Skocz do zawartości
DeivV

Nowy komp - i7 z radekiem HD 6970

Rekomendowane odpowiedzi

Procesor

Intel Core i7-2600K 3,4 GHz 8MB cache s. 1155 Box 1229,00 1229,00

 

Płyta główna

ASUS P8Z68-V Z68 ATX s.1155 625,00 625,00

 

Chłodzenie procesora

SilentiumPC Fortis HE1225 129,00 129,00

 

Pamięć RAM

Patriot Xtreme Divison 2 DDR3 Dual Chanel 2x4GB 1600 8-9-8-24 PXD38G1600LLK 325,00 325,00

 

Karta graficzna

Gigabyte HD6970 2GB 256 PCI-E GDDR5 OC 1399,00 1399,00

 

Dysk Twardy

WD Caviar Black WD1002FAEX 1TB sATA III 64MB 635,00 635,00

 

Obudowa

SilentiumPC Gladius 800 Window Pure Black GD-800W 249,00 249,00

 

Zasilacz

Seasonic X-Series X-760 SS-760KM 760W 649,00 649,00

 

Napęd lub nagrywarka

LG DVD Recorder GH24LS70 LightScribe Sata Black Oem 89,00 89,00

 

Cena zestawu: 5329,00 zł

 

Coś takiego mnie interesuje czy to dobry wybór czy za coś może przepłacam niepotrzebnie (nie mam na myśli dysku bo ich ceny to wiadoma sprawa)?

 

P.S.

ceny podawałem z ProLine gdyż raczej tam będę kupował kompa.

Edytowane przez DeivV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zależy mi na i7 i wolał bym chipset Z68 a ta płyta Asusa z tego co czytałem to całkiem niezła jest.

 

Rzeczywiście trochę przepłacam za tamte pamięci tylko ze te co podałeś to 1333 i CL9 nie wiem czy nie wypadną gorzej.

 

PS. O SSD pomyśle trochę później :)

Edytowane przez DeivV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zależy mi na i7, lubię przeplacać

tak mogłeś napisać.

 

i7 w grach przy włączonym HT bywa mniej wydajny niż i5 o takim samym taktowaniu. Przy wyłączonym HT od i5 różni go tylko 2MB cache L3.

 

Można oczywiście obstawać przy i7. Trzeba jednak uświadomić sobie, że zmieniają się założenia z:

Coś takiego mnie interesuje czy to dobry wybór czy za coś może przepłacam niepotrzebnie

na

Coś takiego mnie interesuje czy to dobry, zestaw ma być wypasiony, opłacalność schodzi na ostatni plan

Popatrz sobie na testy wydajności w Twoich zastosowaniach i sam oceń czy warto dołożyć 400zł praktycznie za nic. Za to możesz mieć ssd już teraz (60-64GB). Mając ssd możesz wziąć Samsung 1TB 32 HD103SJ • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław i zestaw 2x4GB ww Goodrama, zaoszczędzisz na dobry ssd 128GB.

 

Sprawdź też ceny w innych sklepach. Zdarza się, w Proline tańszy wychodzi tylko procesor i pamięć ram.

 

Rzeczywiście trochę przepłacam za tamte pamięci tylko ze te co podałeś to 1333 i CL9 nie wiem czy nie wypadną gorzej.

http://www.google.pl/search?q=sandy+bridge+szybko%C5%9B%C4%87+pami%C4%99ci&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a Edytowane przez Klaus
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie masz rację :) Dzięki.

 

A co do zasilacza czy ten Seasonic to lipa bo koleś z prolina próbuje mi wcisnac enermaxa revolution 85 czy jakos tak za 900 PLN twierdzac ze jest duzo lepszy od tego seasonica co prawda tamten ma 850W ale chyba az tyle ta grafa nie potrzebuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde firmowe 650W (Corsair, Seasonic, XFX, Enermax) poradzi sobie bez problemu z tym zestawem.

 

Nie dziwię się, że chcieli Ci wepchać taki zasilacz jak widać, że klient sra kasą, do tego nie zna się na sprzęcie. Taki wniosek można powziąć po proponowanej przez Ciebie konfiguracji w pierwszym poscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu czegoś tak mocnego brać - można wziąć ze spokojem OCZ StealthXStream 600/700W (bo w niektórych sklepach kosztują tyle samo) lub jeżeli wolisz o 24W mniejszą moc na linii 12v, a za to o lepszą jakość i modularność - bierz Thermaltake ToughPower XT New 575W.

Druga sprawa to to że w proline jest bardzo drogo - o wiele lepiej wyjdziesz kupując w agito.pl czy kurtmedia.pl

Można też rozważyć zmianę procesora na i5 2500k, a grafy na GTX 580 - wyjdzie mniej więcej tyle samo, a wydajność będzie (w grach) większą (ale nie aż znowu tyle, 580 jest z gatunku kart nieopłacalnych).

Płyta główna do zmiany na MSI P67a C45 (tańsza propozycja), lub jeżeli jakość wykonania, temperatury, OC i miejsca na SLI/CrossFire są dla Ciebie ważne to na Asus SaberTooth P67.

Obudowa do zmiany na SilentiuPC Pilum.

Dysk twardy jest wolny - zmień go na HD502HJ lub HD 103SJ.

Pamięci zmień na np. A Data Gaming 8GB (4x2) DDR3 1600MHZ, lub Corsair Veanegance 8GB 1600 Mhz DDR3.

Chłodzenie jest nieatrakcyjne cenowo (ze względu na brak dobrej pasty w zestawie), zmień je (jeżeli nie chcesz dużo dopłacać) na Zalman Performa, natomiast jeżeli możesz wydać trochę więcej to opłaca się wziąć np. Cogage Arrow, lub Thermalright Macho, a jeżeli chcesz kupić coś jeszcze lepszego to Noctua NH D14 - król wydajności z pastą z prawie najwyższej półki (jest chyba jedna czy dwie znacząco lepsze), lub Silver Arrow - następca Cogage Arrow'a, wydajniejszy niż Noctua, a do tego cichszy (i często tańszy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są zastosowania w których zwiększa wydajność.

Encoding x264 21% wzrostu wydajności.

 

Są procesory optymalne cena/wydajność.

Najdroższe procesory nigdy nie miały by optymalne w tej kategorii. Mają raczej karmić próżność nabywcy lub podnosić prestiż jak kto woli. Producentowi mają dawać kasę. Każdy komputerowy przedszkolak wie, że do gier i "domowego" użytku najlepszym procesorem jest i5 2500k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...