Skocz do zawartości
samzi

Wirus w biosie albo obszarze uruchamiania komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na pc złapałem jakiegoś wirusa tzn od pewnego czasu niekiedy komputer łapał takie dziwne fazy że ekran robił się niebieski 1s i restartował się a teraz mu się zrobiło tak ze włącza się tylko do trybu awaryjnego i nie ważne co się wybierze restartuje się i tak w kółko

Edytowane przez marco
Capslock!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

win to xp sp2

i co więcej płyta główna gigabyte GA-M68M-S2P i tyle chyba :)

 

Podaj jaki masz procesor, ram, zasilacz, karte graficzna itp. Po za tym wirusy chyba nie wywoluja BSOD - ale tu sie moge mylic. Najlepiej otworz obudowe i przeczysc delikatnie wszystko z kurzu w srodku - wlacznie z radiatorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc tak

zasilacz modecom 400w feel 2

procesor amd athlon 64 x2 3800+am2

ddram2 1gb dual kingmax

hdd seagate 160gb sata 2

płyta główna gigabyte GA-M68M-S2P

karta graficzna WinFast PX8400 GS / 256MB / DDR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xD niedawno miałem płyte asusa m2n-e ultra am2 i garte graficzną gf7600gs 512/128 asus pice ale niestety płyta po buzy padła w wakacje to wymieniłem na tamtą a grafika jakieś 3tyg temu mi padła to tego winfasta kupiłem i powiem wam że wiatraczek na tej karci jest bardzo malutki ale tak zajebiście głośno chodzi że masakra ^^^ ale wlałem w niego WD i się troszkę przymkną ;p a zasilacza prawie nie słychać jest cichutki :)

 

tylko teraz tak jak ja mam sprawdzić temperaturę procesorów jak komputera nie mogę włączyć xD chciałem go sformatować wsadzam płytę włączam bota w rogu ekranu jak zawsze pokazało że odczytuje płytę i zaraz znowu do wyboru trybu uruchamiania przeszedł ^^ do biosu tez nie chce wejść ^^ wiec co mu wreszcie jest ????????

 

na sekundę wyskakuje tylko niebieski ekran z jakimis tam wierszami nie da sie nawet zobaczyć jakimi i restart

Edytowane przez samzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij kartę graficzną, odpal na zintegrowanej. Druga sprawa, włóż ram w drugi slot. Jak to nie pomoże,to kombinuj drugi zasilacz i sprawdź czy to nie jego wina.

Rozumiem,że chłodzenie na procesorze dobrze założyłeś i pasta jest nowa??

Edytowane przez Gr3gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płytę główna nie ja wymieniałem tylko serwis komputerowy więc sadzę że na pewno pastę dali ;p i wszystko dobrze założyli wizualnie wszystko dobrze wygląda ;p a sloty na ram mam obydwa zajęte ale to po kolei je sprawdzę a ina płycie głównej taki mały radiatorek nie wiem z 4x4cm ma jak komputer działał dłuższy czas on zajebiście sie nagrzewał jak palcem dotknąłeś mogłeś się sparzyć ;p nie wiem może to ma jakiś związek z tym :)

Edytowane przez samzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...