Skocz do zawartości
GiKeR

Pomocy z dyskiem - szybko bo oszaleje

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio spalilem dyska i wymienili za doplata na nowego WD Caviar SE 80 GB WD800JB 8MB cache, moj sprzet jak w podpisie i kiedy instaluje na niego WIN XP PROF to instalka przebiega normalnie ale potem znoof mi startuje z plyty, tak jakby niewidzial tego dysku tzn widzi go, ale nie znajduuje BOOTa na nim :/

 

Nie wiem czy przypadkiem dysk nie jest sypniety, ale u kumpla pod WIN XP da sie porobicd partycje i wszystko chula, a fdisk pod dosa nawet go niewidzi i pisze ze nie ma dostepu do dysku :/

 

Wszyscy ktorzy moga mi jakos pomoc niech sie wypowiadaja :D

 

Z gory dziekuje za wszystkie posty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy dysk jest widoczny w biosie jak naped C: ??

sprobuj sformatowac spod dyskietki startowej win98

 

jak nie pojdzie to zainstaluj Linuxa i sprawdz czy startuje,jak nie pojdzie to oddaj im ten dysk i niech sie gimnastykuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec byl foramtowany u kumpla na FAT, jest partycja aktywna i jest ustwaiony zeby znigo startowal !!

Kumpel ma go teraz u siebie i jest dokladnie to samo :/

 

Nie wiem co mam zrobic ale raczej jutro znim bede lecial moze od reki mi wymienia !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dowiedzialem sie gdzies ze moze to wina rozmiaru partyci i mam zrobic mniejsza partycje startowa niz 8Gb i dalej nic.

Niewiem czy to moja wina czy sprzet jest wadliwy.

 

Napiszcie mi tesh czy maja mi obowiazek wymienic od reki jesli dzisiaj go kupilem i nawet niepodpisalem jeszcze gwarancji ??

Bo niechce czekac kolejnych dwoch tygodni na nowy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w biosie ustawiony jest bot na hd1, a on jest primary master:?:

No jasen ze mam go na primary naster i ze jest ustawione z niego bootowanie.

 

Zreszta na moim ECS K7S5A jest opcja ze on po koleii wyszukuje Boot sektory :D

I ladnie leci dysk, dyskietka i cd rom i ciagle z tym dyskiem bootuje z cdroma bo niewidzi boota na dysku :D

 

Ale zamieszalem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEHHAHHEHAHHEHHAHEHHAHEHHAHEHAHHEHEHHAHE

Dzisiaj kumpel kupil tego samego dyska bo go namowilem i powiedzialem ze moj to musi byc jakis wyjatek i co sie okazalo??

 

HEHAHHEH ma dokladnie to samo wlasnie idziemy z tym dyskiem do sklepu zeby oni sprawdzili :D

 

Jush nie kce WD CAviara nawet ze ma te trzy lata gwarancji - skora i tak niedziala od nowosci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jakoś nie miałem problemów z montaż. Najpierw podzielilem partycje, potem je sformatowałem (wszystko w Partition Magic 7) ustawiłem jako Master na 1 slocie IDE. partycje 6/30/40 i zero problemów. Bootowanie ustawione 1)HDD-0 2) CDROM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, trzeba bylo od razu zapodac Partition Magica i walnac partycje systemowa, instalnac system , a reszte partycji olac i zrobic pod Winda XP (oczywiscie przy zalozeniu ze bedziesz instalowal XP :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mialem podobny problem z dyskiem jak mi podla energia elektryczna podczas instalacjji XP'ka (juz byl w fazie rejestracji ustawien).

Za cholere nie moglem zmusic go do boot'owania z tego dysku. Na szczescie po gruntownym formatowaniu FAT wrocilo do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej - ja tez kupilem dysk caviara 80 GB 7200 8MB Cache (WDC 800JB) bo sie skusilem szybkoscia i 3letnia gwarancja. Nie mialem zadnych problemow. Podpiety na dodatkowy kontroler Highpoint ATA 100 Raid na PCI partycje zalozylem pod PQ Magic i zadnych problemow. Dysk szybki ale niestety glosny. I moze nie glos glowicy ale swist talerzy do tego stopnia mnie denerwowal ze po 2 dniach dysk sprzedalem kumplowi i kupilem sobie Baracude V (bo do 7.7200 mam jakas awersje). No i nastala niczym nie zmacona cisza - a wydajnosc - mnie wystarcza ;) Szkoda tylko gwarancji ale w sumie 280 zl (bo tyle mnie kosztowal) to nie majatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok juz mi wszystko dziala :D

Polzlem z kumplem do sklepu i mu sprawdzili na miejscu i o dziwo dzialal bez problemu i to na takiej plycie jaka posiadam ja. Wiec poszlismy po moj dysk facet go wsadzil i tassh dziala :D

Wrocilem do domci i sflashowalem biosa, pobawilem sie opcjami i dziala :D

Ale teraz mam kolejny problem i tu wasza faza na wykazanie sie : :D

Strasznie dlugo odpala mi sie system - miedzy ta tabelka ktora jest po poscie a oknem Ladowanie WIN XP mija chyba z minuta i niewiem czemu :/ - nigdy tak niebylo.

