Skocz do zawartości
zbx

przesiadka z 775 na s1155 małym kosztem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po dłuższej nieobecności na forum. Z racji tego ze mój wysłużony e5200 przestaje dawać radę tu i ówdzie, czas pomysleć o pewnych zmianach w konfigu.

Pc służy mi głównie do gier typu mass effect 1-2-3, deus ex3, chętnie zagrałbym w Alan Wake', Skyrima i parę innych głupot, miło byłoby gdyby diablo3 pośmigało(choć z tym problemu raczej być nie powinno) tudzież amatorskiej grafiki 2d. Myślałem aby poczekać na premierę Ivy aczkolwiek po przewertowaniu zagranicznych testów przyrost mocy nie zwala z nóg(a cena na starcie zrobi to na pewno). Do rzeczy

 

Proc: I5 2400(początkowo myślałem o 2320 ale różnica w cenie to śmieszne grosze)

 

Płyta tu mam pewne wątpliwości i kilka typów(w tej kolejności):

-Asrock H61m/u3s3 całkiem miła zabawka do tego tania, z niezbyt problematycznym kontrolerem USB asmedia, ale z cieniutką dźwiękówką z czasów Mieszka I

-ASRock H61iCafe o tej nie wiem praktycznie nic, aczkolwiek wszędzie polecana więc coś w tym musi być

-Asus P8H61-M LE/USB3 brak sata III o ile moje informacje nie są błędne.

 

Ram 4-8gb goodrama 1333mhz

 

SPC Spartan na cpu

 

Graty których mógłbym użyć z obecnego kompa:

Zasilacz: Chieftec CFT-500-a12s niby tylko 380W na +12V ale chyba nie powinno być większych problemów.

 

Grafika: Palit SS hd4850 512mb ddr5(bardzo chętnie bym ją zmienił gdyż pobór prądu rzyci nie urywa, zwłaszcza w porównaniu do wynalazków typu hd6850/7850 i ich wydajności z wata, aczkolwiek fundusze mnie ograniczają, a karta ciągle świetnie sobie radzi w grach.

 

Dysk seagate 500gb sata 2 z serii .12

 

Jakiś dvdrom szajsunga, ale działa.

 

Proszę o ocenę zestawu, myślę, że ma to ręce i nogi i ciężko będzie znaleźć jakieś wyszukane alternatywy. Co mnie martwi:

W pierwszej kolejności czy obecba grafika bez problemowo zmieści się na Asrocku H61m/u3s3 nie kolidując z niczym, to całkiem duże bydle jest.(Docelowo w przyszłości zmienię na hd7850)

Kolejna to zasilacz, niby daje radę w tym momencie aczkolwiek e5200 ma jednak kapkę niższe tdp, gdybym miał fundusze na w/w hd7850 to bym nawet nie pytał. A tak to xfx core 550w chodzi mi po głowie.

Jeśli zdecyduję się na mATX od asrocka to czy nie wyjdzie z tego 'mały piekarnik'? Oraz czy fractal design core to dobry wybór?

Kolejna 'pierdółka' czy ta integra z mAtx asrocka jest tragiczna? Czy bez bólu można na tym muzyki na kossach porta pro posłuchać?

 

Reasumując całkiem małym kosztem możnaby tego mojego gruchota przebudować. Zdaję sobie sprawę, że nie stawiam przed przyszłym komputerem jakiś specjalnych wyzwań i obecny dałby radę w większości zastosowań, jednak dla własnego komfortu psychicznego chcę powymieniać to i owo. Podkręcanie mnie nie interesuje, potrafię, ale raz, że SB 2400 powinno być wystarczająco mocne 'out of the box' dwa bez K za dużo nie zdziałam.

 

PS mATX pc to moja fanaberia głównie, zawsze chciałem małego potworka aczkolwiek jeśli okazałoby się, że iCafe jest lepsza to cóż jakoś to przeboleję(niestety na asusa IV gene-z brak funduszy :D).

 

Z góry dziękuję.

Edytowane przez zbx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw ok, płyta Asrock h61m u3s3 fajna, możesz zastanowić się nad czymś na chipsecie B75, choćby tylko dla dźwiękówki i natywnej obsługi usb 3.0

 

Cooler w tej cenie lepszy będzie thermaltake: http://www.morele.net/thermaltake-contac-21-clp0600-430856

 

 

Jak karta graficzna ma się nie zmieścić na płycie głównej, PCIE to PCIE. Jak jest dwuslotowa to zasłoni ci jedno PCI i to wszystko.

 

mATX raczej nie podniesie ci temperatur.

 

XFX core 550w byłoby dobrym posunięciem.

 

Fractal design core 1000 to kiepski wybór, chyba, że masz mało miejsca. Ma zasilacz na górze i bardzo mało miejsca na coolery (13,5mm). Brutus lepszy. Nie ma za wiele dobrych bud mini tower, ewentualnie Fractal Design Arc Mini, ale to już ponad 300.

 

 

Tak czy siak ja bym i tak wstrzymał się miesiąc i kupił i5-3450, będzie wydajniejsze te 10% i znacznie niższe tdp.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybki odzew. Zgadza się palnąłem trochę głupotę na temat karty kolidującej z czymś tam:)

Faktycznie część nadchodzących płyt na b75 wygląda bardzo obiecująco, a jako, że to budżetowy chipset cena powinna być ok co pokazują obecnie dostępne płyty gigabyte'a.

Co do czekania na Ivy, martwi mnie ich początkowa cena, niby tabelki intela z sugerowanymi cenami wyglądają w porządku nawet po doliczeniu vat'u, sęk w tym, że w naszej pięknej Polsce podatek od nowości zapewne wyrwie z butów. Widzę również, że zdajesz się potwierdzać moje obawy co do zasilacza.

Wychodzi na to, że najprawdopodobniej zaczekam ten miesiąc, postaram się znaleźć fundusze na nowy zasilacz i do setu b75 + Ivy(albo sandy jeśli cena nie będzie na akceptowalnym poziomie) wezmę na raty hd6870 co do moich potrzeb powinno w zupełności wystarczyć.

 

Czy ktoś już testował jakieś mobasy B75? PL/ENG żaden problem, coś na szybko nie udało mi się niczego wyłowić w googlach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkręć tego e5200 :) powinien dać sobie rade ze wszystkimi ww. tytułami na wysokich/ultra razem z tym 4850 :) u mnie nie było problemu (e5200@3.6 reszta jak w podpisie)

chyba że na fullHD jedziesz.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...