 620 s.AM3 BOX

Gigabyte GA-MA770-UD3 PCI-E s.AM2+

ASUS EN9600GSO TOP 384MB HTDP PCI-E

KingMax DDR2 2GB 800

Rasurbo DLP 535 Silent Power

 

 

I tutaj pytanie do Was:

Myślę nad pewnymi zmianami, a mianowicie:

- podkręcić procesor, (1. co o tym myślicie, jakie chłodzenie do tego?)

- zmienić zasilacz na markowy, (2. co polecacie?)

- zmienić kartę graficzną, (3. co polecacie?)

- zmienić pamięć, (4. co polecacie?)

- kupić obudowę. (5. co polecacie?)

 

Ja to widzę tak:

 

1. Wymęczyć procesor tak do 3,2 GHz, do tego jakiś Scythe,

2. OCZ StealthXStream 2 OCZ600SXS2-EU 600W - OCZ OCZ600SXS2-EU • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

3. AASUS HD6850 1GB 256bit PCI-E DDR5 DirectCU - ASUS HD6850 1GB DC • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

4. Kingston HyperX 2x2GB DDR2-1066 Dual Chanel Kit CL5 Non-ECC KHX8500D2K2/4G - KHX8500D2K2/4G • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

5. Fractal Design Define R3 Black Pearl - Fractal Design DEFINE R3 BLACK • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

 

Całość - ok. 1600 zł.

 

Jestem otwarty na różne opcje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć? Daj spokój z tym zestawem. Poszukaj na allegro kości 2GB 800MHz za ok 50-60zł i to wystarczy w zupełności. Zaoszczędzoną kasę dołóż np do HD6870.

 

Bardziej w tym sprzęcie chodzi mi o to, żeby sprzęt szedł ze sobą w parze. Nie musimy się trzymać tej granicy 1600 zł.

Pamięć chciałbym wrzucić w Dual Channel, tak dla eksperymentu, bo nigdy nie miałem okazji na takiej pracować :)

Co do grafy, możesz podać jakiś konkretny link?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że zasilacz, który podałeś, jest nieopłacalny. Do tego zestawu po modernizacji spokojnie starczy dobre 450-500W. Karta to chyba pierwsza rewizja, a więc ma terkoczący wentylator. Obudowa jest trochę przydroga, zwłaszcza jak na ten zestaw. Lepiej kupić coś tańszego (i niekoniecznie gorszego), a resztę przeznaczyć na pozostałe podzespoły.

Jako chłodzenie na procesor możesz wziąć Thermaltake Contac 29 lub Zalmana CNPS10X Performę. Płyta, którą masz, nie oferuje jakichś bardzo dużych możliwości OC (a sam procesor też nie kręci się zbyt mocno), więc na dobrą sprawę starczy i Xigmatek Gaia SD1283. Jeśli chodzi o zasilacz, to spokojnie starczy tutaj XFX Core 450W lub Chieftec CTB-500S, jeśli będzie tańszy. W przypadku XFX'a musisz uważać na rewizje z gorszym okablowaniem, oznaczane często jako "ProSeries". Co do karty - jeśli trochę zaoszczędzisz na obudowie i - tak jak wspomniał Klaus - na pamięciach, to starczy Ci na Radeona HD6870. Nic mocniejszego i tak nie ma sensu tam wkładać. Poniższy model od Sapphire ma dość dobre chłodzenie:

Karta graficzna Sapphire Radeon HD 6870 1GB DDR5 PCI-E LBOX - Karty graficzne - Sklep internetowy Agito.pl

Kwestię pamięci wyjaśnił Ci już Klaus, jeśli chodzi o obudowy to możesz wziąć SilentiumPC Gladius 800 Pure Black lub Fractal Design Core 3000 (jeśli nie będzie znacząco droższy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę się zapoznać z MINI REGULAMIN DZIAŁU - PROSZĘ KONIECZNIE PRZECZYTAĆ ! - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne i bezwzględnie stosować w przyszłości.

 

Dzięki za sklejenie, ale idea tematu się zmieniła. Wtedy chciałem Up sprzętu, bo przemyśleniach będę kupować zupełnie nowego PCta.

 

Do puenty:

Komputer do... Battlefield 3 :)

 

Proszę o najtańszy zestaw pozwalający odpalić grę na najwyższych detalach w BF3.

