Skocz do zawartości
Napiecie

Płyta+CPU+GPU do 130euro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

znajomy poprosil mnie zeby pomoc mu zrobic upgrade sprzetu.

(jego stary p4 3ghz i gf6600 na agp juz nie wyrabia nawet do internetu)

Komputer ma sluzyc do przegladania internetu i ew jakis gier.

Ma to chodzic latami i oprocz czyszczenia raz na jakis czas nic z tym sie ma nie dziac ;)

Budzet to okolo 130 (maks 150 - jednak wolalbym taniej) euro - wiadomo im mniej tym lepiej

Częsci bylyby raczej kupowane na niemieckim ebayu - raczej uzywane (jezeli jest sens)

I tutaj moje pytanie co oplaca sie kupic w takiej cenie?

Czy jest sens pakowac sie w np:

athlona 2 250 / phenoma 550 - ok 40euro

budzetowa plyte pod am3 - 40euro

grafike np hd4870 - 40euro?

+ 2-4 gb Ramu

(ceny podane orientacyjnie ale tyle te czesci srednio kosztuja)

 

Ps1: zasilacz w starym kompie sie keidys spalil i zostal wymieniony na Tagana (nie wiem czy to dobrze napisalem) 600w (pociagnol by 2 takie stare zestawy) - porzadny zasilacz z odpinanymi kablami

 

Ps2: Mam mozliwosc kupienia od kolegi 8800gts za 20euro lub 4870 za 40euro - oplaca sie inwestowac w takie stare karty?

 

Ps3: dyski sa na ide - wiec plyta glowna musi je miec (2dyski + dvd)

 

=================

odswierzam - problem dalej nie rozwaizany

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na polskie realia ceny kart graficznych są bardzo dobre (8800GTS @ Allegro; HD4870 @ Allegro). Myślałeś może o Intelu? Tak czy inaczej sprzęt przytoczony w powyższym poście spokojnie nada się do przeglądania sieci (i nie tylko) oraz jest dość przystępny cenowo :).

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dobrze co do karty. Unikaj starych GeForce'ów jak ognia, a szczególnie 8800GTS, bo one potrafiły padać już po 2 - 3 latach (słynna metoda przywracania do życia wygrzewaniem w piekarniku), a często można trafić na tanią ofertę "sprawnej" karty, która już była wygrzewana raz albo więcej. Taka karta pochodzi góra miesiąc ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też długo wymieniałem części w ten sposób, ale niestety to często sprawia problemy- stare komponenty bywają kulą u nogi systemu a kupione "nowe" używki bywają średnio sprawne.

Osobiście kupiłbym jakąs płytę na H61 i G530+ 2x2gb ram(ew 2 teraz i 2 potem) sprzedał stare dyski i dvd i kupił nowe dvd z sata(ok 15E)i nowy dysk na SATA- ew wymienił te dwa z IDE na jakiś SATA używkę byle z pewnego źródła.

Kartę graficzną można dokupić potem- integra daje radę .Cena CPU+MOBO+RAM2x2 to powinno być ok 100E a może nawet i DVD się zmieści w cenie.

Ew jezeli sprzedaż dysków nie wchodzi w gre to bootowalny kontroler na PCI lub PCI-e w zależności od tego co płyta będzie miała, ale tego bym unikał.

Jeżeli podany zestaw nie wchodzi w gre to coś od AMD na AM2 też będzie dobre. Odpada problem dyskami.

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskow i DVD wymieniac nie bede - jezeli nowe mobo bedzie mialo tylko 1 slot IDE to wywale jeden dysk

 

Integra mnie nie interesuje - bedzie za slaba

 

mobo - chcialbym zeby mialo 3 sloty na ram - patrz nizej

 

RAM - mam mozliwosc kupienia tanio 3x 1gb ddr3 1333 - czy bedzie to zlym wyborem? (sprzet i tak nie bedzie rozbudowywany, a jak cos to 1 slot wolny zostanie)

 

Caly czas zastanawaim sie nad amd... ale wydaje mi sie ze to troche juz stare i powinienem ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> cos nowszego ;]

 

Jezeli Intel to jaka podstawka? (1155 / 1156?)

 

@up: plyty na "H61" maja tylko 2 sloty na ram - troche bez sensu

 

A warto pchac sie np w i3 - 5X0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...