Skocz do zawartości
wojtekj

Jaka karta graficzna oraz pamięć do mojego PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Aktualnie jestem w posiadaniu komputerka PC o podzespołach:

 

Procesor: Intel Core i3-540, 3.06 GHz, 2.5 GT/s, 4MB, LGA1156, 32nm, BOX

Karta graficzna: ASUS ENGT210 GeForce 210, 512MB DDR3 (64 Bit), HDMI, DVI, LP, BOX

Płyta Główna: Gigabyte GA-H55M-D2H, H55, DualDDR3-1333, GBLAN, mATX

Pamięć RAM: Corsair 4GB, 1333MHz DDR3, non-ECC DIMM CL9

Dysk twardy: Seagate Barracuda, 3.5'', 500GB, SATA/600, 7200RPM, 16MB cache

Napęd: Plextor DVD+/-R 24x SATA, Light Scribe, PlexERASE, retail, k. czarny

Zasilacz: ATX Tacens RADIX IV 450W 80 Plus, aktywne PFC, 10dB

 

Chcę wymienić pamięć na 8GB oraz kartę graficzną niestety nie wiem, jakiej firmy pamięć zakupić oraz jaki model karty graficznej do 500 zł.

 

Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach nie wykorzystasz za bardzo 8GB RAM, ale jeśli koniecznie tyle potrzebujesz, to najlepiej będzie po prostu kupić drugie 4GB RAM od Corsair takie same jak masz teraz (przy założeniu, że obecne 4GB masz w jednej kości). Jeśli komputer jest wykorzystywany do gier, to lepiej będzie dołożyć do lepszej karty, Radeona HD6850:

Karta graficzna Gigabyte Radeon HD 6850 OC 1GB DDR5 PCI-E BOX - Karty graficzne - Sklep internetowy Agito.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do starszego dwurdzeniowego i3 lepiej będzie wziąć coś od AMD, poza tym GeForce GTX 550 Ti, który jest konkurentem dla HD6790 i tak z nim przegrywa pod względem wydajności. Jest to zresztą nic innego niż GTS 450 na sterydach, analogicznie jest w przypadku HD6790, tyle że tam jest to HD6770.

 

Co do tego Radeona, to szukaj kart z zasilaniem jednej wtyczki PCI-E, bo są i takie, które wymagają dwóch wtyczek PCI-E. Z uwagi na to, że Tacens Radix IV 450W takich wtyczek w ogóle nie ma, może to być problemem. Nawet przy podłączeniu "jednowtyczkowego" HD6790 będziesz musiał skorzystać z przejściówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to zresztą nic innego niż GTS 450 na sterydach, analogicznie jest w przypadku HD6790, tyle że tam jest to HD6770.

 

6790 to wykastrowany barts (6850 z szyna 128bit) z wysokimi zegarami. Szybkosc pamieci nie wplywa zbyt dotkliwie na wydajnosc radeonow 6000, mimo tak okrutnej kastracji karcie blizej na stock do 6850 niz 6770. Problem jest taki, ze 6790 praktycznie sie nie podkreca, co do zasady, zreszta i wzrost wydajnosci po OC blokuja pamieci.

 

i3 540/550 jest calkiem niezly, po OC ma przeciez wydajnosc i3 2100.

 

6790 = 6830, ale widocznie amd uznalo, ze lepiej sprzedaja sie karty z wysokimi koncowkami.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że nie dogania Pro to inna sprawa, ale to jest pocięty Barts, a nie Juniper, który gości w HD 6770. Chwycono Barta z 1700M tranzystorów i wykastrowano go do 16 ROP przez co jest bliżej niższego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Aktualnie jestem w posiadaniu komputerka PC o podzespołach:

 

Procesor: Intel Core i3-540, 3.06 GHz, 2.5 GT/s, 4MB, LGA1156, 32nm, BOX

Karta graficzna: ASUS ENGT210 GeForce 210, 512MB DDR3 (64 Bit), HDMI, DVI, LP, BOX

Płyta Główna: Gigabyte GA-H55M-D2H, H55, DualDDR3-1333, GBLAN, mATX

Pamięć RAM: Corsair 2 x 4GB, 1333MHz DDR3, non-ECC DIMM CL9

Dysk twardy: Seagate Barracuda, 3.5'', 500GB, SATA/600, 7200RPM, 16MB cache

Napęd: Plextor DVD+/-R 24x SATA, Light Scribe, PlexERASE, retail, k. czarny

Zasilacz: ATX Tacens RADIX IV 450W 80 Plus, aktywne PFC, 10dB

 

Chcę wymienić kartę graficzną na jakiś model do 300-350 zł. Karta ma służyć głównie do Photoshopa (opcja renderowania grafiki przez GPU a nie procesor). Karta z aktywnym chłodzeniem ale cichym.

 

Proszę o producenta karty i model jaki polecacie.

 

Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...