Skocz do zawartości
kusiewicz

Zasilacz do starszego sprzętu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o pomoc przy kupnie zasilacza do takiego kompa:

 

Athlon XP 2000+

MSI KT3 Ultra2-C

GeForce FX 5200

512 MB RAM (jedna kość)

2 dyski

2 napędy DVD

Karta sieciowa na PCI

Sound Blaster Live! na PCI

 

Zasilacz może być używany; maksymalnie mogę wydać 150 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej coś mocniejszego jakby kolega chciał modernizować sprzęt??? Ja polecę to http://www.agito.pl/zasilacz-thermaltake-smart-530w-80-221-534715.html Trochę nadszarpuję budżet, ale warto dopłacić, chyba że naprawdę nie możesz. Zasilacze z góry są tanie, ale są to leżaki magazynowe (nie wiadomo czy nie są powysychane kondy). Moja propozycja pociągnie dużo więcej.

Edytowane przez Oskar2905

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie ma czego modernizować, a te zasilacze co podałem dały by sobie spokojnie radę dużo silniejszymi zestawami. Nie ma sensu do takiego pc kupować zasilacza z jakąś abstrakcyjną mocą 500w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za wszystkie odpowiedzi. Jeżeli chodzi o rozbudowe tego zestawu, to będzie co najwyżej dokupiona druga kość RAMu. Skłaniam się więc do używanego zasilacza z mocniejszymi liniami 3.3V i 5V. Mam jednak takie pytanie: Jak wygląda awaryjność takich zasilacz jak Delta? Jeśli ktoś miał z nimi stycznośc proszę o opinie. Jeden miesiąc gwarancji trochę odstrasza, a chciałbym poużywać tego komputera co najmniej przez rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delty to jedne z najmniej awaryjnych zasilaczy. Wystarczy przeszukać temat o spalonych zasilaczach. Niestety jak zasilacz ma 8lat to już nie jest najnowszy. Z drugiej strony, nie masz wyjścia. Nie kupisz nowego zasilacza za 150zł, który będzie miał wystarczającą moc na linii 5V&3,3V. Pozostają ci tylko przeleżakowane Delty, Fortrony i podobne konstrukcje sprzed lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/zasilacz-fortron-fsp350-60apn-80-oem-289121/

kupi ;p

 

z tym że nie warto tyle wydawać na taki zestaw :) dołoży jeszcze z 250pln i ma nową platformę kilka(naście) razy wydajniejszą :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego zestawu nie ma sensu kupować zasilacza za 150-200zł. Sam zasilacz byłby 10x droższy niż ten sprzęt a kupowanie czegoś "na zapas", "bo kiedyś się przyda" to głupota. Sam używałem delty i świetnie się sprawowała przez 3 lata i została sprzedana. W czasach świetności tego kompa nikt nie myślał o chieftecach i innych "markowych" zasilaczach (chyba, że zapaleni maniacy dla których wydanie 400zł+ za zasilacz nie było niczym nadzwyczajnym) i większość jechała na dziadowskich codegenach i innych wynalazkach, które na owe czasy najtańsze nie były ale - działały. Oczywiście były przypadki, że zasilacz padł - dzisiaj i markowe zasilacze padają. Kup fortrona lub deltę a będziesz zadowolony.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia...

Wierz w opisy na stronach sklepów a zajdziesz daleko.

FSP >> PC Power Supply >> ATX 12V ver.2.3 >> APN,(85)

3,3V x 21A = 69,3W

5V x 15A = 75W

Razem daje 144,3W więc nie ma najmniejszych szans na te 220W na stronie sklepu. Może miało być 120W. Bliżej pewnie mu będzie jednak do 103W. Na fotce co prawda tabliczka wersji bez 80+ ale może to właśnie o taki zasilacz chodzi, na stronie FSP jest mowa o wersji 85+.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego zestawu nie ma sensu kupować zasilacza za 150-200zł. Sam zasilacz byłby 10x droższy niż ten sprzęt a kupowanie czegoś "na zapas", "bo kiedyś się przyda" to głupota. Sam używałem delty i świetnie się sprawowała przez 3 lata i została sprzedana. W czasach świetności tego kompa nikt nie myślał o chieftecach i innych "markowych" zasilaczach (chyba, że zapaleni maniacy dla których wydanie 400zł+ za zasilacz nie było niczym nadzwyczajnym) i większość jechała na dziadowskich codegenach i innych wynalazkach, które na owe czasy najtańsze nie były ale - działały. Oczywiście były przypadki, że zasilacz padł - dzisiaj i markowe zasilacze padają. Kup fortrona lub deltę a będziesz zadowolony.

 

Racja. Nie sprawdziłem jak stoją takie wynalazki na aukcjach i to 150 zł dałem od czapy.

 

Dzieki za wszystkie odpowiedzi. Kupię Fortrona/Delte. Temat uważam za zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...