Skocz do zawartości
IKRIS

Składanie komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To nie żart, ale składam komputer i mam problem z kabelkami. Czy ktoś wie Jakim kablem i do jakiego gniazda podłączyć monitor z komputerem. Płyta ASROCK P43ME. Monitor Gateway LP 2407.

Edytowane przez IKRIS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawdę potrzeba testu na inteligencję przy rejestracji...

Powiedz mi jakim sposobem trafiłeś z bóg wie jakiej strony na forum PurePC?

Do tego jak chcesz podłączyć monitor do płyty nie wyposażonej w zintegrowaną grafikę? Dobrymi chęciami? I trzecie - szukaj/czytaj.

Podstawowe Zagadnienia

 

Jak podkręcić, gdzie znaleźć i dlaczego nie działa. Swoje pierwsze kroki skieruj właśnie tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie żart, to naprawdę jest konkurs na Ofiarę Losu Roku 2012. Na razie jesteś liderem rankingu.

 

Płyta nie ma zintegrowanej grafiki. Potrzebujesz wetknąć coś na pci-e. Łączyć możesz kablem d-sub, dvi lub hdmi, w zależności od tego jakie wyjścia będą na karcie i monitorze. Najlepiej DVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawdę potrzeba testu na inteligencję przy rejestracji...

Powiedz mi jakim sposobem trafiłeś z bóg wie jakiej strony na forum PurePC?

Do tego jak chcesz podłączyć monitor do płyty nie wyposażonej w zintegrowaną grafikę? Dobrymi chęciami? I trzecie - szukaj/czytaj.

 

Proszę o merytoryczną i normalną pomoc a nie żarty.

Trafiłem po linku wyskakującym w reklamie. Ale to drobiazgi. Grafika to Ati Radeon 5770

Po włożeniu jej do płyty głównej, co dalej.

 

To nie żart, to naprawdę jest konkurs na Ofiarę Losu Roku 2012. Na razie jesteś liderem rankingu.

 

Płyta nie ma zintegrowanej grafiki. Potrzebujesz wetknąć coś na pci-e. Łączyć możesz kablem d-sub, dvi lub hdmi, w zależności od tego jakie wyjścia będą na karcie i monitorze. Najlepiej DVI.

 

Witam

Karta toRadeon HD5770, wkładam ją do płyty głównej i co potem, jak uruchomić komputer co i jak krok po kroku bo jestem zielony. Dla kogoś kto już to robił to retoryczne pytanie ale dla mnie to sukces lub dramat i porażka. Dziękuję z góry za pomoc.

 

IKRIS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy monitor o którym jeśli w internecie piszą to o usterkach i problemach.. Jakie ma złącza? D-Sub, DVI, HDMI? Nie dostałeś kabla wraz z monitorem?

 

Na jakim etapie jesteś? Masz w ogóle komputer i tylko zmieniasz kartę czy składasz całość?

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy monitor o którym jeśli w internecie piszą to o usterkach i problemach.. Jakie ma złącza? D-Sub, DVI, HDMI? Nie dostałeś kabla wraz z monitorem?

 

Na jakim etapie jesteś? Masz w ogóle komputer i tylko zmieniasz kartę czy składasz całość?

 

Witam

Składam po raz pierwszy. I robię to od początku. Monitor ma dvi ale karta ma dvi i hdmi, Mam kabel 2x dvi oraz kabel dvi x hdmi który jest lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fascynuje mnie szukanie porad w internecie zakładając konto i tworząc tematy gdy rozwiązanie jest w instrukcji obsługi.

Każde gniazdko jest inne, nic na siłę i złożysz. Nie twórz odrębnej historii tylko wysil się samodzielnością. Skoro piszesz to znaczy że masz klawiaturę i drugi sprawny komputer. Na necie jest masa poradników jak składać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fascynuje mnie szukanie porad w internecie zakładając konto i tworząc tematy gdy rozwiązanie jest w instrukcji obsługi.

Każde gniazdko jest inne, nic na siłę i złożysz. Nie twórz odrębnej historii tylko wysil się samodzielnością. Skoro piszesz to znaczy że masz klawiaturę i drugi sprawny komputer. Na necie jest masa poradników jak składać.

 

Dziękuję

Ale moralizatorskich uwag, w mentorskim tonie to ja tu nie oczekiwałem. Jak na wstępie zaznaczyłem proszę o pomoc a więc jeśli nie potrafisz odpowiedzieć na moje pytania to proszę o nie komentowanie moich pytań. I nie snuć domysłów.

 

Pozdrawiam i dziękuję za nie merytoryczną przepychankę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to faktycznie aż taki problem dla Ciebie zamieść zdjęcia wtyczek i kabli w monitorze i karcie graficznej i napiszemy Ci co i jak najprościej jak się da.

 

Witam

 

We wcześniejszym wpisie określiłem jakie kable mam i jakie gniazda są w karcie i monitorze. A jeśli już, mowa o uruchamianiu to do Windows7 x64 ile Ram potrzeba 3 czy 4 MB płyta ma dwa gniazda, o jakiej częstotliwości 800 czy 1066

Edytowane przez IKRIS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Min. 1GB także brakuje Ci dość sporo. Do tego nie rozumiem za bardzo stwierdzenia

płyta ma dwa gniazda, o jakiej częstotliwości 800 czy 1066

 

Gniazda są takie Support DDR2 1200/1066/800/667 non-ECC, un-buffered a ram dopiero kupię więc pytam ile potrzeba MB do Windows7 x64 i o jakiej częstotliwości i czy to ma b. duże znaczenie. Lub jest marginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mi złamać ręce stwierdzeniem że wpakowałeś się w badziewne LGA775 i masz zamiar dokładać kasę do DDR2?

