Skocz do zawartości
modoc

Modernizacja 3 letniego sprzętu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam a więc posiadam taką konfigurację

Athlon X2 6000

Asus M2N-SLI DELUXE

4GB 800 Mhz

Radeon 4850 256/256

 

I zastanawiam się co można niedużym kosztem tu zmodernizować kwota zamknięcia 600 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje sprzedać obecną kartę~200zł oraz procesor~200zł,wtedy budżet wzrasta do ~1000zł

W tym budżecie można pozwolić sobie na zakup Phenoma II X4 tu kwestia aktualizacji biosu do najnowszej wersji (5001) oraz Radeona 5850(najwydajniejsza karta do 500zł) lub nowszego lecz trochę mniej wydajnego Radeona 6850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje sprzedać obecną kartę~200zł oraz procesor~200zł,wtedy budżet wzrasta do ~1000zł

W tym budżecie można pozwolić sobie na zakup Phenoma II X4 tu kwestia aktualizacji biosu do najnowszej wersji (5001) oraz Radeona 5850(najwydajniejsza karta do 500zł) lub nowszego lecz trochę mniej wydajnego Radeona 6850.

 

 

Dobra, a duża różnica w wydajności będzie przy takiej zmianie z x2 na x4,czy nie będzie problemów sprzętowych. W końcu to jest AM2 i będzie na 800 Mhz pamięciach chodziło. Zastanawiałem się też nad kartą 6850 1024/256.

 

Bo z tego co widzę na stronie Asusa:

 

http://pl.asus.com/Motherboards/AMD_AM2/M2NSLI_Deluxe/#CPUS

 

To ten bios 5001 to jest beta beta, please note this version has removed LAN option ROM i tylko do 945 obsługuje procki.

Edytowane przez modoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica będzie duża,

phenom 955 działa na tej płycie,

szybkość pamięci ma marginalny wpływ na wydajność w grach

hd6850 jest mniej prądożerna ale i wolniejsza od HD5850 ale nie są to duże wartości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica będzie duża,

phenom 955 działa na tej płycie,

szybkość pamięci ma marginalny wpływ na wydajność w grach

hd6850 jest mniej prądożerna ale i wolniejsza od HD5850 ale nie są to duże wartości

 

To jest najważniejsze. Właśnie próbowałem dokonać aktualizacji BIOSu poprzez winflash Asusa i wyskakuje mi przy uruchomieniu komunikat Flash Bios program cannot recognize the BIOS file. Try another BIOS file version. Mam Win7 X64 co robię nie tak ??. Może jakiś inny program ??

 

Ok udało się, coś win7 nie chciał zgodzić mi się z programem i dopiero kilkukrotny restart pomógł.

Edytowane przez modoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie a teraz potrzebuję pomocy.

 

Po wrzuceniu proca klawiatura na USB przestała reagować w biosie dopiero jak załaduje się winda to działa. Z przejściówką PS2 działa bez problemu.

Druga kwestia proc cały czas pokazuje 800 mhz i w biosie i w windzie obciążanie go nic nie zmienia. Bios jest w wersji 5001.

Czym to może być spowodowane ??.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła kicha, ma obsługiwać ale nie obsługuje. Te Jaki procesor do ga-m55s-s3 rev2.0 - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne obawy były więc zasadne.

 

Tu Phenom II now "supported" on M2N-SLI Deluxe - Guru3D.com Forums kopalnia wiedzy pewnie, jest tam mowa o nieoficjalnych, modowanych biosach. Może to coś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasugerowałem się odpowiedziami użytkowników. Niestety, widziałem że na liście nie ma ale mimo wszystko sądziłem ze pójdzie.

Chociaż tutaj wyczytałem że wszystko działa :)

 

[Official] ASUS M2N-SLI and M2N32-SLI Club!