Mowa o:

- CPU,

- MB,

- RAM,

- Grafika,

- Zasilacz.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinieneś zostać z tym co masz, albo zainwestować w coś lepszego niż Phenom II. Owszem różnica będzie na plus, ale nie tak duża, by inwestować w nowy zestaw na AMD. . Zwłaszcza,że chyba da się do tej Twojej obecnej płyty wsadzić Phenoma II

 

 

Chodzi o to, że po dość dobrym OC tego Athlona II X4 powinno Ci to starczyć. Gra nie obciąża tak mocno procka i bardziej ciągnie z grafy. Z 3.2 ghz powinno być więc na styk do 6870. Pakowanie czegoś mocniejszego może być już nieopłacalne przy tym Athlonie. Zwłaszcza jak będziesz chciał zagrać w coś innego niż BF3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana procesora na i5 ma sens jak najbardziej. Nie wiem w jakiej rozdzielczosci chcesz/mozesz grac, ale sadze ze aby zagrac w battlefielda 3 wystarczy do tego sprzetu dokupic hd 6850. 6950 jest ok, ale z mysla o podkreceniu i cenowo troche za bardzo zbliza sie do gtx 570. Jesli koszty nie graja roli a takie wrazenie mozna odniesc czytajac Twoje posty to wez gtx 570 i i5 2500k. Podkrecanie tego co masz na chlodzeniu z boxu wiaze sie z dwoma problemami;

 

1. Wiatraczek wkreca sie powyzej 5000 rpm i brzmi jak suszarka do wlosow

2. Nie wiem jaka masz rev procesora, ale przy 78 C powinno sie wlaczyc cpu throttle i procesor niezaleznie od ustawien obnizy mnoznik do 4.0 do czasu az przestygnie, taka sytuacja moze miec miejsce na boxie po podbiciu napiecia jesli trafil Ci sie "cieply" procesor.

 

Wymiana na Phenoma 955/965 to tez dobry pomysl, ale tylko w sytuacji kiedy nie wymaga to inwestowania w nowa plyte. Gra powinna dzialac poprawnie po wymianie grafiki na tym co masz, jesli nie od razu to po wydaniu 1-2 patcha.

 

Zakup i5 2500k i plyty umozliwiajacej jego podkrecenie to niestety wydatek przekraczajacy 1100 zl. Taniej mozesz zlozyc cos na h61 + i5 2400. Ciagle jeszcze 4 rdzeniowego athlona mozesz sprzedac w sensownej cenie.

 

Inna sprawa to fakt braku oficjalnej obslugi przez plyte phenoma 955. Tak naprawde trudno przewidziec jak zachowa sie plyta, bo moze byc tak, ze brak wsparcia wynika z ograniczonego do 15x mnoznika. Moze ktos jednak uruchomil na tej plycie szybszego phenoma. Jestem w stanie sprawdzic czy bardzo zblizone polaczenie sie obudzi.

 

Chcac zostac na tej platformie warto dokupic 2 gb ramu.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci zmień na 1333, bo w grach i tak tego nie wykorzystasz w przypadku Sandy Bridge. Reszta ok. Weź ASRock Z68 PRO 3

 

Różnica w cenie jest żadna, więc co właściwie to zmieni z tą pamięcią ?:)

I dlaczego wszyscy polecają teraz ASRock? Czy nie było swojego czasu tak, żeby to były jedne z bardziej awaryjnych MB?

 

Wymiana procesora na i5 ma sens jak najbardziej. Nie wiem w jakiej rozdzielczosci chcesz/mozesz grac, ale sadze ze aby zagrac w battlefielda 3 wystarczy do tego sprzetu dokupic hd 6850. 6950 jest ok, ale z mysla o podkreceniu i cenowo troche za bardzo zbliza sie do gtx 570. Jesli koszty nie graja roli a takie wrazenie mozna odniesc czytajac Twoje posty to wez gtx 570 i i5 2500k. Podkrecanie tego co masz na chlodzeniu z boxu wiaze sie z dwoma problemami;

Kasa zawsze ma znaczenie, wychodziłem z założenia, że wydam 2k, teraz jest już 2,5k, z 570 zrobi się prawie 3k ;) Nie wiem czy warto aż tak szarżować, skoro 6950 2tb i tak powinien zjeść każdą grę :) Monitor 21,5", więc 1920x1080 mile widziane :)

 

1. Wiatraczek wkreca sie powyzej 5000 rpm i brzmi jak suszarka do wlosow

2. Nie wiem jaka masz rev procesora, ale przy 78 C powinno sie wlaczyc cpu throttle i procesor niezaleznie od ustawien obnizy mnoznik do 4.0 do czasu az przestygnie, taka sytuacja moze miec miejsce na boxie po podbiciu napiecia jesli trafil Ci sie "cieply" procesor.

