Skocz do zawartości
cudak10

Obudowa leżąca-przepływ powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Posiadam leżącą obudowe I-box Magic8 i w związku z tym mam pytanie w jaki sposób w takiej obudowie przebiega przepływ powietrza i gdzie zamontować wentylatory??

post-6053-0-69221500-1325515528_thumb.jpg

Edytowane przez cudak10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że w tym przypadku w ogóle nie może być mowy o cyrkulacji, bo to I-BOX :rolleyes: Zapewne wnętrze posiada jeden lub dwa 80mm wentylatorki i to tyle, ale ciężko pomóc skoro producent nie udostępnia zdjęć wnętrza (wstydzi się), a i nikt tych plastików nie recenzuje. Proponuję zdjąć bok (tudzież wierzch) i cyknąć kilka zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna porażka. Nie dość że blachy przypominają mokry sen lat 90 to konstrukcyjnie jest przystosowana do zasilacza z jednym wentylatorem 80mm na wyjściu. Obstawiam że z założenia projektantów zasilacz miał wyciągać nagrzane powietrze waląc nim na front a druga 60mm z tyłu ciągnąć z okolic CPU nucąc przy tym wysokie fi obrotami 5000rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj kupiłem podobny wynalazek i-boxa pod media center. Dopiero przy montażu zasilacza zauważyłem, że będzie problem z wentylacją. Zasilacz z wentylatorem 120mm jest tak umiejscowiony, że pobiera powietrze z zewnątrz obudowy i z drugiej strony zaraz je wyrzuca. Trzeba będzie zaraz montować dodatkowy wentylator 120mm - myślę, że najlepiej będzie na górnej ściance (obudowa leżąca) tak, żeby dmuchał w okolice chipsetu i procesora. Nie wiem jak to się sprawuje na tym jednym wentylku 60mm, bo jeszcze procesora mi brakuje do kompletu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...