Skocz do zawartości
pcmaniaczek

Jaką kartę muzyczną lepiej kupić do wzmacniacza i kolumn stereo ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Poszukuje karty muzycznej do komputera stacjonarnego do podłączenia wzmacniacza pioneer i dużych kolumn stereo, co będzie lepsze ?

 

Creative z pilotem X-FI USB Pro (NIE HD !) czy Asus Xonar D1 (DX na PCI-Ex odpada bo nie mam wolnej wtyczki w zasilaniu, to komputer HP który ma wszystkiego na styk a o przedłużkach na mały molex nie słyszałem)?

 

Karta podejrzewam jest potrzebna bo obecna integra to jakiś analog device sound max digital hd audio która nie ma nawet korektora dźwięku) i boję się że ma zły dźwięk po prostu ...nie ukrywam że nie chciałbym jej zmieniać bo pasuje mi to że mam gniazda z przodu obudowy gdzie mogę podpiąć słuchawki a dźwięk automatycznie się wyłącza w głośnikach :), aczkolwiek jak bym kupił np. tego xonara to on ma piny do podpięcia panelu przedniego tyle że kabel fabrycznie montowany w HP jest wyliczony co do cm aby sięgnął do płyty głównej a przedłużać mi się nie chce bo zbyt wiele pinów ma ten kabel :)

 

 

Pozdrawiam

 

Edit : dokładna nazwa karty według specyfikacji HP mojego komputera DC7800 to : Integrated High Definition audio with ADI1884 codec (all ports are stereo)

Edytowane przez pcmaniaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to prawda, ale gdzieś czytałem ze najtańsza karta dźwiękowa z wyjściem optycznym da najlepszy efekt ze względu na to że wtedy sygnał jest podawany centralnie do wzmacniacza i to on zajmuje się przetwarzaniem go.

Inaczej ma się sprawa z podłączeniem analogowym gdzie karta przejmuje główna role.

Wydaje mi się wiec że wszystko zależy który sprzęt(karta dźwiękowa, wzmacniacz) ma lepszy dekoder dźwięku.

 

Chętnie dowiem się jakie będą wyniki tego tematu bo sam zastanawiam się nad kupnem xonara d1 do Harman'a AVR260 (czy może starczy wyjście optyczne wbudowane w płytę główną)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja. Jeżeli użyjesz karty dźwiękowej z wyjściem cyfrowym, podłączysz taki sygnał do dekodera dobrej klasy, uzyskasz dobrą jakość. Warunkiem jest oczywiście, zeby sama karta nie była kiepskiej jakości, bo choćby i sterowniki będą powodowały problemy, nie będzie można ustawić częstotliwości próbkowania, itd.

 

Polecałem Dr. DAC Nano, bo to niedroga karta z przetwornikiem DAC, która może podawać na wyjście sygnał liniowy 24 bit / 96 kHz, a także cyfrowy optyczny. Sama jakośc przetwornika jest tak wysoka, że raczej cieżko będzie znaleźć porównywalną w dekoderze zewnętrznym, no chyba że bardzo wysokiej klasy.

 

Dr. DAC Nano obsłuży też słuchawki bezpośrednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodac nalezy ze nawet stary poczciwy radeon 5770 moze robic za wysmienita karte muzyczna z parametrami wyzszymi niz wszystkie dzwiekowki z sredniej polki ! puszczenie pelnego pasma wymaganego przez standard dts hd master nie sprawia mu problemu .

 

Na koniec dodam ze karta z wyjsciem hdmi i obsluga dzwieku w standardzie dts hd kosztuje co najmniej 800zl !

Edytowane przez Bemx2k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodac nalezy ze nawet stary poczciwy radeon 5770 moze robic za wysmienita karte muzyczna z parametrami wyzszymi niz wszystkie dzwiekowki z sredniej polki ! puszczenie pelnego pasma wymaganego przez standard dts hd master nie sprawia mu problemu .

 

Dlatego jest lepsza bo obsluguje dts hd?

Co to za logika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jest lepsza bo obsluguje dts hd?

Co to za logika?

 

Dla posiadacza wzmacniacza AV 7.1 jest to dosc wazne , dla przecietnego Kowalskiego juz mniej napisalem o tym jako o ciekawostce taka opcja zapewnia czysty nie tkniety tor cyfrowy i przy muzie dts cd jest naprawde cacy .

