Skocz do zawartości
LAS!CA

Komputer dla gracza do ok 4000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zamierzam sobie kupić komputer do gier. Chciałbym by starczył możliwie na długo. Chciałbym przeznaczyć od 3000 do 4000 zł. Nie wliczam w tą sumę dysku twardego i żadnych dodatkowych elementów np mysz, klawiatura, ekran, system. Części preferuję nowe, nie będę podkręcać.

Polecano mi taki zestaw:

procesor - intel core i7-2600 3,4 8mb lga 1155

płyta główna asus p8p67 le rev p67

pamięć crosair venegance 2x4

nagrywarka lg

karta graf Gigabyte GTX560 1GB GDDR5 256bit, 900/4008MHz super oc

obudowa Aerocool PGS X-WARRIOR

zasilacz ocz zasilacz Zs Series 750w

cena zestawu ok. 3200???

Podoba w nim mi się karta graficzna, choć mogę się mylić. Z kolei obiło mi się o uszy że płyty główne asusa nie zachwycają.

Proszę o pomoc.

(jak coś to pomoże, to jestem z Warszawy).

Pytanie dodatkowe - czy jest szansa że sprzęt dużo potanieje w styczniu?

Za odpowiedzi i podpowiedzi z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor; po co Ci i7? i5 ma taka sama wydajnosc w grach.

Plyta; Asusy LE / LX maja okrojona sekcje zasilania, moga byc problemy przy oc. Planujesz oc? Zaleta plyty, ktora Ci polecono jest obsluga starych dyskow ide.

dysk; wymiana zabytkowego dysku na nowoczesny nawet w nie najnowszym komputerze daje subiektywne odczucie ogromnego przyrostu wydajnosci, wieksze nawet niz przesiadka z pentium 4 na i7. Kup WD blue 500gb albo cos porownywalnego, w tej cenie nie bedzie problemu. Cena to 350 zl, gdyby dyski nie podrozaly zaplacilbys i tak 260-270 zl za taki dysk przez kurs dolara. Albo kup ssd 120 gb, jesli nie szkoda Ci pieniedzy.

grafika; bierz 560Ti - bedzie szybszy, podkrecone wersje nie sa zbyt oplacalne

zasilacz; jesli nie planujesz sli (plyta w zasadzie je wyklucza) to 750w jest przesada, nie wiem ile on ma kosztowac, jesli cena jest dobra i nie jest glosny to w zasadzie mozna brac - nie znam tego modelu. xfx core 550w tez bylby wystarczajacy, no chyba ze ma byc ekstremalny oc, bo tego narazie nie wiemy.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do gier to starczy 2500K. Dołożysz nieco i możesz go podkręcić do 4.0 bez zmiany chłodzenia. Nie jest to trudne, a przyda się w przyszłości jak ma starczyć na dłużej. Chociaż na razie to nie wiem do czego poza BF3 i ew. dwoma , trzema grami. Wyjdą nowe konsole to bedzie sens. Ale jak widać ludzie dalej pakują w kompy po 4000 zł. Jednak jak Ci zależy na tych paru grach jak BF3 to taki zestawik powinien starczyć.

 

 

Procesor i5 2500K (ok 900 zł)

Płyta Główna Asus P8P67 PRO (ok 650 zł)

Pamięć GoodRam 8GB CL9 1333mhz (ok 200 zł)

Karta Graficzna: GTX 560, ale wersja Ti (ok 900zł) I tu ktoś musi Ci dokładnie polecić jakiej firmy. Np MSI

Zasilacz XFX Core 550 W (ok 280 zł)

 

Razem ok 2930 zł.

 

Ceny podałem średnie z różnych sklepów. W zależności jaki wybierzesz. Jak chcesz pakować kasę dla takiej gry jak BF3 to ew, GTX 580. Osobiście w życiu bym tego nie zrobił.

 

p.s wybrałeś kiepski moment na zmianę sprzętu. Niedługo nowe Radeony od AMD i do lutego ceny powinny się uspokoić.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary dysk jak najbardziej zostaw, będzie idelany na magazyn. Ale kup sobie na system + programy + gry dysk SSD. Najlepiej Crucial M4 bądź Samsung 830.

Zasilacz niepotrzebnie tak mocny. 550W wystarczy w zupełności. Też polecam XFX.

Pamięci GoodRam będą jak najbardziej ok, a trochę tańsze.

GTXa 560 to bym Ti brał, najlepiej 448.

Kolega wyżej dobrze pisze i7 jest bez sensu do gier. i5 2500 to to samo, tyle że bez HT, które do gier ZUPEŁNIE nie jest potrzebne.

Edytowane przez ivanov
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do gier to starczy 2500K. Dołożysz nieco i możesz go podkręcić do 4.0 bez zmiany chłodzenia. Nie jest to trudne, a przyda się w przyszłości jak ma starczyć na dłużej. Chociaż na razie to nie wiem do czego poza BF3 i ew. dwoma , trzema grami.

Boxowy radiator jest fatalny, naprawde lepiej go nie montowac. Przy 4 ghz jest duza szansa na 80 stopni na rdzeniach, do najcichszych tez nie nalezy.

