Skocz do zawartości
mariuszfabio

wydajny zestaw energooszczędny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zamierzam kupić komputer na którym bez problemu zagram na ultra ustawieniach np w BF3 zależy mi żeby zestaw pobierał jak najmniej energii narazie wybrałem monitor:

 

http://techplanet.pl/produkty/monitory-led/benq-215-g2222hdl,1087.html

 

nie drogi, można zawiesić na ścianie i pobiera tylko 28W

 

Prosze o jakieś propozycje

 

na komputer chce przeznaczyć 2500-3000 tyś

 

aha i bez dysku bo już mam ssd 128GB i talerzowca 1TB samsunga

 

pozdrawiam

Edytowane przez mariuszfabio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Core i5 2500K 3.3 GHz BOX

Thermaltake Contac 29 BP

SilentiumPC Gladius 800 Pure Black

Lite-On iHAS124-19 czarny OEM

Kingston DDR3 2x4096MB 1333MHz CL9 BOX

XFX Core 550W 80+ SLI PSU

ASRock P67 PRO3 B3

Asus GeForce GTX 560 Ti DirectCU II 1GB DDR5 PCI-E BOX

 

ew. możesz dozbierać ok.500zł do GTX 570 DirectCU II 1.28GB DDR5 PCI-E BOX

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić komputer na którym bez problemu zagram na ultra ustawieniach np w BF3

W BF3 na ultra zagrasz nawet na athlonie x4 3ghz - to wiem na 100%, procesor nie ograniczany przez karte podaje stale powyzej 50-60fps (podobno na x3 tez zagrasz), albo i3 (moze na pentium g620 tez da rade), ale karta ktora zapewnia sensowny frame rate w ultra to co najmniej 6970 lub 6950OC, albo gtx570 - zadna z tych kart nie nalezy do energooszczednych po obciazeniu. Ale sa gry gdzie bylby wskazany mocniejszy procesor.

 

Ale mimo wszystko sprobuje bardziej z sensem do problemu podejsc. Zapomnij o oszczedzaniu energii podczas gry w ultra w gry typu bf3. Najbardziej efektywny energetycznie bylby zestaw z i5 + radeon 6950. Monitor mimo wszystko polecam wiekszy - uwierz mi 32-40 cali z dobra matryca daje przewage w grze w sieci. Moj monitor z siga pobira 100-120 w, ale efekt jest tego warty, czego niestety nie moge powiedziec o phenomie.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem że granie na ultra nie będzie zbytnio oszczędne ale miałem nadzieje że da się ten pobór w tych warunkach zminimalizować ile się da co do wielkości monitora miałem 3 lata temu 32 cale wszystko fajnie ale wtedy wygodniej jednak jest na konsoli...pytanie co do grafiki są różnice w poborze energii między producentami? modelami kart? np może jakaś firma X ma mniejszy pobór niż firma y to samo dotyczy się modeli czy np mocniejsza karta może mieć taki sam pobór jak model niszowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem że granie na ultra nie będzie zbytnio oszczędne ale miałem nadzieje że da się ten pobór w tych warunkach zminimalizować ile się da co do wielkości monitora miałem 3 lata temu 32 cale wszystko fajnie ale wtedy wygodniej jednak jest na konsoli...pytanie co do grafiki są różnice w poborze energii między producentami? modelami kart? np może jakaś firma X ma mniejszy pobór niż firma y to samo dotyczy się modeli czy np mocniejsza karta może mieć taki sam pobór jak model niszowy?

 

Karta może mieć niższy pobór prądu jeśli jest niereferencyjna.

1) niższa temperatura GPU powoduje niższy pobór prądu. Chłodzenie niereferencyjne musi być wydajne; patrz tu

2) dobrze zaprojektowana sekcja zasilania może obniżyć pobór prądu względem referencyjnej konstrukcji; patrz tu Jednak nierzadko pobór jest wyższy, jako że customowe sekcje są często projektowane do hardkorowego OC i chodzi tylko o wydajność/stabilność napięć.

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o 5-2310, 2300 i i5 650 ? myśle nad tańszym procesorem i wodnym chłodzeniem na 6950 i procesor ma to sens ? niby niższa temperatura więc mniejszy pobór energii?

 

proc do 700zl jakiś i5

płyta na P67 np Asusa za 330zl już widziałem

G.SKILL 8GB 1333MHz za 200zl

6950 1000zl

monitor 500zl

zasilacz do 300zł najlepiej z odpinanymi kablami też może być używką

jakaś fajniejsza obudowa do 250zl też myśle nad używką

i 100zl na jakiś napęd

 

to już koło 3400zl miałbym jeszcze 400zł na chłodzenie:P ale to za mało

dało może by się na czymś zbić? ile na wc bym potrzebował? sam blok na grafe widze za 360zl..

 

może proc z amd?

Edytowane przez mariuszfabio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie wodne nie ma sensu, chyba że Cię to kręci i masz sporo kasy do wydania. W sumie 1000zł na LC to taka opcja absolutne minimum.

Lepiej zainwestować w najlepsze chłodzenie powietrzne. AC Accelero Xtreme Plus II zapewni wystarczająco niskie temperatury grafiki przy zachowaniu ciszy. Do tego na procka np. TR Silver Arrow i masz i chłodno i cicho (jeśli odpowiednio dobierzesz resztę podzespołów).

 

PS Proce AMD to grzałki w porównaniu do SandyBridge. Zarówno Phenomy jak i w szczególności Bulldozery (mówię głównie o OC).

Edytowane przez ivanov
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy GIGABYTE HD6950 1GB DDR5 870/5000MHz 3xWINDFORCE ! (1952672833) - Aukcje internetowe Allegro to jest takie samo chłodzenie jak Arctic Cooling Accelero Xtreme Plus II ?