 

Poza tym pewnie tego nie sklejono:

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1401741

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1284231

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=727287

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1036331

Edytowane przez modoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ten beta bios jest skopany? Postaraj się ustalić na jakich biosach udało im się uruchomić Heńka, nie instalują może jakiegoś dodatkowego oprogramowania, sterownika aby zmusić cpu do działania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ten beta bios jest skopany? Postaraj się ustalić na jakich biosach udało im się uruchomić Heńka, nie instalują może jakiegoś dodatkowego oprogramowania, sterownika aby zmusić cpu do działania?

 

Na 1804 nie rozpoznaje procka a do 5001 nie mogę wrócić.

Jaką płytę w takim razie polecacie do tego X4 955 żeby można było wsadzić też ramy 800 które mam narazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój z pamięcią ddr2 jeśli chcesz zmieniać mobo. 4GB ddr3 kosztuje 70zł, Swoje sprzedasz za 100zł w mgnieniu oka. Kupuj mobo na ddr3. login206 miał do sprzedania mobo na am3 dość tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jeżeli już mam tak działać to którą z tych płyt mam wziąć ??

Dla mnie najważniejsza jest stabilność w kręcenie się nie bawię.

GIGABYTE GA-M68MT-S2 GeForce7025

 

ASUS M5A78L-M LX V2 760G AM3/AM3+

 

ASUS M5A78L-M LX 760G AM3/AM3+

 

ASROCK N68C-S UCC VGA DDR2 DDR3 AM3 AM2+

 

GIGABYTE GA-M68MT-D3P GeForce7025

 

ASUS M5A78L-M LE 760G AM3/AM3+

 

GIGABYTE GA-770T-D3L 770 AM3

 

plus ram goodram 1333 4 gb za 75 zł.

Edytowane przez modoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój z pamięcią ddr2 jeśli chcesz zmieniać mobo. 4GB ddr3 kosztuje 70zł, Swoje sprzedasz za 100zł w mgnieniu oka. Kupuj mobo na ddr3. login206 miał do sprzedania mobo na am3 dość tanio.

 

Asusa M5A78L M-lx tdp max 95W. Ktos kupil i odeslal na swoj koszt z powodu... Braku oficjalnego wsparcia dla henka 955. Jesli chcesz zaryzykowac, moge podac na PW linka do aukcji, procesor sie uruchomi ale plyta zaniza napiecia i najlepiej recznie ustawiac profile w k10stat, qnq dziala i bez oc generalnie powinno dzialac, po podkreceniu moze zbijac mnoznik z powodu overload na sekcji zasilania. Aukcja konczy sie dzisiaj, a cena to ciagle 2 zl, wysle niezaleznie od ceny koncowej. ASRock 890gx pro3 sprzedal sie w cenie wyzszej niz nowy, chociaz to nieoplacalna plyta... No w sumie byl nowy, bo po wymianie gwarancyjnej - poprzedni egzemplarz buchnal bialym dymem z pod sekcji zasilania (w sumie 2 z rzedu mi padly). Z pewnych, a tanich plyt to najlepiej szukac chyba 870 C45, nie ma zabezpieczen przed przegrzaniem sekcji zasilania (co moze i jest zaleta) ale, deneb jej nie spali.

 

ASUS M5A78L-M LX V2 obsługuje procki 125W

Jesli obslugujw 125W to polecam z czystym sumieniem. Jest to bezproblemowy produkt i pomimo ceny wlasciwie niezniszczalny.

 

Swoja droga, to wladowac w zestaw na am3 wiecej niz 700 zl to raczej nieporozumienie. Tym bardziej, ze po miesiacu do wymiany idzie chlodzenie i czesto zasialcz, a powoli na allegro zaczynaja sie pojawiac uzywane i5 2300-2400 za 600 zl, bo teraz kazdy musi miec K.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zastanawiam się co można niedużym kosztem tu zmodernizować kwota zamknięcia 600 zł.

