Skocz do zawartości
Gość Azenis

Jaką tanią kartę graficzną do biura? 150 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Bardzo proszę podpowiedzieć jaką tanią kartę wybrać do prostych prac biurowych, internetu, prostej obróbki graficznej zdjęć?

Max jaki chciałbym na to przeznaczyć to 150 zł. Jeżeli można taniej, to jeszcze lepiej :)

Mam płytę główną MSI 770-C45 (PCI Express 16x), Phenoma II X4 960T, pracuję na Windows 7 64 bit w rozdzielczości 1920 x 1080

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Azenis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Wyglada idealnie. Czytając o niej znalazłem też wyższy model Radeon HD 6450 za 167 - tyle to jeszcze dołożę :) ale czy warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Wyglada idealnie. Czytając o niej znalazłem też wyższy model Radeon HD 6450 za 167 - tyle to jeszcze dołożę :) ale czy warto?

 

Moim zdaniem do celów "biurowych" nie warto.

 

HD 6450 tym się rózni, że będzie się dawało na niej w coś sensownie zagrać, na najniższych ustawieniach. Na HD 5450 raczej trzeba o tym zupełnie zapomnieć. W trybie 2D obie karty będą wystarczające i obie będą pobierać tyle samo energii, no może HD 6450 ze 3W więcej.

 

Czyli podsumowując, do 2D nie warto, do gier 3D jak najbardziej warto, aby w ogóle dało się je uruchomić w żałosnej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, miałem kiedyś X800, to były czasy. Moja pierwsza karta PCI-E.

 

We wszystkich aspektach oprócz gier 3D wydajność HD5450 z całą pewnością jest wyższa niż X800.

 

Jeśli chodzi o stare gry na DirectX 9.0a/9.0b (X800 nie obsługiwało chyba nawet 9.0c) trudno mi powiedzieć, HD5450 mogłaby być może czasami przegrywać. HD 6450 w moim odczuciu wygrałaby w 3D z X800 już na pewno w przypadku każdej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X800 też był moją pierwszą grafą na pci-e. Wydajnościowo była naprawdę konkretna na swoje czasy. Brakowało tylko ps3.

 

Składam teraz kompa dziewczynie po kosztach i właśnie zastanawiam się czy kupić jakiegoś gf7800 czy coś w stylu tego radka 5450 z ddr3. Jeżeli gf7800/7900 jest wydajniejszy to chyba się na niego skuszę w końcu kosztuje koło 50zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od preferencji.

 

Za HD 5450 przemawia bez porównania lepsze wsparcie przy odtwarzaniu filmów w wysokich rozdzielczościach, niższe zużycie energii oraz to, że może być nowy, a zatem mieć 2 lata gwary. No i obsługa 3 monitorów w wybranych modelach, HDMI na karcie.

 

Do grania to się ta karta nie nadaje.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...