Skocz do zawartości
Hormonn

Chłodzenie na E2160

Rekomendowane odpowiedzi

Na Alledrogo znalazłem AC Freezera 7 za ~50zł z wysyłką klik, mam takiego i polecam, cichy i dość wydajny.

Chłodził u mnie E2160 @ 2,7 GHz, E5300 @ 3,7 GHz a teraz siedzi na G620 2,6 GHz

 

Własnie mam takiego, jak był nowy to był cichy, teraz juz nie jest za cichy i do tego dziwnie brzęczy. Myślałem o czymś takim ARCTIC COOLING FREEZER 13 PRO PWM Rev.2 WYS DZIŚ (2020388487) - Aukcje internetowe Allegro , albo cokolwiek innego z wentylatorem 12cm którego nie będę słyszał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seconded, na swojego zarzuciłem AC Fan Pro 2L (80mm) i na low spokojnie daję rade z E6550 @ 3.33 GHz, podobnie było przy Q8300 @ też 3.33 GHz.

Czy istnieje coś wartego nabycia o rozmiarach Freezera 7 Pro (cokolwiek większego ciężko będzie upchnąć w mym złomie ze względu na konfigurację chłodzenie-mobo-zasilacz) w cenie do 100 PLN? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień wentylator , to rozwiąże problem hałasu .

 

Mam gdzieś wentylator 12cm, czyli najlepiej założyć go na ten cooler? Oczywiście w inny sposób jak spięcie opaskami wentylatora nie wchodzi w grę. Bo na tym freezer jest wentylator w takiej obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli obudowa jest w stanie pomieścić chłodzenie z wentylatorem 120mm to można kupić coś nowego, zarazem wydajniejszego i kompatybilnego z nowymi platformami.

 

Jeśli natomiast musiałbyś kupować chłodzenie z wentylatorem 92mm, lepiej kupić dobry wentylator 92mm i pobawić się w przytroczenie go do fryzjera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pozwolę sobie odświeżyć temat.

Mam podobny procesor - E2180. Taktowanie fabryczne, nie bawię się w OC.

Chciałbym wyciszyć komputer i chyba zaczną od chłodzenia CPU. Obecnie mam boxa intela. Temperatury w spoczynku (sprawdzane w evereście i bios)wynosi 27 stopni. Nie gram w gry, komputera używam do mało wymagających programów. Obroty boxa intelowskiego wg biosu wynoszą 1350-1400 rpm.

Płyta główna Gigabyte G31-S2L., grafika asus 8600 gt.

 

Czy zastosowanie SilentiumPC Spartan HE923 pozwoli mi zmniejszyć hałas? Czy będzie zauważalna różnica w hałasie pomiędzy boxem a spartanem?

Coolery z 120 mm wentylatorem prawdopodobnie nie zmieszczą się w mojej obudowie dlatego zostaję przy 92 mm.

W obudowie posiadam jeden wentylator na tylnej ściance 80 mm, ale nie wiem jakiej firmy bo nigdzie nie ma takiej informacji.

W swojej obudowie nie mogę zamontować wentylatora z tyłu 120 mm, ale mogę zamontować 92 mm i tak też chyba zrobię, kupię jakiś porządny wentylator 92 mm. Może głupie pytanie ale chce się upewnić. Wentylator 80mm ma całkowitą szerokość 80 mm czy rozstaw śrub?

 

Jaki ewentualie inny cichy cooler polecilibyście dla mnie? Podkreślam że priorytetem jest cisza, ale szukam chłodzenia tak do 80-100zł.

Dodatkowo myślałem o wymianie grafiki na pasywną, bo wiatrak na GPU też trochę hałasuje.

Edytowane przez yarecki16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pewnie jakąś tanią obudowę bez wentylacji, jeżeli nie masz jakiegoś rozsądnego nawiewu z przodu to wentylek z tyłu obudowy wogóle możesz sobie darować, bo on tylko wzmaga zasysanie syfu do obudowy.

 

W ciasnych obudowach stosuję od jakiegoś czasu takie rozwiązanie:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dobrze się sprawuje na M-ATX-owych płytach, chłodzi poca, pamięci i mostek północny.

Chłodzenie to relatywnie tani CoolerMaster Vortex + wentylator 140mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ciasnych obudowach stosuję od jakiegoś czasu takie rozwiązanie:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dobrze się sprawuje na M-ATX-owych płytach, chłodzi poca, pamięci i mostek północny.

Chłodzenie to relatywnie tani CoolerMaster Vortex + wentylator 140mm.

Ok ale to hyba tylko w przypadku kiedy mała obudowa ma też jakieś boczne otwory wentylacyjne? ;) Oczywiście o większym OC można tutaj zapomnieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiała by to być jakaś obudowa starsza niż 10 lat, żeby nie miała otworów na bocznej ścianie ;) W przypadku E2XXX cooler nie ma jakiegoś strasznego wpływu na OC bo one generalnie nie grzeją się za bardzo. Wydaje mi się że takie rozwiązanie jest lepsze niż chłodzenia typu tower bo powietrze chłodzi oprócz procka pamięci i płytę główną, co też ma wpływ na OC i żywotność komponentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Mam tanią obudowę, jest to tracer albo modecom - nie pamiętam. Obudowa była kupiona w 2007 lub 2008 roku. Ma ona z boku otwory. Czy przełożenie wentylatora z tyłu na bok obudowy coś poprawi przy boxowym chłodzeniu? Czyli do mojej obudowy najlepiej szukać jakiegoś coolera horyzontalnego?

 

Generalnie chyba doszedłem do wnioski że modyfikacje trzeba zacząć od wymiany budy. Zdecyduję się chyba na Silentiumpc Brutus 430 ( usb 3.0 przyda się przy nowej płycie). Można ją kupić za 150-160 zł i sądzę że chyba od tego najlepiej zacząć a potem wymieniać cooler czy jakies wentylatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...