 

To co się próbuje zrobić, zależy od 2-ch rzeczy kasy i chęci. To drugie jest a z tym drugim to tylko na tyle mnie stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tyle Cię stać czy na tyle ktoś zrobił Cię na szaro? Podaj cały zestaw bo obawiam się że w budżecie jaki wyliczyłeś AM3 miałoby ręce i nogi...

 

Obudowa z odzysku duża. Płyta Asrock p43me; procesor e8200; grafika radeon HD 5770 zaslacz tracer 550wat. Windows7 x64,na ten czas to kupiłem na Allegro 520 zł. Kupić muszę ram ale nie wiem jaki by pasował. Proszę o info. Co jest ważniejsze w RAM wskaźnik CL czy częstotliwość.

Edytowane przez IKRIS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal tracera. W pamięci RAM najważniejsza jest kompatybilność z płytą. Kup DDR2 800MHz CL5 GOODRAM. Nie powinny być problematyczne ( chociaż cholera wie... )

 

Jasne na razie dziękuję. Ale ile ma być GB RAM bo czytałem coś o tym że systemy operacyjne nie widzą po wyżej jakiejś wartości. Ale nie znam się na tym więc pytam praktyków, bo wiem że teoria z książek to przepaść w stosunku do praktyki.

Czy mogę jeszcze liczyć na pomoc?

Edytowane przez IKRIS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Systemy 32-bitowe nie widzą powyżej 4 GB pamięci ram (chociaż ponoć są jakieś triki co mogą to zmienić, ja ich nie znam). Z tego co wyczytałem Ty planujesz zainstalować wersję 64-bitową więc możesz wsadzić tyle ile Ci płyta obsłuży i nie powinno być problemu.

Co do składania kompa proponuję Ci poprosić kogoś o pomoc, nie tyle w złożeniu, co w nadzorowaniu tego co robisz. Teoretycznie ciężko jest coś wsadzić w nieodpowiednie miejsce, ale różne przypadki widziałem. Pozostają jeszcze inne kwestie z pozoru proste jak np. zamontowanie chłodzenia, odpowiednie wentylowanie budy itp. Jak chcesz się uczyć proponuje zrobić to jakimś starym kompie.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Zwolas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Systemu 32-bitowe nie widzą powyżej 4 GB pamięci ram (chociaż ponoć są jakieś triki co mogą to zmienić, ja ich nie znam). Z tego co wyczytałem Ty planujesz zainstalować wersję 64-bitową więc możesz wsadzić tyle ile Ci płyta obsłuży i nie powinno być problemu.

Co do składania kompa proponuję Ci poprosić kogoś o pomoc, nie tyle w złożeniu co w nadzorowaniu tego co robisz. Teoretycznie ciężko jest coś wsadzić w nieodpowiednie miejsce, ale różne przypadki widziałem. Jest jeszcze kwestia zamontowania chłodzenia i inne które mogą okazać się problemem.

 

Pozdrawiam.

 

 

Tak trochę czytałem na ten temat ale zdaję sobie sprawę, że to nie to co praktyka dlatego będę rozmawiał ze znajomym który ponoć wie więcej ode mnie i składał już komputer. Tylko co do dopasowania wszystkich zespołów czy ta konfiguracja (poza zasilaczem na jaki go wymienić ) będzie przyzwoicie pracowała nie chodzi mi o gry to mnie nie bawi.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez IKRIS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmy które mogę Ci polecić, jeśli chodzi o zasilacze:

Corsair, Enermax, Silverstone, OCZ, Chieftec, Antec, be quiet, XFX, Fortron, Seasonic, Tagan, Aerocool.

No komputer będzie działał, jeśli nie do gier to napisz do czego ma być, bo do przeglądania internetu i oglądania pulpitu na pewno wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmy które mogę Ci polecić, jeśli chodzi o zasilacze:

Corsair, Enermax, Silverstone, OCZ, Chieftec, Antec, be quiet, XFX, Fortron, Seasonic, Tagan, Aerocool.

No komputer będzie działał, jeśli nie do gier to napisz do czego ma być, bo do przeglądania internetu i oglądania pulpitu na pewno wystarczy.

 

Dokładnie jak opisałeś internet, jakiś filmik, zdjęcia nic wymagającego.

Na razie dziękuję za okazaną mi pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tylko na tyle mnie stać.

 

O to chodzi, że nowsze AM3 z pamięciami DDR3 wyszłyby TANIEJ. DDR2 są teraz drogie, a DDR3 tanie jak barszcz. w cenie E8200 też miałbyś coś porównywalnego u AMD. No ale jak już masz prawie całego kompa złożonego to pal licho... Na szczęście do oglądania pulpitu i filmów nie jest Ci dużo tego ramu potrzebne, także nie zbankrutujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi, że nowsze AM3 z pamięciami DDR3 wyszłyby TANIEJ. DDR2 są teraz drogie, a DDR3 tanie jak barszcz. w cenie E8200 też miałbyś coś porównywalnego u AMD. No ale jak już masz prawie całego kompa złożonego to pal licho... Na szczęście do oglądania pulpitu i filmów nie jest Ci dużo tego ramu potrzebne, także nie zbankrutujesz.

 

Dziękuję za wyjaśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...