 

Jak już to zdecydowałem się na GA-970A-UD3 trudno się mówi. Plus do tego Kingstone KHX1600C9D3/4G

 

Ło w morde... Miało być tanio.

Na szczęście ten szrot jest w cenie i za ddr2, X2 6000 oraz Asusa idzie dobrą kasę dostać. Wal z tym na allegro, koniecznie wszystko na osobnej aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło w morde... Miało być tanio.

Na szczęście ten szrot jest w cenie i za ddr2, X2 6000 oraz Asusa idzie dobrą kasę dostać. Wal z tym na allegro, koniecznie wszystko na osobnej aukcji.

 

Tak zrezygnowałem z karty graficznej i zostanę przy 4850 narazie. A wrzucę tą kasę w pamięć i płytę. Sądzę ze jeszcze podziała. Za ram i płytę liczę ze ze 200 zł dostanę i dorzucam tylko 300 zł i mam płytę z ramem. Proc niestety już mam he he :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus M2N-SLI Deluxe Full AM3 Support

 

Znalazłem jeszcze coś takiego co wy na to ??

 

A jeszcze gwoli ścisłości jaką płytę polecacie do zestawu w przedziale do 400 zł ??

 

Kolego: PII 955 będzie prawidłowo działał na posiadanej przez Ciebie płycie, przykład z polskiego podwórka ASUS asus m2n sli deluxe + Phenom II X 4 955 BE - benchmark.pl ....

Problem polega na tym, że M2N obsługuje maksymalny mnożnik procesora x15, a PII 955 działa na mnozniku x16. Jest kilka rozwiązań:

1) wyłączyć Cool&Quiet w biosie,

2) ustawić na sztywno w biosie mnożnik x15 dla tego procesora, wtedy będzie działał na 3000MHz,

3) posłużyć się narzędziami do chipsetów na Nforce do zmiany mnożnika pod Windows.

Summa summarum powinno Ci po odrobinie starań wszystko działać prawidłowo. Powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że M2N obsługuje maksymalny mnożnik procesora x15, a PII 955 działa na mnozniku x16.

 

Ale płyta chyba obsługiwała Athlona x2 6400+ który też miał mnożnik x16.

 

Przy odrobinie determinacji na pewno można ten procesor odpalić na tej mobo, w sieci informacji jest dość sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale płyta chyba obsługiwała Athlona x2 6400+ który też miał mnożnik x16.

 

Przy odrobinie determinacji na pewno można ten procesor odpalić na tej mobo, w sieci informacji jest dość sporo.

 

Jak się doczytałem PII X955 można odpalić w rewizji F2 czy jakoś tak, rewizja F3 nie pójdzie procek 125 vatów robi swoje.

 

Kolego: PII 955 będzie prawidłowo działał na posiadanej przez Ciebie płycie, przykład z polskiego podwórka ASUS asus m2n sli deluxe + Phenom II X 4 955 BE - benchmark.pl ....

Problem polega na tym, że M2N obsługuje maksymalny mnożnik procesora x15, a PII 955 działa na mnozniku x16. Jest kilka rozwiązań:

1) wyłączyć Cool&Quiet w biosie,

2) ustawić na sztywno w biosie mnożnik x15 dla tego procesora, wtedy będzie działał na 3000MHz,

3) posłużyć się narzędziami do chipsetów na Nforce do zmiany mnożnika pod Windows.

Summa summarum powinno Ci po odrobinie starań wszystko działać prawidłowo. Powodzenia ;)

 

Rewizja F2 działa zgadza się ale już rewizja procka F3 jaką jak posiadam nie pójdzie. Nie da się ustawić na sztywno na 15 w żaden sposób. W windzie następuje zwiecha.

Próbowałem z kilkunastu sposobów. :)

W biosie cały czas sztywno pokazuje 800 Mhz :)

Cool&Quiet wyłączyłem odrazu.

