Skocz do zawartości
Revenga

Spory problem z głośnikami zew.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od 2 dni posiadam laptopa DELL INSPIRON 15r N5040 z którym mam naprawdę spory problem. Dokładnie chodzi o dźwięk z głośników zewnętrznych, a raczej jego brak (słychać tylko piszczenie) , wbudowane głośniki działają bez zarzutu, jednak wolę pełnoprawne zewnętrzne pudełka.

 

Zainstalowane mam potrzebne (najnowsze sterowniki): IDT High Definition Audio CODEC - bawiłem się z ustawieniami na wszystkie sposoby i nic. Głośniki wpiąłem pod wejście "Mikrofon/Wejście liniowe", co prawda Dell posiada jeszcze jedno wejście na słuchawki, ale to nie to (z reszta i tak sprawdzałem dla spokojności ;))

 

Nawet odinstalowałem wszystkie kodeki, czyli "Kontroler zgodny ze standardem High Definition Audio" oraz "IDT High Definition Audio CODEC", wyczyściłem rejestr i zainstalowałem ponownie, niestety bez żadnego efektu.

 

Głośniki zewnętrzne 2.1 są sprawne (działają na starym kompie), wiec wina leży po stronie oprogramowania, wątpię aby było walnięte złącze jack. DELL INSPIRON N5040 od producenta ma zainstalowane wszelkie programy (w tym było wiele śmieci), może coś jeszcze trzeba reinstalować? Tak jak pisałem sprzęt nowy z Win7, więc nie uśmiecha mi się formatować go już na starcie ?

Meczę się od prawie 2 dni i nic - może jakiś dobry samarytanin pomorze !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki wpiąłem pod wejście "Mikrofon/Wejście liniowe", co prawda Dell posiada jeszcze jedno wejście na słuchawki, ale to nie to (z reszta i tak sprawdzałem dla spokojności ;))

 

Jak sama nazwa mówi, jest to wejście, wejściem się wschodzi, w tym przypadku wchodzi "dźwięk". Wychodzi się wyjściem, wyjściem jest właśnie gniazdo słuchawkowe.

 

wiec wina leży po stronie oprogramowania

W związku z powyższym, powiedziałbym ze w pierwszej kolejności po stronie użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejściem dźwięk wchodzi do komputera a wyjściem wychodzi. Nie możesz wpiąć głośników do wejścia linowego, ponieważ głośniki żadnego dźwięku do komputera nie wysyłają. Jak byś chciał zgrać dźwięk z kaset, szpul magnetofonowych bądź płyt winylowych to wówczas podpinasz odpowiednie urządzenie pod wejście liniowe i przy pomocy odpowiedniego oprogramowania zapisujesz dźwięk z zewnętrznego urządzenia.

Jeżeli chcesz odtworzyć dźwięk z komputera na głośnikach to podpinasz głośniki do wyjścia audio/ słuchawkowego. Jeżeli dźwięku nie ma na wyjściu to albo coś namieszałeś w sterownikach albo gdzieś coś nie łączy. Spróbuj powyginać przewód może jest gdzieś naderwany.

Sprawdzałeś na innych głośnikach, słuchawkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie działa na wejściu słuchawkowym i tak było od samego początku jak go wypakowałem z kartonu. Głośniki zew. 2.1 działają, wypiąłem tylko ze stacjonarnego PC i podłączyłem pod laptopa, kabel również sprawdzałem.

 

Dźwięk powinien od razu przełączyć się na głośniki zew., jednak słychać tylko "pierdzenie" ?? - o co biega, przeleciałem przez Google i nic.

 

EDIT.

Niestety nie mam innych głośników pod ręką, ale w/w są sprawne - przetestowałem na starym PC

Edytowane przez Revenga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...