Skocz do zawartości
sonny2

Dysk 1 TB 2.5 USB 3.0 sam się odmontowywuje w Windows 7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

problem polega na tym, że dysk 1 TB Iomega Prestige na USB 3.0 podłączony do portu również USB 3.0 w laptopie Asus N53Jf z systemem Windows 7 x64 podczas bezczynności sam się odmontowywuje. Kiedy np. z tego dysku odtwarzany jest film, muzyka itp wszystko jest ok, ale gdy tylko dysk "odpoczywa" to po kilku minutach bezczynności dysk znika. Wtedy fizyczne odłączenie go i ponowne podłączenie do portu nic nie daje jedynie działa ponowny rozruch kompa, wyłączenie w menadżerze urządzeń sterownika USB 3.0 i ponowne włączenie lub podpięcie dysku do portu USB 2.0.

Na portach USB 2.0 wszystko jest Ok.

Nie wiem czy wina leży po stronie laptopa czy też dysku a może to kwestia konfiguracji Windowsa.

Dzięki za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach zasilania systemu Windows możesz ustawić czas po jakim wyłączane są bezczynne dyski to pierwsza rzecz,

druga to pewnie kontroler USB sprawdź czy w menedżerze urządzeń nie masz opcji do "wyłączania tego urządzenia gdy jest nie używane" - dla niektórych urządzeń można to ustawić.

Sprawdził bym także BIOS może zawiera jakieś opcje związane z wyłączaniem USB.

 

 

Po takim odmontowaniu dysk jest widoczny np. w menadżerze dysków bez przypisanych liter ? Czy może w ogóle go system nie zauważa/nie reaguje na podpięcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

wydaje mi się, że chyba problem leży po stronie portu USB lub kieszeni dysku, bo dzisiaj dysk mi się wyłączył w trakcie pracy.

W BIOSie jest tylko wybór pomiędzy USB 3.0 eHCI a xHCI, próbowałem już obu ustawień i bez zmian.

Kiedy już dojdzie to tego od-montowania to dysku nie widać w menadżerze urządzeń w ogóle i system nie reaguje na ponowne jego podpięcie do portu USB 3.0 ale podpinając do 2.0 od razu go wykrywa i wszystko działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinasz rzeczony dysk jedną czy dwiema wtyczkami? Jak jedną, to może to jest kwestia zasilania? Mam dysk w kieszeni USB i bez podpięcia obu wtyczek (zasilającej i sygnałowej) też potrafi mi się odłączyć w trakcie pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinasz rzeczony dysk jedną czy dwiema wtyczkami? Jak jedną, to może to jest kwestia zasilania? Mam dysk w kieszeni USB i bez podpięcia obu wtyczek (zasilającej i sygnałowej) też potrafi mi się odłączyć w trakcie pracy.

 

Podpinam na jedną wtyczkę bo jakiś mądry wymyślił port USB 3.0 po tej stronie obudowy laptopa gdzie nie ma umieszczonych innych portów USB no i kabelek z drugą wtyczką nie sięga na przeciwległą stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...