Skocz do zawartości
przemn2

Modernizacja

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytałem zestawy polecane.Poczytałem trochę artykułów na temat procesorów i tu mam dylemat.

Na i5 2500k przy tej cenie szkoda mi kasy.

Ale myślę aby go zastąpić I3 2100 na jakiś czas i potem zastąpić go 2500k

Lub kupić AMD Phenom II X4 955 Black Edition C3 ale czasem w testach (w grach) i3 przegania Phenom'a.

Nad płytami głównymi jeszcze się nie zastanawiałem.

8800GT zastąpi lada dzień HD6850.

Ostateczna wersja-zostawić co jest i zobaczyc jak będzie Q6600 działać z HD6850.

Chciałbym pograć w BadCompany 3 w miarę komfortowych ustawieniach 1440x900

4 rdzenie vs 2 rdzenie

Co robić?

Edytowane przez przemn2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pheonom II X4 spokojnie CI starczy do BF3. Jak nie masz kasy to nie ma sensu pakować się w Intela dla jednej gry. Zwłaszcza, że chcesz najpierw wziąć I3 2100, a potem wymienić na i5 2500K. który i tak nie stanieje. Albo bierzesz coś teraz pod Intela mocniejszego, albo od AMD Phenoma II. Ale jak myślisz o przyszłości i innych grach to z drugiej strony ma to jakis tam sens. Ale pod warunkiem, że weźmiesz pod uwagę też wymianę na Ivy Bridge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chciałbym mieć coś nowszego niż to co mam.

W sumie nie gram już tak dużo jak kiedyś.Jedna lub dwie gry starczą mi na 3-4 lata tak jak cod 4 lub Bad Company 2.

Więc moze faktycznie w tym wypadku lepszym wyjściem do sporadycznego grania będzie Pheonom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chciałbym mieć coś nowszego niż to co mam.

 

q6600 szyki jak na dzisiaj juz nie jest, ale tez nie bedzie tak, ze nie krecony phenom x4 bedzie go mocno zjadal w dowolnej grze, na tyle abys poczul ogromna roznice po zmianie platformy. Ogolnie wydajnosc zegar w zegar jest podobna w przypadku quada i p2. i3 2100k bedzie w prawie kazdej grze szybsze nawet w porownaniu z podkreconym phenomem x4. Poza wydajnoscia w grach i3, to tak ze ograniczenie w postaci dwoch rdzeni i wymierne straty z tego tytulu np. przy konwersji wideo. Czytales testy - jak sam wiesz sprawa nie jest oczywista.

 

Plyta do oc phenoma + chlodzenie + procesor = 800 zl

 

Niewiele drozej mozna miec i5 2400 na plycie h67, albo nawet wcale nie drozej w takiej samej cenie kupic h61 + i5 2400.

 

Na jakis czas i3 2100 to rowniez bardzo dobry wybor, nie gorszy od p2. Pytanie tylko czy nie negujac wzrostu wydajnosci, przesiadka z quada ma sens jesli grasz tylko od czasu do czasu. Jesli mozesz dobrze sprzedac to co masz mysle, ze lepszym wyborem jest na dzisiaj intel, ze wskazaniem na i5. Po wejsciu FX 2 modulowych czyli "niby 4 rdzeniowych" P2 stanieja, ale to wrozenie z fusow.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana na Phenoma to raczej upgrade w stylu "zamienił stryjek siekierkę na kijek", czyli dołożysz, a G zyskasz. Wsadź nowego radka i zobaczysz jak będzie, (kręć tego Q, przy freezerze 7 pro rev1 robiłem na swoim Q6600 3.4GHz@1.25V). Jak miałbym wymieniać swój sprzęt to raczej na 2500K(przy obecnych cenach -> podziękował), ewentualnie dobre mobo LGA1155 + bieda cep na przeczekanie, a później jego wymiana, no może jeszcze przy okazyjnej cenie na jakieś stare I5 750 też bym się skusił.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miom zdaniem nie warto się przesiadać z Q6600 na P II x4, kręć tego q6600 albo szukaj czegoś na ten wzór. Zestawy mobo + cpu na s.1156 idą często za śmieszne pieniądze.

 

Edit: Wypowiedź DJH83 i starym i5 przeczytałem dopiero teraz. Znaczy to, że warto się za takim czymś rozglądać.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...