Skocz do zawartości
Shiver

Jaką kartę graficzną kupić zamiast Nvidia GeForce 8500GT 512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę kupić nową kartę graficzna, bo ta którą mam obecnie nie nadaje się do gier i mam bardzo mało fps, głównie chodzi mi o league of legends. Dlatego więc proszę abyście mi doradzili jaką kartę graficzną mam kupić. Oto sprzęt jaki mam:

 

 

Procesor - AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4200+ 2.21 GHz

Pamięć RAM - 2 GB RAM

Karta graficzna - Nvidia GeForce 8500 GT 512 MB

Zasilacz - IBOX MODEL: DR - 8400BTX MAX 400W

Edytowane przez Shiver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym zasilaczu to najlepiej nic.

Jak już to GF220GT. Mocniejsza karta przy tym cpu i tak nic nie da a 220GT wesprze przy okazji Flash, videoHD.

 

Tytuł tematu jest nieprecyzyjny, proszę go zmienić.

Na ile ta karta pomoże w tej grze to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę wydać około 200 zł, oczywiście jeżeli będzie trzeba i mogę włożyć coś dużo lepszego to wydam więcej. A jeśli chodzi o procesor to na jaki mogę go wymienić nie drogo ? :P

Edytowane przez Shiver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Posiadałem x2 4200+ podkręconego do 3GHz oraz podkreconego GT240 (czyli 9600gt) i przyzwoicie dało się pograć w fullhd w tytuły takie jak gta4, cod4 czy nawet skyrim (oczywiście ze zredukowanymi detalami). Ja bym jednak trochę podkręcił cpu i  dołożył do 4850 + zasilacz. w ostateczności 9600gt. 

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do LOL'a to ja na HD2900PRO moge grać z wszystkimi detalami na max w rozdzielczości 1680x1050 i FPS żadko spada poniżej 60.

HD2900 ma podobna wydajność co 9600GT/GSO , Radek 4850 już jest sporo wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie , teraz często można się spotkać z padającymi 8800gt , lepiej brac 9600GT mniejsza awaryjność czy też 9600GSO , HD3850/3870 te kart w granicy 120 pln można zakupić potem za ok 170 można kupić HD4850 albo jak sie ma troche cierpliwości i szczęscia to nawet za 140 może sie udać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żadna mniejsza awaryjność tylko młodsze karty. Przecież tutaj winna jest tylko cyna bezołowiowa(skur... dyrektywa ROHS) 9600 hd4850/70/90 i wszystkie inne nowe karty, płyty główne itp. czeka po czasie to samo. Przecież w tych kartach fizycznie nic się nie uszkadza tylko zwyczajnie cyna przestaje przewodzić(utlenia się, pęka) dlatego idiotyczne sposoby w stylu piekarnika czy opalarki na trochę pomagają bo przywracają połączenie...Dopóki będziemy sobie dawać wciskać szmelc to tak właśnie będzie... Niestety pewne mity chyba już zawsze będa i nie da się ich całkowicie wyplenić :lol:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz kompletne brednie. Specjalnie do cyny bezolowiowej jest dodawana miedz a zadziej srebro aby zapobiec utlenianiu.

Myślisz że byli by oni tacy głupi aby pozwolić na ultenianie się cyny ?

Tylko w seri 8800 zdarza się tak dużo przypadków że piekarnik pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz kompletne brednie.

 

Fajnie, że tak napisałeś ale to ty piszesz brednie kolego gdybyś był w temacie trochę głębiej wiedziałbyś, że napisałem prawdę. Lutowałeś kiedyś coś cyną bezołowiową ? chyba nie bo sam wiedziałbyś jakie to ciach!o. Co do ich żekomej głupoty zaskocze cię oni robią to CELOWO proponuję zainteresować się tematem "Planowego postarzania produktów" na początek fajny dokument "Spisek żarówkowy - nieznana historia zaplanowanej nieprzydatności " (jest na yt)

Powtarzam w tych kartach żaden element nie uszkadza się fizycznie(poza drobnymi wyjątkami) winna jest cyna to samo jest z ps3(ylod) x360(rrod) i wszelkiej masci układami BGA szczególnie narażone są te pracujące w wysokiej temperaturze, proces ochładzania i rozgrzewania też robi swoje - powstają naprężenia mikropęknięcia itp. co w konsekwencji prowadzi do powstawania pęknięć. Poczytaj tez ten temat : Lutowanie bezołowiowe - chory pomysł wchodzi w życie w 2006 jest w nim wiele przydatnych informacji

 

A jeśli dalej twierdzisz, że pisze bzdury przedstaw mi jakieś argumenty a nie piszesz aby pisać <_<

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lutowanie bezołowiowe to nie żadne ciach!stwo. Wiadomo trudniej się lutuje , trzeba mieć mocniejszą lutownice ale się da bez wrzeszczenia w niebogłosy na Unie.

Czytaj dokładniej , dokładnie Ci napisałem dlaczego nie może dochodzić do utleniania cyny. A to że ktoś może użyć złego stopu aby oszczędzić to już zupełnie inna bajka. A co do zimnych lutów to zdarzały się na ołowiowej i zdarzają na bezołowiowej.

Czytalem ten topic i na poczatku sa pisane bredni bo nikt jeszcze nie mial pojecia o tym , potem zdazaja się opinie bardziej wtajemniczonych którzy nie narzekają wogole na trwałość takich połączeń.

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...