Skocz do zawartości
akyzif

Komputer nie wstaje

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Mam problem z komputerem. Wszystko działało OK, pewnego razu zrobiłem restart i komputer nie wstał. Czarny ekran. Sprawdziłem cały sprzęt(oprócz płyty głównej) u znajomego - wszystko w porządku. Uznałem więc, że to problem z BIOSem. Oddałem płytę główną do serwisu, stwierdzili, że nie do naprawy i wczoraj odebrałem nową. Komputer działał, zrobiłem restart kilka razy - wszystko OK. Dzisiaj, kiedy wróciłem ze szkoły komputer nie wstał. Znowu czarny ekran. Wentylator na karcie graficznej kręci się cały czas jak szalony. Zawsze pracuje na maksymalnych obrotach podczas uruchamiania, przez około sekundę. Teraz pozostaje cały czas na maks. obrotach.

 

Zapewne płyta główna znowu padła. Pytanie brzmi: co ją uszkodziło? Dodam jeszcze, że przed awariami komputer nie wykazywał żadnych objawów. Sprzęt nie jest podkręcamy.

 

Mój sprzęt to:

Płyta główna ASROCK M3A770DE

Procesor AMD Athlon II x4 2.9GHz

RAM GoodRAM 4GB

Zasilacz Chieftec APS-500

Karta graficzna Gainward GeForce 9800GT Green Edition

 

Mierzyłem napięcia, są w normie. Wsadziłem zasilacz do starszego komputera, działał przez kilka dni i do tej pory działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...