To już przemyślałem, stary sprzęt raczej pójdzie na sprzedaż :)

 

Wymiana na Phenoma 955/965 to tez dobry pomysl, ale tylko w sytuacji kiedy nie wymaga to inwestowania w nowa plyte. Gra powinna dzialac poprawnie po wymianie grafiki na tym co masz, jesli nie od razu to po wydaniu 1-2 patcha.

To też przemyślałem, po co kupować 955, jeżeli wcale nie jest jakoś super lepszy od 620? Trzeba zrobić krok dalej i iść w kierunku 2500k

 

Zakup i5 2500k i plyty umozliwiajacej jego podkrecenie to niestety wydatek przekraczajacy 1100 zl. Taniej mozesz zlozyc cos na h61 + i5 2400. Ciagle jeszcze 4 rdzeniowego athlona mozesz sprzedac w sensownej cenie.

To przeraża, dlaczego Intele są cały czas tak drogie ?;/

 

Chcac zostac na tej platformie warto dokupic 2 gb ramu.

 

DDR2 to już przeszłość chyba :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przeraża, dlaczego Intele są cały czas tak drogie ?;/

 

Bo... chyba nie ma dla nich realnej konkurencji w tym segmencie rynku. i3 2100 oferuje wydajnosc w grach zblizona do Phenoma 955BE i tez ceny tych procesorow sa podobne, za phenomem przemawia mozliwosc oc, natomiast za i3 niski pobor mocy i mozliwosc pozostania na boxowym chlodzeniu.

 

Seria FX jest szybsza, ale ciagle do wydajnosci i5 jej brakuje. A mozliwosc podkrecania, bez inwestycji w mocny zasilacz i dobre chlodzenie jest czysto teoretyczna. Moze sie okazac, ze za 3-4 lata z grami lepiej od i5 2500k bedzie sobie radzil FX8150, ale na dzisiaj nie ma to znaczenia, a za 3 lata tak czy inaczej nie bedzie to procesor do komfortowego grania.

 

Jesli seria FX okazala sie slepym zaulkiem, a i5 w technologi 22 nm beda jeszcze lepsze to intel albo jeszcze bardziej podniesie ceny, albo rozpocznie proces zabijania AMD zabierajac mu nizsze segmenty rynku a wiec sprzedajac dobre ale troche tylko okrojone procesory po bardzo niskich cenach i pojawi sie nowy celeron 300A. Przypomne, ze procesor kozstowal 300 zl a zabijal po OC wydajnoscia wszystkie wyroby AMD. Pierwszy scenariusz (wysokie ceny intela) jest zly na teraz,ten drugi w sumie jeszcze gorszy w dalszej perspektywie.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przeraża, dlaczego Intele są cały czas tak drogie ?;/

No właśnie, właściwym adresatem tego pytania jest AMD.

 

a za 3 lata tak czy inaczej

Pentiumy, Celerony, Athlony, Semprony będą miały podobną wydajność.

 

albo rozpocznie proces zabijania AMD zabierajac mu nizsze segmenty rynku a wiec sprzedajac dobre ale troche tylko okrojone procesory po bardzo niskich cenach i pojawi sie nowy celeron 300A.

Wystarczy aby Intel wypuścił:

  • Intel Core G620k
  • Intel Core i3-2100k
Do tego tanie płyty Asrock'a na P67* i mamy monopol na rynku cpu, chipsetów.

 

* w/w cpu nie potrzebują tak wypaśnej płyty jak p67 pro3, chodzi min. o sekcję zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy aby Intel wypuścił:

  • Intel Core G620k
  • Intel Core i3-2100k
Do tego tanie płyty Asrock'a na P67* i mamy monopol na rynku cpu, chipsetów.

 

* w/w cpu nie potrzebują tak wypaśnej płyty jak p67 pro3, chodzi min. o sekcję zasilania.

 

No ale przeciez 4x3.2 ghz to duzo wydajniej niz 2x3.1 ghz... Tym sie na razie AMD probuje skutecznie bronic. Po przejsciu na 22 nm na wiosne mozna przypuszczac, ze wersje k beda sie wysmienicie podkrecaly, ale to nic nie zmieni jesli najtanszy i5 "k" bedzie kosztowal 300$. Moze cos sie wlasnie ruszylo w strone i3-2100k, bo ivy bridge ma miec wiecej bazowych BLCK 66, 84, 100 mhz. Albo jest to krok w kierunku oszczeczedzania energii, albo, moze bedzie sie go dalo podkrecac podobnie jak celerony 300A. Co wiecej chyba czas juz na troche tansze okrojone z czegos 4 rdzenie od intela. Nie ma sie chyba jednak z czego cieszyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...