Skocz do zawartości
bryndza

Lifting Miguelowego zestawu do 1500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

składam nowy komputer i chciałbym zoptymalizować zestaw Miguela pod swoje potrzeby.

Komputer będzie służył głównie do obróbki zdjęć (Lightroom, PS) i gier. Zależy mi na ciszy.

 

Po pierwsze: czy jest sens kupować ten zestaw z myślą o wymianie procka na jakiegoś budżetowego, czterordzeniowego Ivy Bridge?

Po drugie: czy proponowany zasilacz ceciach!e wysoka kultura pracy? I czy podoła w razie wymiany na w/w procka?

Po trzecie: na stronie Asrocka chwalą się systemem C.C.O - że niby coolery z LGA775 pasują na płyty z 1155... Prawda to? Wala mi się w piwnicy Scythe Mugen 1 i fajnie byłoby go użyć.

 

Pomożecie? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tak. Z tym, że 4 rdzeniowce od intela nie są budżetowe.

2. Podoła. Szczególnie, że wersja 350w nie jest aktualnie dostępna, a wersja 450w jest parę złotych droższa. Ale jeżeli masz zamiar wymieniać kiedyś oprócz procka jeszcze kartę graficzną to lepiej dołóż do czegoś mocniejszego.

3. Raczej nie kłamią w specyfikacji. Jest tam też napisane, że nie wszystkie coolery są kompatybilne

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po uwzględnieniu Waszych uwag złożyłem coś takiego:

 

procesor: Intel Pentium G620 - 217,00

płyta gł: ASRock H61M/U3S3 - 228,00

RAM: Good Ram DDR3 4096MB - 71,00

DVD: Lite-ON - 64,00

grafika: Gigabyte Radeon HD 6770 - 377,00

zasilacz: Enermax ENP450AGT - 171,00

obudowa: Fractal Design R3 - 398,00

HDD: mam (samsung F1)

cooler: mam (Scythe Mugen 1)

RAZEM 1 526,00

 

Może być?

Obijak - zrezygnowałem z płyty P67 bo raczej nie będę się bawił w podkręcianie, a stówa piechotą nie chodzi.

Wiem, że obudowa jest na wyrost ale podoba mi się :) Chyba że możecie zaproponować coś tańszego z podobnym designem?

Czy procek i karta graficzna pasują do siebie? Tzn. czy jedno nie będzie ograniczało za bardzo drugiego?

Przypominam że zależy mi na ciszy - jeśli w porównywalnych cenach (lub trochę wyższych) mogę dostać cichszą grafikę lub zasilacz to dajcie znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie kupiłem za 1800 zł:

  • Intel Celeron G 530, 2.40GHz
  • Płyta główna ASRock P67 PRO3
  • Good Ram DDR3 4096MB PC1333
  • Gigabyte Radeon HD7770
  • Be Quiet! BN180 L8 430W
  • Obudowa Fractal Design Define R3
  • Lite-On iHAS124-19

Zdecydowałem się na Radeon 7770 bo wydajnościowo praktycznie równa się 6850 a przy tym bardziej energooszczędny.

Procesor zmienię po premierze Ivy Bridge.

Narazie wszystko śmiga ok, najgłośniejszym elementem jest karta graficzna, ale i tak jest bardzo cicho.

 

Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...