Skocz do zawartości
Xavanger

modernizacja zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam aktualnie:

 

MSI Radeon HD5850 TwinFrozrII 1024MB DDR5 /256bit/ DVI/HDMI/DP

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

AsRock M3A785GXH/128M /AMD 785G, DDR3-1600/ <----- BRAK SATA 3 :( :(

AMD Phenom II X4 955 /3.2GHz, 2MB L2, 6MB L3, 125W, BOX, AM3/ + Scythe Scythe Mugen II Rev.B

SAMSUNG HD103UJ 1 TB

Zasilacz OCZ ModXStream Pro 600W SLI

 

 

planuję dokupić

2 x GoodRam 4GB 1333MHz CL9 za 198zł

1 x Crucial M4 64GB (415/95MB/s) za 439zł <----- wymaga sata 3! pójdzie na sata 2?

 

a wszystko to żeby mi się szybciej Battelfield 3 ładował bo mi chodzi prawie na symych b.wysokich/ultra detalach a małym mankamentem jest to iż ładuje się około 20-30 sekund dłużej niż innym co mają więcej ramu ;((

 

Czy powyższa modyfikacja coś mi pomoże.

 

Proszę o profesjonalną odp. gdyż mam mały budżet i nic więcej na pewno nie wchodzi w grę...

Edytowane przez Xavanger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup ram w techplanet.pl

 

Tam 4GB ramu kosztuje 83 zł , dysk SSD też jest kilka zł tańszy .

 

Ram powinien skrócić czas ładowania , dysk SSD także .

 

Podkręć procka - dużo powinieneś zyskać .

 

dobra ale czy ssd na sata II poleci ? bo jak nie to bez sensu a na płytę główną nie stać mnie będzie nową...

 

zaufany sklep? bo na esc juz mam realizacje zamówień na ok 10tys i nigdy nie narzekałem na nich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i dzięki wielkie :)

 

aaaa tak na małym marginesie na ssd tylko system postawić czy grę też zainstalować bo z tego co widzę to 20gb ma a przy 64 gb ssd to 1/3 pojemności co by było nie miłe szczególnie że pewnie ma z 60 gb realnej pojemności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zainstalujesz go na SSD to nic Ci nie pomoże w kwestii ładowania, a przyśpieszy jedynie działanie systemu (zwykle po to się je kupuje, a nie pod gry :P). W każdym razie OS to mniej więcej do 20GB, więc nie wiem co jeszcze chcesz trzymać na dysku systemowym, że obawiasz się o brak miejsca dla BF'a..

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w sumie nic :P ale zawsze pliki jakieś tam syfy do windowsowskiego katalogu wwalają więc o to się martwię xD

ahh te czasy kiedy miałem dysk 10gb i nie wiedziałem co z tym miejscem można zrobić...

 

aaaa i czy sata II nie zwolni tego ssd?

Edytowane przez Xavanger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wlasnego doswiadczenia mialem bf3 na zwyklym hdd ladowalo dluuugo od czasu jak przeinstalowalem na ssd zawsze pierwszy na mapie albo scisla czolowka, wiem ze i tak musze czekac na innych ale roznica duza a ramu mam tylko 4gb i gra smiga elegancko, najpierw przetestuj opcje z dyskiem bo zakup ramu moze okazac sie zbedny

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wlasnego doswiadczenia mialem bf3 na zwyklym hdd ladowalo dluuugo od czasu jak przeinstalowalem na ssd zawsze pierwszy na mapie albo scisla czolowka, wiem ze i tak musze czekac na innych ale roznica duza a ramu mam tylko 4gb i gra smiga elegancko, najpierw przetestuj opcje z dyskiem bo zakup ramu moze okazac sie zbedny

 

Wszystko zalezy w jakiej rozdzielczosci grasz wiec dodatkowe 4gb ramu moze sie przydac do wyzszych rozdzialek

Kumepl gral na full hd z 4gb i dolozyl teraz kolejne 4gb i byla duza roznica

Napewno dysk SSD i instalacja bf3 przyspieszy :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...