 

Nie, ale podobno również bardzo dobre; to autorskie rozwiązanie Gigabyte. Przyglądnij się, że są różnice widoczne gołym okiem.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD odpada nie tylko ze względu na wydajność,ale na oczekiwaną przez autora energooszczędność:

 

Pobór energii procesorów

 

Co do grafiki to rzeczywiście 6950 będzie najbardziej energooszczędna w tym przedziale cenowym:

 

 

Pobór energii kart graficznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może amd na chipsecie 990. Przykładowo 990fxa-gd80 od msi lub 990fxa od asusa

 

To po prostu bełkot handlowca jakiejś firmy. Nie ważne jak ma się do tematu, ważne aby miło odpowiednie logo. Dalej można temat płyt dla AMD można uznać za zamknięty w tym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o 5-2310, 2300może proc z amd?

 

Jesli chcesz zaoszczedzic na procesorze to mozesz rozwazyc 2320/2400, ale wydajnosc energetyczna maja bardzo zblizona do 2500k. Sandy Bridge jest najlepsza architektura i zakup i5 6xx/7xx mozna uzasadnic jedynie oszczednoscia, chociaz ostatnio podrozaly nawet na allegro. AMD odpada Phenom bez oc jest za wolny, trudno go chlodzic, zasilac i wyciszyc komputer. Asusy P8P67 w wersjach LX i LE maja okrojona sekcje zasilania do 4+2, nie wiem jak to wyglada w przypadku P8H67, ale jesli juz chcesz taniego asusa i i5 bez K to rozwaz wersje p8h67. Nie wiem jak dziala epu z analogowa sekcja zasilania, ale na pelnym P8P67 napiecia sa zbijane mocniej niz przewiduje specyfikacja przynajmniej po wlaczeniu epu, oprogramowanie pozwala rysowac samodzielnie krzywe predkosci obrotowej wentylatorow w obudowie i wlaczyc rozne tryby pracy zwiazane z oszczedzaniem energii i zbijaniem napiec. Radeon 6950 to dobry pomysl, mozna kupic najtanszego referenta i zmienic samodzielnie chlodzenie jesli oczywiscie chce Ci sie to robic.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc mam już typy a raczej to co licytuje

 

Thunderbolt PLUS 800W Gold może uda się wyrwać do 250zł aukcja do pon się zobaczy ewentualnie ile max można za niego dać? używany .

 

KG5 - Asus Sabertooth P67 czy ona będzie dobrym wyborem pod względem oszczędności? licytuje do 400zł może się uda:) może inne propozycje?

 

GIGABYTE HD6950 1GB DDR5 870/5000MHz 3xWINDFORCE

 

SilentiumPC REGNUM L50 Pure Black

 

Thermalright Silver Arrow Multiplatform Cooler może coś tańszego i równie dobrego?

 

jakie ramy proponujecie?

 

i dalej się zastanawiam nad procesorem jeśli bym kupił 2320 i podkręcił ile się da to powinno starczyć żeby wszystko chodziło na maxa? jeśli chodzi o gry

 

BenQ 21.5'' G2222HDL

 

wyjdzie więcej niż chciałem ale co zrobić:P może jakieś tańsze propozycje? albo droższe które na dłuższa mete zwróci się za rachunki za prąd:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thunderbolt PLUS 800W Gold może uda się wyrwać do 250zł aukcja do pon się zobaczy ewentualnie ile max można za niego dać? używany .

 

Bez sensu 800W, przy niewielkim obciazaniu i tak nie osiagnie pelnej sprawnosci, a zaplacic za 800W/gold musisz. Kup zwyklego seasonica x560.

 

KG5 - Asus Sabertooth P67

...

i dalej się zastanawiam nad procesorem jeśli bym kupił 2320 i podkręcił ile się da to powinno starczyć żeby wszystko chodziło na maxa? jeśli chodzi o gry

 

2320 podkrecisz do 3,5 ghz w trybie turbo all core, wiecej sie nie da. Pewnie zabawa bclk Cie nie interesuje ale... u mnie dziala na 108 mhz na gorszej plycie tego producenta, czyli daloby to 3,78 ghz. Odpowiadajac jednak na pytanie to 3,5 ghz wystarczy do wszystkich gier jak narazie, a plyta ma fajnie dzialajace epu i offset voltage. Moim zdaniem jednak taki zestaw jest skrajnie nie oplacalny, to plyta typowo do oc za co zaplacisz, a nie skozystasz. Jesli chcesz ta plyte - ok, ale zaplac 150 zl wiecej i kup i5 2500k. Z 2320 ozenisz sie na wieki, a 2500k sprzedaz prawdopodobobnie bez wiekszej straty, bo odkupi go za rok pryszczaty gowniarz dostajacy wzwodu na widok 5 ghz w cpu-z, a Ty nie ponoszac istotnych kosztow przesiadziesz sie na ivy bridge. Jesli nie zalezy Ci na OC i zwracasz uwage na koszty to kup h67 i zablokowany i5 - bedzie taniej, a mnoznik tez podbijesz do 3,5 ghz (dla 2320).

 

jakie ramy proponujecie?

 

bierz dowolne, jesli nie ma roznicy w cenie pomiedzy pc1333 a pc1600 mozesz kupic te drugie pod warunkiem, ze pracuja przy 1,5V.

 

wyjdzie więcej niż chciałem ale co zrobić:P może jakieś tańsze propozycje? albo droższe które na dłuższa mete zwróci się za rachunki za prąd:)

 

Jesli wyjdzie wiecej niz zakladales, to tylko na Twoje zyczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...