 

OC sie przydaje narazie tylko tam gdzie Panowie portujacy gre z konsoli na PC wzieli pieniadze i poszli pic. GTA4, Rage... W BF3 przy mp byc moze, ale ciezko to wymiernie zmierzyc, tak naprawde zuzycie nie dochodzi do 80%, po fakcie mozna sie zastanawiac dlaczego byl drobny freez > lacze, grafika, a moze cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BF3 fakt nie wymaga zbyt wysokiego taktowania. Osobiście przy tym budżecie nie skąpiłbym na chłodzeniu. Nie testowałem BOX'a, bo od razu zamontowałem najpierw Karakorum, a potem Fortis. Dzisiaj bym polecił Peroformę. Ale jak wspomniał autor tematu komp ma starczać na dłużej. Więc imo bezsensowne jest branie procka bez możliwości OC.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście brałbym taki zestaw:

 

i5 2500k 899zł

ASRock P67 PRO3 (B3) 399zł

SeaSonic S12II-520 303zł

GSkill 8gb 174zł

Aerocool X-WARRIOR 171zł

Samsung SH-S223C 67zł

Radeon HD 6950 DCII 2GB 1156zł

Samsung 830 64gb 450zł

 

Razem:3619zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależało by mi na tym, żebym nie musiał robić oc, nie znam się na tym i nie wiem czy bym sobie poradził.

p.s wybrałeś kiepski moment na zmianę sprzętu. Niedługo nowe Radeony od AMD i do lutego ceny powinny się uspokoić.

dużo zaoszczędzę na czekaniu do lutego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradziłbyś sobie. To kwestia paru ustawień. Wystarczy że poprosisz w temacie o płycie głównej jaki wybierzesz i ktoś Ci pomoże. Nawet może da zrzut ekranu z BIOS'a i sobie na wzór ustawisz. Lepiej mieć ten zapas mocy procesora niż ograniczenie po przez zablokowany mnożnik. Jakbyś nie wiedział to wyjaśniam. Sandy Bridge i5 2500 i 2600 bez K na końcu mają zablokowany mnożnik i nie podkręcisz ich zbytnio. Za to wersje 2500K i 2600K mają już odblokowany mnożnik. Możesz go ustawić nawet na x50. Co daje 50x100 mhz i wychodzi Ci 5.0 ghz. Średnio SB da się podkręcić do 4.5 ghz bez większych problemów. Co jest wystarczającym zapasem mocy. Wszystko zależy jak przyszłe gry będą optymalizowane. Chociaż spodziewaj się że jak wyjdą nowe konsole PS4 i Xbox (720?) to nie wykluczone że taki GTX 560 czy Radeon 6950 może być już za slaby. Więc ten komp i tak nie będzie na lata. Góra na 2-3 czyli do czasu wyjścia nowych konsol i pojawieniu się nowych gier na nie.

 

Do lutego ceny powinny się nieco uspokoić. Głównie chodzi o ceny kart graficznych. Pamięci raczej za dużo nie stanieją. Możliwe że płyty pójdą nieco w dół, ale jak na razie cena P8P67 PRO pozostaje podobna od czasu gdy ja kupowałem mój zestaw. Czyli w marcu. Tak więc... No i w styczniu pojawią się nowy Radeony 7950 i 7970. Więc może warto i na nie poczekać. 7950 powinien być za około 1400 zł (przypuszczalnie). No i pewnie będzie wydajniejszy od 6950 a już na pewno od GTX 560. Jak Ci się nie spieszy z graniem to ja bym poczekał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo zaoszczędzę na czekaniu do lutego?

Wydaje się iż do tego czasu ramy,obudowy,napędy,zasilacze nie stanieją wcale,płyty i procesory nieznacznie ponieważ intel nie ma konkurenta ze strony AMD w tym przedziale cenowym,jedyne na co warto czekać to karty AMD z serii 7,podobno z teselacją mają radzić sobie dużo lepiej od poprzednika ale czy to prawda okaże się w praktyce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się iż do tego czasu ramy,obudowy,napędy,zasilacze nie stanieją wcale,płyty i procesory nieznacznie ponieważ intel

We wrzesniu/pazdzierniku mielismy podwyzki po oslabieniu sie zlotowki, i5 podrozalo z 700 na 900 zl. Legendarnych przedswiatecznych podwyzek nie bylo.

 

Intel nie zmienial ceny i5 2500k od dnia premiery, ciagle ceny hurtowe w $ pozostaja na niezmienionym poziomie i prawdopodobnie takie pozostana. Ramy mamy najtansze w historii, dyski sa bardzo drogie ale tanieja i beda tanialy.

 

Po premierze radeonow 79xx stanieja wszystkie starsze karty, pytanie tylko czy od razu i ile bedzie wtedy kosztowal dolar (3,50?, a moze 2,50?), bo to jest duzo istotniejsze niz fazy ksiezyca i katolickie swieta, w styczniu zreszta znowu beda prawoslawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...