 

Po drugie w czasie instalacji czegokolwiek na dysk system straszliwie zwalnia, a kiedys nawet na starym samsungu tak niebylo a ten dysk ma 7200obr i 8Mb cachu :/

 

Dyskk jest podpiety sam na tasmie 80zyl jako primary master i jest w biosie ustawione bootowanie z niego :D

 

Wszystkim z gory dziekuje za odpowiedzi i porady - pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z was leszcze.!!!!:D

żeby sformatować dysk z partycją winxp (ntfs) trzeba najpierw usunąć w fdisk partycję z poza dos.Później ustawić na nowo partycje fat i sformatować je dopiero wtedy.Format (z win 98) nie działa czasem do partycji ntfs.Tak to bywa.Po tym zabiegu jest pelen luz.Dysku nawet w dosie nie rozpozna bo to nie jest partycja dosowa !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jesteś Leszcz bo koleś nie mógł zainstalować XP a nie 9x. Więc twoja teoria jest do bani a pozatym NTFS nie jest partycją XP tylko jest standardem obsługiwanym przez wszystki systemy NTx oprócz FATxx oczywiście a co za tym idzie pod XP tak samo można utworzyć partycje FAT jak i NTFS a przy urzyciu np. PMx można utworzyć z 10 róznym partycji z różnymi systemami plików. I nie ma znaczenia czy urzyjemu DOS'a,WIN9x, czy WIN NT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem kiedys takie problemy z dyskiem jak ty. Wariowal ile wlezie. To byly jeszcze czasy kiedy mialem kieszen na ten dyski i okazalo sie, ze to wina wlasnie kieszeni. Cos sie tam stalo z kablem ide. Moze ty nie masz kieszeni ale to moze byc wlasnie problem z kablem ide. Pozycz od kogos inny kabel i sprawdz czy to cos da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel jest na bank dobty bo inne dyski dzialaja i zrestza u kumpla sa teraz inne dyski

 

A teraz

ale z was leszcze.!!!! 

żeby sformatować dysk z partycją winxp (ntfs) trzeba najpierw usunąć w fdisk partycję z poza dos.Później ustawić na nowo partycje fat i sformatować je dopiero wtedy.Format (z win 9 nie działa czasem do partycji ntfs.Tak to bywa.Po tym zabiegu jest pelen luz.Dysku nawet w dosie nie rozpozna bo to nie jest partycja dosowa !!!!

Panie/pani zbytnia dwa posty nad tym twoim jest post moj i w nim napisalem ze sobie poradzilem tyle ze teraz dlugo sie bootuje.

Leszczy idz sobie szukac w stawie a nie tutatj - bo Instalator WIN XP ma wbudowane takie cos do partycjonowania i formatowania dyskaoof ale to mi ni epomoglo, po drugie pierwszego czego uzylem to byl partytion magic 8.1 zdaje sie i on niby wszytko fajnie poforamatowal i poustawial ale po ilnstalacji system z tego dysku dalej nie startowal, ale z tym problemem sobie jush poradzilem.

Teraz czekam na rozwiazanie nastepnego problemu tzn czasu bootowania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może byś tak trzasnął BootVis`em to taki wynalazek Micro$oftu, ale grunt że działa

 

BTW. jak wam to sie udaje wymieniac za doplatą za lepsze, kurde plakac mi sie chce, koles oddal radka 9500PRO to chcieli mu dac Voodoo 3! i to najlepsze jest to ze jego plyta tzn jakis nowy soltek na nf2 nie obsluguje napiecia na AGP 3,3V - przynajmniej on tak stwierdzil czytajac instrukcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może byś tak trzasnął BootVis`em to taki wynalazek Micro$oftu, ale grunt że działa

 

BTW. jak wam to sie udaje wymieniac za doplatą za lepsze, kurde plakac mi sie chce, koles oddal radka 9500PRO to chcieli mu dac Voodoo 3! i to najlepsze jest to ze jego plyta tzn jakis nowy soltek na nf2 nie obsluguje napiecia na AGP 3,3V - przynajmniej on tak stwierdzil czytajac instrukcje

powiem wiecej

voodoo3 nawet nie wcisnie do slotu agp8x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...