Skocz do zawartości
del1010

Benq G2220HDA nie dziala rozdzielczosc FullHD.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam pewien problem z monitorem, który pojawił się po kilkutygodniowym nie używaniu komputera.

Mianowicie po przeniesieniu komputera z jednego mieszkania do drugiego zauważyłem, ze na moim monitorze nie wyświetla się rozdzielczość w jakiej on do tej pory działał. Było to 1920x1080.

Problem jest poważny, bo jeśli tylko ustawie taką rozdzielczość to obraz rozjeżdża się na wszystkie strony i widać go tak jak by w powiększeniu. Foldery są większe, nie widać startu ani zegara itp

Jeśli rozdzielczość zmienię na mniejsza - jest ok, tak samo jak ustawie np odświeżanie 59hz i 16bitowa glebie kolorów - działa, do czasu resetu komputera albo włączenia gry. Wtedy wszystko na nowo się psuje.

Sterowniki do grafiki mam nowe, ale w systemie monitor wykrywa mi jako jakieś PnP czy coś takiego.

Model mojego monitora to Benq G2220HDA.

W ogóle w opcjach monitora nie da się ustawić panoramy na rozdzielczości full hd, pisze ze nie ma trybu takiego. Komputer działał bez zarzutu do tej pory, wszystkie gry śmigały na max rozdzielczości i detalach, nie było najmniejszego problemu z tym.

Co może być przyczyna? Kabel? Grafika? A może psuje mi się monitor po prostu? Monitor ma około 2 lat.

Kartę graficzną mam GF 9800GT.

Proszę o pomoc, bo ciężko by było mi teraz kupić nowy monitor a może ktoś miał już podobny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wina monitora, tylko podłączenia (przewodu) lub sterowników. Jeśli masz możliwość, sprawdź na innym kablu. Podepnij pod drugie wejście z karty. Odinstaluj i zainstaluj ponownie sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...