Skocz do zawartości
EmzeJ

Grafika do Intel Pentium D 820

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuje pomocy przy wyborze nowej karty graficznej do sprzętu który podałem niżej. Na starej niestety spaliła się pamięć. Jak najlepiej kupić kartę do tego staruszka? Żeby nie było żadnych problemów z zasilaczem itd. Upatrzyłem dwie karty oto one:

GeForce with CUDA GTS 450 Gigabyte 1GB

GeForce with CUDA GTS450 OC MSI 1GB

Czy te karty się nadają? Zależy mi na tym by jeszcze w coś pograć na tym piecu(wiedźmin 2, Skyrim) Proszę o pomoc i o własne sugestie. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Oto moje podzespoły:

PłYTA GłóWNA Asus P5LD2/C Intel 945P

PROCESOR Intel Pentium D 820 (S775) 2.80 GHz (2x1MB cache) OC 3.20 GHz(stock cooling)

PAMIęć RAM Dual channel 2x GoodRam DDR2 1GB 667MHz

KARTA GRAFICZNA Sapphire Radeon X1900XT 256 MB 625/1700 - dead

DYSK TWARDY Western Digital 500GB

PALNIK BENQ DW 1640

ZASILACZ Chieftec (GPS-450AA-101A) 450W

monitor CRT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem tkwi w tym iż mam ograniczone fundusze dlatego też chciał bym wymienić sama kartę. Więc jaka kupić względna kartę bez wymiany reszty wnętrzności? Grunt żeby była nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w granicach hd 5570 lub hd 5670 ze wskazaniem na drugą.

 

Nie tedy droga... Wiedzmin 2 i inne tego typu rpgi potrzebuja lepszego cpu, na athlonie x4 640 wiedzmin zacinal sie podcza pozaru miasta niemilosiernie niezaleznie od ustawien graficznych... Podobnie gra sie w arcanie gothic. W MW3 albo crysisa 2 mozna jeszcze pograc na zabytkowym cpu i nawet dokupienie hd 6850 nie bedzie przesada, ale nie w rpgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie tędy droga ale autor chce kupić kartę aby jeszcze pograć wiec chcę mu doradzić coś co nie będzie na wyrost. W obie z wymienionych przez niego gier pogra spokojnie w wiedzmina 2 sam grałem na pentium ee 840 może nie chodził super ale chodził i grać się jak najbardziej dało. Poza tym nie porównuj athlona x4 640 do pentiuma d bo to zupełnie inna liga no i ostatnie co rozumiesz przez pojęcie "zabytkowe cpu" ? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś kupić i proca i grafike ale używane, wtedy za 400zł możesz mieć:

Core 2 Duo E4500 - 100zł

Radeon HD4870 1GB: Gigabyte ATI RADEON HD 4870 1GB Zalman tanio !!! (1955231023) - Aukcje internetowe Allegro

 

potem trochę podkręcisz proca i powinieneś pograć bez problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chociaż bez jakiegoś nawiewu na niego się nie obejdzie, koniecznie chcesz kupić w komputroniku czy tylko taki podgląd dajesz bo tam z reguły się przepłaca.

Na twoim miejscu kupiłbym coś używanego na allegro bo komputer też nowy nie jest i sesu większego nie ma kupowanie do niego nowej i drogiej karty, za tę cenę z używanych miałbyś np 5770

Edytowane przez Viperus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO Warto, problemów być nie powinno z zasilaczem a co do proca to niestety będzie ograniczał ale zawsze później będziesz go mógł wymienić na jakiegoś C2D.

Edytowane przez Viperus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne porównania:

Testy wydajności - gry :: PCLab.pl

Intel Pentium D 820 CPU Review. Page 10 - X-bit labs

 

Viperus, Pentium D820 jest jak najbardziej porównywalny z Twoim Athlonem 64, po włożeniu HD4850 ten komputer nie stałby się potworem do gier jak w tytule.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentium ten jest jak wiesz dwurdzeniowy a nowe gry to lubią, testy które podajesz porównują pentiuma do jednordzeniowych procesorów i to w starych tytułach gier które nie korzystały z możliwości dwóch rdzeni i moim zdaniem pantium D z dwoma rdzeniami będzie lepszy do gier niż mój podkrecony A64, gdzieś czytałem że Pentium D 8XX ma wydajność jak Pentiumy Dual Core serii 21XX bez OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentium ten jest jak wiesz dwurdzeniowy a nowe gry to lubią

Ale to sa dwa rdzenie prescot... Proscoty byly znacznie mniej wydajne od athlonow 64, byly nawet mniej wydajne od pentium III. Ten procesor ma wydajnosc zblizona do athlona x2 z taktowaniem na poziomie 1,5-1,8ghz, to nie jest sprzet do gier i to nie tylko nie do nowych gier, ale wkladanie tam czegos lepszego od 9600 gso nie ma sensu. Ten procesor byl nieudany juz w chwili premiery i mial wydajnosc w grach na poziomie tulatinow, zgadza sie ze w nowych grach bedzie znacznie lepszy od jednordzeniowych tulatinow ale to juz bez znaczenia, bo ani jeden ani drugi nie zapewnia plynnosci od dawna. Porownywanie tego procesora do athlona x2 (bo ma 2 rdzenie) to tak jakby dzisiaj sandy bridge i5 porownywac do phenoma II. Procesor jest do wymiany bezdyskusyjnie jesli autorowi tematu chodzi o rpgi, do coda4 i gier na silniku unreala moznaby jeszcze rozwazac nowoczesna drozsza grafike, ale w takiej sytuacji to bez sensu, lepiej juz kupic PRAWDZIWY procesor (nie pentium 4) i jaka kolwiek grafike.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi. Jak widzę rozsądnie będzie zmienić nie samą kartę lecz procesor również. Zwracam się z prośbą o propozycje jaki najlepiej kupić procesor i kartę do całej tej reszty. Dysponuje budżetem od 400 zł do 500 zł. Po waszych komentarzach stwierdzam że najlepiej będzie się zaopatrzyć w jakieś używki. Będę wdzięczny za linki z allegro. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kartę kupić nową bo używana trudno spotkać teraz z ddr5? Ta firma Vertex trochę mnie odstrasza bo pierwszy raz o niej słyszę. Nie porywać się na e6xxx itd tylko kupić e4500? A wentyl kupić lepiej nowy czy od mojego starego proca założyć? A i zapomniał bym jeszcze pastę jakaś najzwyklejsza kupić czy lepszą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...