Jedyny problem to kompletny brak wsparcia w postaci jakiegos softu do zarzadzania wlasciwosciami audio radeona :-\

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj właśnie widać, dlaczego dobry przetwornik cyfrowo-analogowy w samej karcie dźwiękowej jest ważny. Nie każy przecież ma tunet AV, czy jakiś inny dekoder zewnętrzny. Nawet i w tym przypadku, jeśli użytkownik nie będzie chciał używać karty dźwiękowej w innej konfiguracji sprzętowej (bo nie będzie miał możliwości dobrego odsłuchu, wypuszczając dźwięk przez wyjścia analogowe), to i tak kwestia braku odpowiednich sterowników i opcji przy zwykłych kartach daje spore ograniczenia. Rozwiązaniem może tu być znakomita karta Auzentech Hometheater HD, która oprócz najwyżczej jakości, dźwięku 7.1, wyjścia HDMI, dużego zestawu oprogramowania, daje wszechstronne możliwości, jak na swoją cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie podobne:

aplituner Technics + monitorki stereo

Zastanawiam się nad zamienieniem zintegrowanego audio na coś lepszego.

 

Zasadniczo - karta dźwiękowa na PCI-E, budżet okolo 400zł, max z przesyłką 450zł.

 

Na alledrogo mieszczą się:

- ASUS XONAR DX PCI-E 7.1

- Audiotrak Prodigy 7.1e X-Fi Audio

 

Jakby się trafiła uzywka z pewnego źródła to też nie pogardzę.

 

Płyta główna ma wyjście optyczne i cyfrowe po kablu, ale szanse na odtwarzacz strumieniowy raczej nikłe.

 

Marzy mi się odtwarzacz, pod który podpiąłbym pena/dysk usb i puszczał mp3 oraz podpiął kablem cyfrowym kompa.

Może się orientujecie czy coś takiego za w miarę niewielkie pieniądze kupi się ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie podobne:

aplituner Technics + monitorki stereo

Zastanawiam się nad zamienieniem zintegrowanego audio na coś lepszego.

 

Ta płyta którą masz w sygnaturze ma jeden z lepszych Realtek czyli model ALC889A. W Twojej sytuacji (amplituner Technics) ... obiektywnie, nie sądzę by wymiana karty przyniosła na prawdę poprawę. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że technics to ma ciekawe opinie, nawet ciągle myślę o zakupie lepszego stereo. Ale patrząc po nowościach, w segmencie klocków budżetowych to praktycznie wszystko jest w klasie D zaczynając od japońców poprzez Marantza, CA itp.

Funkcjonalnie spodobał mi się strasznie Onkyo 8050 -> prawie ideał wyposażeniowy (jakby miał wifi wbudowane to wręcz ideał). Ale opinie na temat dźwięku :( ....

 

Jakość wbudowanej dźwiękówki była jednym z kryteriów przy wyborze tej płyty głównej, dlatego do tej pory "siedziałem" na niej. Z racji przenosin pozbyłem się logitecha z4 i podpiąłem technicsa -> dźwięk dostał skrzydeł. Stąd tez pomyślałem o ciągu dalszym ....

W zasadzie to teraz mam tylko ampli + korektor + kolumny, bo cd-ek poszedł się paść, a napędu do niego już nie produkują od 10 lat .... Więc potrzebuję źródła na stałem. CD-ek z portem usb znalazłem tylko yamahy -> cd300. Markowe odtwarzacze strumieniowe to koszta, bez 3ooo-4ooo nie ma co startować. Ech ... zagram w totka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BioPlayer

Nie wiem czy to prawda, ale gdzieś czytałem ze najtańsza karta dźwiękowa z wyjściem optycznym da najlepszy efekt ze względu na to że wtedy sygnał jest podawany centralnie do wzmacniacza i to on zajmuje się przetwarzaniem go.

 

 

Bzdury kolego się naczytałeś. To też zależny jak wzmacniacz, ale przeważnie jest tak, że warto dokupić jaką oddzielne dobre źródło. Na pewno żadne wielokanałowe X-FI bo te karty do muzyki się nie nadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, dawno nie pisałem ale już jestem ;)

 

Obecnie mam już kolumny Tonsil Zeus i końcówkę mocy t. Amp 1050 :)

 

Jaką polecacie kartę muzyczną wewnętrzną albo zewnętrzną ale z dużym wzmocnieniem sygnału i z dobrej jakości korektorem graficznym (programowym oczywiście) ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...