Skocz do zawartości
chemicalboy69

CPU+MOBO+RAM = ~850zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

chciał bym kupić płytę główną, procesor a także pamięć ram.

 

Posiadam zasilacz: Corsair 650W i kartę graficzną: Zotac Geforce gtx 285 1GB.

 

propozycja z zestawów komputerowych:

 

Mobo: Asus P8H61-M LE/USB3 REV 3.0 - 265 zł

cpu: Intel Core i3-2120 3.3GHz - 495 zł

ram: Good Ram DDR3 4096MB - 77 zł

razem: 837 zł

 

z tym, że mam problem z dyskiem bo mam pod ata i chyba będę zmuszony kupić używany pod sata bo obecne ceny przekraczają mój budżet.

Moje pytanie:

 

czemu propozycje płyt są takie: Asus P8H61-M LE/USB3 REV 3.0 i ASRock H61M/U3S3 ? czym one się różnią?

czy procesory intel G w grach maja dużo gorszą wydajność? zastanawiam sie nad lepsza płytą i tym procesorem aby później za jakiś włożyć I5

aco do dysków to jakie polecacie? da rade za ~900+ ale nie dużo ponad sklecić coś z płyta/proc/ram/dysk?

 

proszę o podpowiedź

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu propozycje płyt są takie: Asus P8H61-M LE/USB3 REV 3.0 i ASRock H61M/U3S3 ? czym one się różnią?

 

Różnice między nimi szczególnie duże nie są, dotyczą głównie ilości / rodzajów złącz i portów. Zależy, czego konkretnie potrzebujesz.

 

czy procesory intel G w grach maja dużo gorszą wydajność? zastanawiam sie nad lepsza płytą i tym procesorem aby później za jakiś włożyć I5

 

Zależy o których procesorach mowa. Celeron G530 jest słabszy, między Pentiumem G850 a i3-2120 różnice są już nieco mniejsze. Tak czy inaczej, do GTX 285 nie wsadzał bym nic słabszego niż Pentium G850.

 

aco do dysków to jakie polecacie? da rade za ~900+ ale nie dużo ponad sklecić coś z płyta/proc/ram/dysk?

 

W tej chwili najbardziej opłacalne są najtańsze (o ile w ogóle można mówić o ich opłacalności). Koszt taniej płyty na H61, Pentium G850, 4GB RAM 1333MHz CL9 i nowego dysku 500GB to ok. 950 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicze pytanie, kiedy ma być ta zmiana na i5. Jeśli planowany termin wymiany na i3 - wieczne nigdy - bież i3 2100 + h61. Jeśli wymiana ma być za kilka miesięcy to bierz ASRock P67 PRO3 + celerona G530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do tej płyty: ASRock P67 PRO3 będę mógł włożyć np. 6rdzeniowy, 8rdzeniowy procesor za 1,5roku-2lata na przykład?

 

chodzi mi czy to jest przyszłościowy wybór aby potem znów całości nie wymieniać?

słabszy procek ale lepsza płyta do której będzie można włożyć lepszy procek, pamięci?

 

czy jednak aż tak dobra nie jest i lepiej sobie wziąć tańszą ale z wydajniejszym procem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do tej płyty: ASRock P67 PRO3 będę mógł włożyć np. 6rdzeniowy, 8rdzeniowy procesor za 1,5roku-2lata na przykład?

 

czy jednak aż tak dobra nie jest i lepiej sobie wziąć tańszą ale z wydajniejszym procem?

 

Kazda plyta na s. 1155 ma taka sama liste obslugiwanych procesorow! Utarlo sie, ze pod i5 to tylko p67, ale roznica polega przede wszystkim na mozliwosci podkrecania procesorow na p67. Plyty na h61 sa ubogo wyposazone i nie umozliwiaja oc, to wlasciwie wszystko. W pelni odblokowany i5 kosztuje 900 zl i dlugo nie stanieje. Pod ta podstawke nie bedzie nic 6-8 rdzeniowego.

 

Za 2 lata bedzie nastepca ivy bridge i platforma na s1155 zacznie sie prawdopodobnie robic przestarzala. Bedzie taki sam dylemat jaki ludzie maja teraz przy s775, czy szukac quada czy moze lepiej zmienic platforme na nowsza i "przyszlosciowa".

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec na chwile obecna nie da sie odpowiedziec czy sie oplaca czy sie nie oplaca?

 

kurcze bo nie wiem...

 

czy wziac ta plyte asrocka i slabszy procek , za jakis czas go wymieniec i podkrecic razem z pamieciami, czy jednak i3 slabsza plyte i za 2++lata zmienic calosc chociaz na calosc to pewnie kasy braknie....:/

 

Waszym zdaniem nowe tytuly jak BF3 i które wejdą w tym roku to odpale w przywoitej jakosci bez problemu?

czy inwestycja za 2 lata w 4rdzeniowy procesor i wieksza ilosc ramu bedzie korzystniejszym wyborem niz zmiana calej platformy?

 

prosze o odp poki co decydowalbym sie na to:

Płyta główna ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155

procesor intel celeron g530

Dysk WD blue 500gb sata3

Pamięć goodram 4gb -jakas alternatywa ktora polecacie?

sklep: morele/techplanet/agito? który polecacie?

odpada esc tam mnie oszukali z aukcja amd x2.

razem wychodzi +950zł

do tego za hmm pol roku , 7-8miechów zmienie proca.

 

pytanko jeszcze jedno, ta grafa tez pociaagnie nowosci?

 

jak z wydajnoscia tego proca w grach? np bf3

a roznica miedzy 530 a 540?

 

lub:

 

Intel Core i3-2100 3.1GHz

ASRock H61M/U3S3

goodram 4gb 1333mhz

dysk seagate 160gb sata2

tez kolo tysiaca zl.

Edytowane przez chemicalboy69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chemicalboy69, mam podobną kwestię u siebie. Zastanawiam się nad solidnym celeronem G530. Tylko... czy nie warto poczekać 3 miesiące za Ivy Bridge?

Nie jestem pewien czy wyjdą też nowe wersje tych tanich, low endowych procesorów, ale jednocześnie bardzo opłacalnych?. Czy ktoś ma informacje na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy wyjdą też nowe wersje tych tanich, low endowych procesorów, ale jednocześnie bardzo opłacalnych?. Czy ktoś ma informacje na ten temat?

 

Premiera i3 bedzie w pozniejszym narazie nie okreslonym terminie. Celerony i Pentium G Sandy Bridge mialy premiere pol roku po premierze i5/i7. Trendy na rynku zapoczatkowane przez LIano moga zle wrozyc, a mianowicie mozna oczekiwac ze za jakis czas nie dostaniemy low endowych procesorow, bez zaawansowanego technologicznie i wyrafinowanego wynalzku w postaci zintegrowanego ukladu graficznego o powalajacej wydajnosci, za ktory jednak trzeba bedzie doplacic. Trudno przewidywac czy nastapi to wraz z premiera ib, czy pozniej ale sadze, ze zmiany beda szly wlasnie w takim kierunku > w tej samej cenie mocniejsza integra, przy zblizonej wydajnsoci CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...