Skocz do zawartości
Kaeres

Akumulatorki

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem akumulatorki R20 z Energizera.

Specjalnie zapłaciłem kilka złotych więcej aby mieć pewność, że nie wysiądą po 10 ładowaniach, a sprzedawca już dawno się będzie cieszył pozytywem.

 

Dostałem paczkę ale akumulatorki są lekkie jakby w środku nic nie było.

Na razie działają ale tak jak wspomniałem boję się czy aby tak samo się będą sprawować po kilku ładowaniach.

 

Pytanie moje zatem czy akumulatorek powinien być mniej więcej tej samej masy co bateria czy może a nawet musi być lżejszy od niej ?

 

Te kupiłem - 2 x AKUMULATOR HR20/R20 NIMH ENERGIZER (1918316996) - Aukcje internetowe Allegro

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do masy akumulatorków to mogę ci podać masę AA:

SONY 2600 mAh - 29g

Pentagram 2600 mAh - 28g

Pentagram Eternal 2000 mAh (baterio-akumulator) - 28g

SONY bateria alkaiczna - 23g

Generalnie akumulatorki AA są cieżejsze od baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od moim skromnym zdaniem - 2500mAh to malutko jak na R20, więc niekoniecznie powinny swoje ważyć. Miałem R6 VARTA o małej pojemności (coś koło tysiąca chyba) i też nic nie ważyły, w porównaniu do takich Energizer czy Duracell 2500mAh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2500mAh to faktycznie nie dużo na R20 ale czy zwykła bateria ma większą pojemność od akumulatorków ?

Nie jest napisane na bateriach (przynajmniej nie na Energizer Alkaline battery i na Varta Longlife).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producenci zasadniczo nie podają pojemności baterii (w przeciwieństwie do akumulatorów NiCd i NiMH). Powodem takiego postępowania jest trudność ustalenia pojemności baterii. Zależy ona w dużej mierze od warunków pomiarowych:

zastosowanego prądu rozładowania,

temperatury otoczenia i temperatury baterii,

czy rozładowanie jest ciągłe czy chwilowe, czy też z przerwami,

warunki i czas przechowywania baterii przed testem jak i w jego trakcie.

 

Orientacyjne porównanie pojemności ogniw typy AA: Kolejność chronologiczna

400–1000 mAh baterie węglowo-cynkowe

600–1000 mAh akumulatory NiCd

do 2300 mAh baterie alkaliczne

1700–2900 mAh akumulatory NiMH

około 3000 mAh baterie Lithium oparte na Li-FeS2

D battery - Wikipedia, the free encyclopedia

 

Wychodzi na to, że najlepsze akumulatorki delikatnie przewyższają pojemność baterii alkalicznych.

 

AA battery - Wikipedia, the free encyclopedia tu też ciekawa tabelka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu kupiłeś Akumulatorek AA w opakowaniu D... ( stąd ta waga )

Akumulator D powinien mieć przynajmniej minimum ! 4000mAh.

 

A tak robi się z AA rozmiar D :

ADAPTOR R20 (z R6 AA na R20) VIPOW NOWOŚĆ FV (1914557511) - Aukcje internetowe Allegro

 

Tu masz opcje na 2 akumulatory ( czyli 5Ah przy zastosowaniu 2 aku 2500mAh )

ADAPTOR ADAPTER R6/AA NA R20/D NA 1 LUB 2 BATERIE (1914570258) - Aukcje internetowe Allegro

 

Niestey dałeś się troche wprowadzić w maliny ( ale pojemosc akusia jest prawdziwa ( oby była) tyle że zaniżona w stosunku do prawdziwej D ) i pewnie w opakowaniu w środku jest akumulatorek 2500mAh o rozmiarze AA...

 

Strona Energizera też mowi o wymiarze D o pojemnosci 2500mAh ( czyli jak dla mnie jest to po prostu cwaniactwo producenta i dojenie kasy z nieświadomych bo D może mieć znacznie większą pojemność ! )

 

Ps.Kupić można nawet rodzynki typu 9Ah... omijać szerokim łukiem... max z objetości baterii D to około 4,5-5Ah...

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz opcje na 2 akumulatory ( czyli 5Ah przy zastosowaniu 2 aku 2500mAh )

ADAPTOR ADAPTER R6/AA NA R20/D NA 1 LUB 2 BATERIE (1914570258) - Aukcje internetowe Allegro

 

Takie rozwiązanie jest najlepsze, choćby ze wzgledu na to, że praktycznie każda ładowarka obsługuje rozmiar AA.

Stosuje coś takiego w przepływowym podgrzewaczu w połączeniu z baterio-akumulatorkami (Eneloop itp.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...