Skocz do zawartości
nikobelicz

4000 zł komp do gier.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam złożyłem sobie kompa kierując się polecanymi zestawami

Komp ma służyć tylko do gier rozdzielczość full HD.Procek mam zamiar podkręcić w okolice 4000 MHz.

wymagania: bf3 full hd ultra, skyrim na maxa full hd

Tylko nie wiem co z kartą graficzną czy brać gtx 570 czy 6970, i czy nie lepiej kupić coś tańszego np 560 ti albo 6950 i poczekać jak coś stanieje?.

na samą karte nie chce wydać więcej niż 1450 zł

cf/sli odpada

dysk napęd mam.

co sadzicie o asrocku podobno są awaryjne??

 

link do zestawu

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=56318&s=61850&s=58719&s=56713&s=66567&s=65277&s=59686

 

co o nim myślicie?

nie pali mi się z zakupem ale chciałbym kupić przed świętami.

bo jeśli po nowym roku cały zestaw spadnie te 200 zł to nie opłaca mi się czekać?

Czy jest w ogóle szansa że ceny w styczniu będą dużo niższe??

Edytowane przez nikobelicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz spokojnie starczy XFX 550 W,o awaryjności asrocka nic nie wiem,pamięci wybierz raczej niskie,nie będą się grzały,więc mogą być bez radiatorków.Porównaj jeszcze cenę zestawu w agito.Obudowa wygląda na bardzo porządną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamięci mogą być takie?

http://techplanet.pl/produkty/pamieci-ram/gskill-ddr3-8gb2x4gb-1600mhz-ripjaws-x-for-sandy-bridge-cl9,16346.html

 

zasilacz wole mieć mocniejszy na dalszy rozwój pc-ta

 

tylko zastanawia mnie jedno czy jak mam taki sam config na 650wat i 750 wat to ten 750w nie ciągnie więcej prądu??

 

na agito wychodzi troszke taniej ale nie ma obudowy chłodzenia i zalilacza

Edytowane przez nikobelicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie pamięci spiszą się identycznie,lepiej nie brać z takimi wielkimi radiatorami bo mogą tylko zawadzać,śmiało możesz wziąć te: http://techplanet.pl/produkty/pamieci-ram/kingston-ddr3-8gb2x4gb-1600mhz-hyperx-xmp-cl9,17240.html

550w od XFX starczy z zapasem.

Aha no i ta płytka to najlepsze mobo w tym przedziale cenowym praktycznie bezkonkurencyjna,nic tylko brać,jakie awarie? :blink:

Mam jeszcze wątpliwości czy potrzebna ci jest aż tak droga obudowa,może za zaoszczędzone pieniążkach na zasilaczu,ramie i właśnie obudowie warto pokusić się o dysk ssd którego moim zdaniem nie powinno zabraknąć w zestawie za 4tyś PLN :)

Edytowane przez Adrian_Culés

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moc w nazwie zasilacza określa maksymalną moc jaką może podać konfiguracji (markowe i tak max mają wyżej) tak więc komputer pobiera tyle energii ile potrzebuje i moc zasilacza nie ma tu nic do rzeczy. Jeśli pod obciążeniem podzespoły wyrażają zapotrzebowanie na 400W to tyle idzie, jeśli w spoczynku chcą 80 to też tyle jest pobierane z gniazdka z małym zastrzeżeniem.. Zasilacze posiadają sprawność i to ona określa ile W pobranych z gniazdka idzie do PC czyli jednostka z certyfikatem 80Plus Bronze pobierze odpowiednio więcej energii dla wyliczeń 80 procentowej sprawności.

 

Co do obudowy to jest fajna, ale moim zdaniem za dużo plastiku i to połyskliwego.. Elektryzuje się, zbiera kurz i widać odciski palców także poszukałbym czegoś innego dla porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk ssd by się przydał 64 gb, tylko ja już sie uparłem na tą obudowe,

zasilacz może być 650 wat?? czy to też za dużo

wiem że teraz robią energooszczędne procesory ale 500 wat to ja miałem w starym kompie na athlonie x2

 

Już jestem prawie pewien co do gpu. Co powiecie o tej karcie

 

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-ati-radeon-hd6970-2gb-ddr5256bit-dvihdmidp-pci-express-ver-oc,20349.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz może być 650 wat?? czy to też za dużo

wiem że teraz robią energooszczędne procesory ale 500 wat to ja miałem w starym kompie na athlonie x2

Nie wykorzystasz mocy zasilacza 650w ten XFX wystarczy ci w zupełności.Nie sugeruj się starszymi zestawami.

