Skocz do zawartości
humanoidal

[post #17] Problem z wyborem pamięci RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mam do wydania 3500pln na nowy sprzęt i ani złotówki więcej. Chcę złożyć kompletny komputer do gier, łącznie z monitorem, klawiaturą, myszką, głośnikami i orginalnym windowsem 7.

 

Myślałem nad i5-2400 + radeon 6870 ale nie mam pojęcia jak z resztą, żeby podzespoły były zoptymalizowane pod granie (myślę tutaj też o monitorze, myszce itd). Macie jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor jak najbardziej do gier, tak jak cały zestaw. Mogę podkręcać, ale nie sądzę, żebym zmieścił się w budżecie z 2500k+cooler+płyta na p67+grafa, która nie będzie wąskim gardłem. Chodzi mi o maksymalną wydajność i wygodę użytkowania za tą kasę, którą dysponuję.

 

edit: no i oczywiście zależy mi na ciszy, ale boxowy cooler jestem w stanie przełknąć, gorzej z głośnym dyskiem twardym

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycja wyjściowa. Osobiście zostawiłbym właśnie boxowe chłodzenie, a zakupił bogatszą płytę główną i ew coś do wyciszenia dysku + być może kontroler obrotów jakiś. Klawiatura to tanioszka, ale zacna, mysz na Avago, a słuchawki jako takie, ale nie znając Twoich preferencji nie chciałem proponować wiele choć SHP5401 kusiły.

post-165410-0-23786900-1328013404_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie uwzględniłeś windowsa 7 w zestawie i tym samym przekroczyłeś budżet o 400. Zamiast tych słuchawek wolałbym jakieś tanie głośniczki, mogą być nawet creative a120.

 

 

Co do hałasu generowanego przez dysk to chodzi mi o to charakterystyczne "chrobotanie". Od roku mam w laptopie dysk samsunga i w ogóle tego nie słychać, z kolei brat ma jakiś dysk WD 3,5", który, że nie dość, że cały czas coś czyta (nie mogę dojść przyczyny, może kaspersky?) to słychać to prawie, że w sąsiednim pokoju. Może lepiej będzie po prostu kupić dysk 2,5"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie zastanawiam się nad tym komputerem: http://www.x-kom.pl/p/73541-komputer-stacjonarny-dell-vostro-460-i5-2400-4096-500-dvd-rw-7hp64x-hd6670.html

 

Ma w zestawie windows, klawiaturę, mysz, pozostaje tylko dokupić ten monitor, który poleciłeś i zamykam się w 3150zł. Dają gwarancję door to door next business day na ponad 3 lata, no i domyślam się, że taki delowski zestaw jest dobrze dobrany, łącznie ze sterownikami zoptymalizowanymi pod całość.

 

Niestety karta graficzna nie powala, ale to mogę ja za kilka miesięcy wymienić na tego geforca albo radeona 7850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety karta graficzna nie powala, ale to mogę ja za kilka miesięcy wymienić na tego geforca albo radeona 7850

 

Nie tylko nie powala, w tym budżecie taka karta to dziadostwo. Pamięć w konfiguracji 2x2GB, już na starcie masz 2 sloty na RAM zajęte. Zasilacz to ledwie 350W. Musiałbyś go wymieniać razem z kartą. O jakości obudowy już nie wspominam, wystarczy chyba to, że zasilacz montowany jest na górze. Nie patrz na gotowce, zaczekaj lepiej, aż ktoś zaproponuje coś porządnego. W zestawie Prologa też zapewne da się coś zmienić aby budżet zmalał a komputer nie stracił przy tym mocno na jakości i wydajności.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi sensownie, te pare zlotych do i5-2400 jakoś wysupłam.

 

Co myślicie o obudowie fractal design core 1000? Rozważam ją ze względu na kopaktowe wymiary (w brutusie połowa przestrzeni będzie sie marnować), design i możliwość instalacji dysku 2,5". Planuję wyciągnąć dysk ze swojego zewnętrznego 2,5" i wsadzić do tego kompa, tym samym zaoszczędze 320 złotych, które mogę przeznaczyć na lepszy zasilacz czy monitor. Do obudowy brutus 410 musiałbym dokupić ramkę montażową więc cena porównywalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz na be quiet! 530W i procesor na 2400 (niewiele drożej, a mnożnik wyższy). Monitor koniecznie do zmiany, bo ma tylko wyjście D-sub... Ogólnie lepiej w tym zaproponowanym przeze mnie wywalić chłodzenie i zmienić 560Ti na 6870 oraz XFX na bq! i będzie prościej oraz sprawniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacza na żadnego Be Quieta nie zmieniaj, Pure Power L7-530W to Fortron APN w innej obudowie z nieoplecionymi kablami. Lepiej już pozostać przy tamtym Chieftecku za 200 zł, ewentualnie OCZu ZS 550W, który również wypada lepiej od Be Quieta. Za 245 zł masz OCZa SXS2 600W, za 247 zł XFX Core 550W, oba są zdecydowanie lepsze od Pure Power L7-530W, zwłaszcza XFX, zarówno pod względem mocy, sprawności jak i okablowania. ModXStream to budżetowa konstrukcja Sirteca, również mało opłacalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamówiłem już swój zestaw na morele.net z procesorem i3-2120 i płytą gigabyte H61M-D2-B3

 

Wybrałem do niego pamięć kingston hyperx 4gb 1600mhz z myślą o przyszłym upgradzie, ale właśnie zauważyłem, że w opisie tej pamięci jest napięcie 1.7-1.9V, a to już jest za dużo pod sandy bridge.

 

Czy ta pamięć będzie bez problemu działać na 1333Mhz @ 1,5V czy muszę ją jak najszybciej wymienić na kości o takiej właśnie specyfikacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamówiłem już swój zestaw na morele.net z procesorem i3-2120 i płytą gigabyte H61M-D2-B3

 

Wybrałem do niego pamięć kingston hyperx 4gb 1600mhz z myślą o przyszłym upgradzie, ale właśnie zauważyłem, że w opisie tej pamięci jest napięcie 1.7-1.9V, a to już jest za dużo pod sandy bridge.

 

Czy ta pamięć będzie bez problemu działać na 1333Mhz @ 1,5V czy muszę ją jak najszybciej wymienić na kości o takiej właśnie specyfikacji?

 

 

Tak będzie działać na 1,5V 1333Mhz.

 

dla przykładu podam ci jak to wygląda u mnie pod SB może nawet pracować na 1.65V 1866Mhz a na 1.5 Może pracować na 1600Mhz jak również 1333Mhz

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Boguszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...