Skocz do zawartości
boratsc

Modernizacja zestawu małym kosztem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Musze zmodernizować pewien komputer pewnej osobie, w tej chwili jest tam sempron 3600+, 2GB DDR2, 8600GT, zasilacz Fortron 400W (na 100% da rade ;) ), płyta Gigabyte na AMD 720 (AM2+ albo AM3 nawet nie wiem)

I teraz moje pytanie, co z tym zrobić? Wymiana procka + grafiki załatwi sprawę? Jeśli tak to na co to zmienić?

 

moje typy:

Asus albo MSI Radeon 6770 1GB

Athlon X2 albo X3 (ale jaki?)

 

Aaa do całości podpięty jest monitorek 22" (1680x1050px), budżet jest dość płynny ale też bez przesady, chodzi o to żeby to było jak nataniej i jak najlepiej żeby kolejna część simsów również poszła :)

Edytowane przez boratsc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka, mobo to: GA-MA74GM-S2H więc na pewno jest to AM3 :) w związku z tym może spróbować wyrwać Phenoma X2 555 albo 550 BE, chłodzenie jest założone karakorum więc do lekkiego OC przez mnożnik powinno chyba dać radę :)

Do tego prawie na pewno będzie radeon 6770, za kartą w ogóle jestem za nową nie używką, po moich perypetiach z kartami wole jednak pełną gwarancję od dobrej firmy (gigabyte, asus, msi)

Co wy na to? może jakaś NV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli na pewno AM3, to dlaczego masz wymienione 2GB ddr2 w pierwszym poście?

 

Uważam że radeon 5770/6770 to dobry wybór - dobra proporcja kosztów/ wydajności/poboru prądu/hałasu.

Co do procesora, to rozważcie też ph2 955 - zależnie od funduszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz moje pytanie, co z tym zrobić? Wymiana procka + grafiki załatwi sprawę? Jeśli tak to na co to zmienić?

 

 

Jaki system jest zainstalowany? Ile gniazd pamici na plycie zajetych? Warto dolozyc 2 gb ramu. Nawet jesli simsa to nie pomoze, to w viscie daje to subiektywne odczucie ogromnego wzrostu wydajnosci, no ale... oczywiscie nie z sempronem. Jesli komputer sluzy do grania tylko sporadycznie i w gry typu sims to moze lepiej wymienic plyte, pamieci i procesor, ale karty nie kupowac a uzywac integry. Z simsami 3 radzi sobie (srednio) nawet integra z nforce 630 i pamieciami ddr2, ale potrzeba proceosora typu athlon x2. DDR2 mozna teraz sprzedac w dobrej cenie. Co o tym myslisz? Mozna w sensownej cenie zlozyc cos nawet z A4 lub i3. Kwestia tylko do czego ten komputer glownie sluzy.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System win xp, rewizja plyty to na bank powyzej 2.0 (obsluguje DDR1066), raczej inny system niz xp nie wchodzi w gre, swoja droga 8600GT z najnowszymi dodatkami z tego co wiem ma juz problem :) a ona nie chce grac na najnizszych detalach bo brzydko to wyglada ;) a komputer glownie do internetu, filmow, muzyki :) ja czasem sobie jakis projekt skompiluje zeby zobaczyc czy dziala na XP

 

Sent from my HTC Desire Z using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a komputer glownie do internetu, filmow, muzyki :) ja czasem sobie jakis projekt skompiluje zeby zobaczyc czy dziala na XP

 

Na przyklad dodatek zwierzaki zacina sie przy przewijaniu i dziala powoli na kazdym komputerze pomimo niezbyt wyrafinowanej szaty graficznej. Gra ciagle doczytuje cos z dysku niezaleznie od ilosci dostepnej pamieci (przy 8 gb tez) - tak juz jest napisana. Tym bardziej jest to widoczne im wolniejszy dysk i wiecej procesow w tle dziala. Jesli to komputer dla dziecka to w tle dziala gg i pare innych programow. Wez dodatkowo 1-2 gb ramu i jakiegos athlona x4 640 (lub x3 455), ale grafike kup w stylu hd 5670, bo naprawde nie ma sensu nic wiecej pod simsy i video wkladac. Mysle, ze z uwagi na wiekowosc komputera przydalby sie szybszy dysk.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk akurat jest calkiem niezly, i nie jest to komputer dla dziecka :P raczej dla "fanki" simsow.

Zastanawialem sie tez nad tym ramem ale wtedy musialbym faktycznie zmieniac cala platforme (2 sloty na 2 zajete), a nie moze zostac bez komputera (na maila dostaje grafiki, czesto potrzebny jeszcze office)

 

Sent from my HTC Desire Z using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputer dla dziecka :P raczej dla "fanki" simsow.

 

albo idziesz w takim kierunku;

- MSI A55M-P35

- A6 3500

- 2x 2gb pc 1600 (im szybszy ram tym lepiej dla integry, wiec zadne 4 gb w jednej kosci)

 

cena 700 zl, niezla wydajnosc w podstawowych zasosowaniach do jakich ten komputer bedzie wykozystywany i podstawowe gry typu sims beda dzialaly , a kiedy przestana kupisz "prawdziwa" karte grafikii.

 

albo zostawiasz stara plyte i wkladasz x3 455 (mozesz tez x4 640) + hd 5670, ale 2 gb ramu beda powoli stawaly sie nie wygodne jesli komputer jest wykozystywany tak jak sobie to wyobrazam (gg / skype + pare programow dzialajacych w tle). jesli chodzi o simsy to na hd 6670 dzialaja w 1080p, pomijajac przyciecia na doczytywanie z dysku.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi na jakim mniej więcej poziomie jest ten a6 w porównaniu do athlonow x2 albo phenomow?

 

 

Jest to poziom wydajnosciowy athlona x3 o obnizonych taktowaniach, ale mozna go podkrecic lub moze odblokowac rdzen (nie ma chachu l3). Wydajnosc nie jest bardzo wysoka, znacznie szybsze sa i3 2100 / 2120, ale maja kiepska integre wiec trzeba dokupic karte. Szybsza integra intela hd 3000 jest tylko w niektorych wersjach, ale w dalszym ciagu to slabe rozwiazanie, nie jest to moim zdaniem udany uklad graficzny, chyba ze do typowo biorowych zastosowan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli grafika ma być nowa to doskonałym wyborem będzie Radeon 5670 za około 250zł klik ,na integrze nie pogra się w nic komfortowo.

Jeżeli chodzi o procka to upierałbym się przy Athlonie II x2 klik procesor stworzony do gier,można wyrwać w dobrej cenie,Żadne Simsy nie wykorzystują więcej jak 2rdzeni więc będzie idealny,jest to jeden z najbardziej udanych i sprawdzonych procesorów w historii AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...