 

Już jestem prawie pewien co do gpu. Co powiecie o tej karcie

 

http://techplanet.pl...r-oc,20349.html

Bardzo dobra alternatywa dla gtx570.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moc w nazwie zasilacza określa maksymalną moc jaką może podać konfiguracji (markowe i tak max mają wyżej) tak więc komputer pobiera tyle energii ile potrzebuje i moc zasilacza nie ma tu nic do rzeczy.

Przy obciazeniach mniejszych niz 20% maksymalnego nie wiadomo ile zasilacz pobiera z gniazdka pomimo, ze posiada stosowny certyfikat. Zawsze jednak wiecej niz wynikaloby to ze specyfikacji i tym sprawnosc nizsza im pobor nizszy od zakladanych 20%. Oto przykladowy wykres Corsair HX520W & HX620W Modular power supplies | silentpcreview.com

 

Nie ma to jednak wiekszego znaczenia, chociaz w przypadku wydajnego energetycznie komputera to czesto psu jest glownym zrodlem ciepla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zastanowić się nad tańszą ale praktyczniejszą obudową - SilentiumPC Regnum L50 Pure Black. Są już pierwsze recenzje w polskiej sieci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też i tak:

1. Obudowa

2. Zasilacz Ważne - długie kable (montaż na dole obudowy) i dwie bardzo mocne linie 12V.

3. Płyta główna Jak szaleć to szaleć. 18 fazowe cyfrowe zasilanie CPU i inne "ficzery".

4. Procesor

5. Chłodzenie CPU

6. Dysk SSD Dysk szybki jak Husain Bolt, w końcu na Sata3 lata.

7. Pamięci Ram Pamięci rekomendowane do tej płyty przez Asrocka.

8. Karta graficzna Fabrycznie podkręcona do 940MHz. Poza tym spokojnie mieści się w obudowie.

Zamiast rozpisywać się, dałem odnośniki do stron producentów. Za taki zestaw w Ram.net trza zabulić 3877zł. Czyli dołożyło się SSD i wypaśnego mobasa a i tak jesteś do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten asrock rzeczywiscie wypaśny

troche pomyślałem i wymyśliłem...

 

grafike z 6970 zmieniam na 6870 narazie jedną a z czasem drugą i połączyć w cf

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-ati-radeon-hd6870-1gb-ddr5256bit-dvihdmimdp-pci-express-ver-oc,16397.html

 

nigdy nie użytkowałem cf ale są różne opinie jedni męczą że są mikroprzycięcia inni że to super wydajne i opłacalne.

co o tym śądzicie?

Kupie teraz jedą karte 6870 i trzeba zmienić też płyte na jakąś dobrą co obsługuje cf. (może ten asrock wyżej)

zasilacz pewnie przyda sie teraz ten xfx 750w

a potem dokupie drugą 6870

 

dobry pomysł czy lepiej brać 6970 i spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej brać HD6970 i spokój. Problemem Crossifre są nie tylko uporczywe mikroprzycięcia, ale również zauważalnie wyższy pobór prądu czy wyższe temperatury. Zawsze lepsza jest jedna mocna karta niż dwie słabsze. Gdy kupisz tego HD6870 i za - powiedzmy - 2 lata dojdziesz do wniosku, że czas dołożyć drugiego HD6870 okaże się, że nie ma to sensu, gdyż na rynku będą już karty znacznie wydajniejsze od 2x HD6870, a także możliwe, że oszczędniejsze. Pomijam już fakt, że samo nabycie sensownego HD6870 w dobrej cenie może być za takie 2 lata problemem.

Edytowane przez BlackMachine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy dodatkowo fakt, że za miesiąc będą Radeony HD7000 w 28nm, które będą i znacznie wydajniejsze i oszczędniejsze. Ja bym się w ogóle zastanowił na kupnem grafiki.. Mając Z68 możesz jechać na integrze czekając na nowe lepsze modele o ile oczywiście masz chęć czekać 2-3 miesiące na nowe karty :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...