Jump to content
Sign in to follow this  
GTwice

DDR1 do Intel i845g

Recommended Posts

Witam

Czy do chipsetów Intela z tamtych lat faktycznie potrzebne są specjalne pamięci, jak to na aukcjach piszą sprzedawcy? Przeglądając oferty często spotykam się z tekstem "nie działają z chipsetami Intela", a te które działają ze wszystkim są 2x droższe. Czy to tylko jakiś zabieg marketingowy niebieskich sprzed lat, kazali sobie płacić za certyfikację, czy faktycznie konieczne są te droższe? W końcu i to i to zwykłe DDR...

Próbuję nieco zmodernizować staruszka u rodziny (Pentium 4 2,53 + 256mb ram) i doszedłem do wniosku że jedyna możliwość przyspieszenia tak, żeby nie mielił ciągle dyskiem i XP startował szybciej niż w kilka minut to rozbudowa pamięci - koszty nieduże, 1GB powinno zrobić różnicę. Chyba do zwykłego przeglądania neta powinien jeszcze komp dać radę, nie? Dokładnie jest to Compaq Evo D510.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie powinno być żadnego problemu - miałem ASRocka, Asusa i MSI na i845 (w tym też 'g'). Ładowałem najróżniejsze pamięci, między innymi Goodramy, Kingstony, Elixiry, Hynixy, Samsungi i o różnych pojemnościach (od 128MB do 1GB/kostka). Zawsze działały, bezproblemowo. Najlepiej wspominam Hynixy D43 :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te z allegro opisane jako "nie działają na intelu" faktycznie nie działają pod nim natomist działają na via sis itp. W celu minimalizacji kosztów możesz zakupić 2x512mb.

Edited by łopian

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.