Skocz do zawartości
Jacka

Microsoft SideWinder X4 VS Logitech G11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Planuję zakup klawiatury do 200zł i zastanawiam się nad 2 modelami:

 

Microsoft SideWinder X4 oraz Logitech G11.

 

Na korzyść Sidewindera przemawiają mniejsze wymiary i prosty design w związku z czym skłaniam się ku niemu.

 

Wszelkie opinie bardzo mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Sidewindera X6, który jest niemalże bliźniaczą konstrukcją, więc mogę co-nieco o nim powiedzieć.

Największą zaletą tej klawiatury jest podświetlenie. W chwili obecnej nie wyobrażam sobie posiadania klawiatury bez podświetlenia. Poza tym to klawiatura jak klawiatura.

Klawisze są płaskie, ale mają dość duży, przyjemny, wyczuwalny skok. Pisze się bardzo fajnie, ale klawiatura jest dość głośna - zwłaszcza spacja.

Co do spacji... Jest straaaasznie długa i prawy alt jest przesunięty w prawo o jedno miejsce. Na początku non-stop wciskałem spację zamiast alta, ale idzie się dość szybko przyzwyczaić. Jak później przyjdzie pisać na zwykłej klawiaturze, to też dużego problemu nie ma.

 

Co do dodatkowych przycisków. Jak się gra w MMO czy jakieś inne wynalazki, to klawisze makro się przydają. Przyciski od muzyki są bardzo przydatne. U mnie plajer zminimalizowany cały czas i tylko klawiszami go obsługuję.

 

Dałem za nią 160zł za nówkę z gwarancją (ponad 2 lata temu, a o stówkę taniej niż jest teraz :blink: ), i jakby mi padła, to chętnie kupiłbym drugą za tyle samo. SW X4, nie ma pokręteł i odłączanego numpada, więc to prawie to samo.

Edytowane przez Hejger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej brać coś naprawdę prostego i solidnego? (tzn bez miliarda dodatkowych przycisków).

200zł to już blisko mechanicznej klawiatury.

 

Ja osobiście nie widziałem klawiatury żadnej mechanicznej w cenie około 200zł więc jeśli masz jakieś propozycje to chętnie sprawdzę.

 

Hejger - dzięki za posta, chyba zdecyduję się na tą X4 bo dodatkowe klawisze ułatwią mi życie w kilku programach no i przydadzą się też w grach, no i hciałbym też mieć właśnie klawiaturę z podświetleniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co w końcu się zdecydowałeś, jak się spisuje i z czego się przesiadłeś? Jaki ma skok twoja obecna klawiatura i czy jest głośna?

Stoję przed podobnym wyborem i nie wiem na co postawi.

Moje typy to:

Logitech G110

Razer Lycosa

Microsoft Side Winder x4, lub x6(który mniej mi się podoba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...