Próbowałem nawet z mod biosami w wersji 1901 :)

Edytowane przez modoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się doczytałem PII X955 można odpalić w rewizji F2 czy jakoś tak, rewizja F3 nie pójdzie procek 125 vatów robi swoje.

 

 

 

Rewizja F2 działa zgadza się ale już rewizja procka F3 jaką jak posiadam nie pójdzie. Nie da się ustawić na sztywno na 15 w żaden sposób. W windzie następuje zwiecha.

Próbowałem z kilkunastu sposobów. :)

W biosie cały czas sztywno pokazuje 800 Mhz :)

Cool&Quiet wyłączyłem odrazu.

Próbowałem nawet z mod biosami w wersji 1901 :)

 

Było takie narzędzie Nvidii do chipsetów ich produkcji, gdzie można było zmienić mnożnik pod Windows (sam używałem przy nforce 4), niestety nie pamiętam jak się nazywało :( Poszukaj i wypróbuj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na starszych chipsetach używałem RMClock Utility.

 

Mozna ustawic najnizszy stan jako pozadan predkosc, z opisu wynika ze plyta wymusza przejscie w p3. Mozna ja oszukac ustawiajac p3 jako 16-17x200, ale pobor energi w idle na tym ucierpi. Jesli plyta ma zabezpieczenie tvr overload to sie wylaczy, jesli nie ma to - albo bedzie dzialac, albo spod sekcji zasilania poleci bialy gesty dym.

 

Ja radze kupic 870 C45 za 200 zl, bedzie dzialac, a pozostalosci mozna sprzedac w nienajgorszej cenie - ddr2, asus. Autor ma w planach plyte za 400 zl pod Phenoma, a to jest calkowicie bez sensu.

 

Alternatywnie wystawic na alledrogo phenoma (sprzeda sie za 400 zl) i zakup i5 2400 + asrock p67 pro3. Ostatecznie moge odkupic tego phenoma.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna ustawic najnizszy stan jako pozadan predkosc, z opisu wynika ze plyta wymusza przejscie w p3. Mozna ja oszukac ustawiajac p3 jako 16-17x200, ale pobor energi w idle na tym ucierpi. Jesli plyta ma zabezpieczenie tvr overload to sie wylaczy, jesli nie ma to - albo bedzie dzialac, albo spod sekcji zasilania poleci bialy gesty dym.

 

Ja radze kupic 870 C45 za 200 zl, bedzie dzialac, a pozostalosci mozna sprzedac w nienajgorszej cenie - ddr2, asus. Autor ma w planach plyte za 400 zl pod Phenoma, a to jest calkowicie bez sensu.

 

Alternatywnie wystawic na alledrogo phenoma (sprzeda sie za 400 zl) i zakup i5 2400 + asrock p67 pro3. Ostatecznie moge odkupic tego phenoma.

 

 

Zostanę jednak przy Phenomie. Zawsze miałem AMD :) Moja pierwsza K6 :) to było coś. A aż tak na szybkości niesamowitej mi nie zależy. Chciałem mieć SATA3 i USB 3.0 poza tym tu wyjdzie mnie około 940 zł minus to co sprzedam proc poszedł już za 150 i teraz jeszcze ram i płyta do opchnięcia z 150 za to może dostanę. czyli 640 zł zamknę się z kompem.

 

Czytałem o tym Gigabajcie UD3 i ogólne opinie są pozytywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź zrób coś z aukcja pamięci, inaczej dostaniesz za nie 50zł.

 

Wpisz w tytule 2x2GB KINGSTON DDR2 800MHz.

 

Najlepiej to zrób aukcje wieloprzedmiotową 2GB DDR2 800MHz z ceną ok 60zl za sztukę.

 

Dzięki za radę.

I tak chcę się tego pozbyć i jak komuś posłuży jeszcze to wolę sprzedać za 50 zł niż żeby leżało u mnie i się kurzyło :)

Sądzę że za 90 zł pójdzie.

Edytowane przez modoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...