Skocz do zawartości
NewNickPL

Zestaw do gier za około 4500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Planowałem kupić zestaw z marca, ale czytając komentarze napisał ktoś, że lepiej przyjść na forum i tutaj coś złożyć.

Chcę skompletować cały PC wraz z monitorem i klawiaturą (nie potrzebny OS), oczywiście wszystko części nówki w przyszłości chciałbym coś podkręcić.

 

Do tej pory złożyłem w koszyku coś takiego:

 

Procesor Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX

Płyta główna ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155

Karta graficzna Gainward GeForce GTX570 1280MB

Pamięć Corsair 2x4GB, 1600MHz DDR3, CL9, XMS3 Heat Spreader

Zasilacz Thermaltake Toughpower Grand 650W 80+ Gold Modular

Dysk Samsung 1TB 32MB SATA ECO GREEN

Napęd Lite-On iHAS124-19

Obudowa Aerocool PGS STRIKE-X czarna

Wentylator Enermax Uniwersalny wentylator ETS-T40-TB

 

Monitor LED BenQ 9H.L7ELB.QPE

Klawiatura Media-Tech TOUCH MT-1238-US (nie zależy mi na wodotryskach dla graczy typu dodatkowe klawisze, najważniejsze żeby była cicha i żeby miała klawisze multimedialne)

 

Co sądzicie o tym zestawie, warto go kupić? Będę chciał na nim głównie grać w nowe tytuły jak i BF3 :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jw. wyżej - dysk na WD blue lub choćby pełnego Samsunga F3 a nie F3EG .

 

Zamiast tego GTX570 można brać HD7850 lub HD7870 , szybkie , chłodne i nieźle się kręcą .

 

RAM wystarczy najzwyklejszy Goodram 2x4GB DDR3 1 333 mhz CL9 , trochę tańszy a SB nawet nie reaguje na wyższe takty ramu więc po co przepłacać .

 

Obudowę brał bym Zalman Z9 Plus lub SPC Gladius 800 .

 

Przydało by się jakieś lepsze chłodzenie na procka , zestaw aż się prosi o OC .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafikę wolę GTX bo do ati się zraziłem to raz, a 380zł więcej dla kilku fpsów więcej nie opłaca się.

jedynie co zmieniłem w stosunku do poprzedniego to:

 

Dysk Western Digital 1TB Caviar Black 7200 64MB SATAIII

Zasilacz OCZ ModXStream Pro 600W modular SLI PSU (OCZ600MXSP-EU) OEM

Pamięć Good Ram GR1333D364L9/8GDC

 

i teraz pytanie, czy zasilacz wyrobi( miałem 600W z GTX 470 więc ten też powinien wyrobić) i czy jeszcze polecacie (ciche) chłodzenie na procka co jest w morele (tam chcę skompletować zestaw)/.

Edytowane przez NewNickPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i teraz pytanie, czy zasilacz wyrobi( miałem 600W z GTX 470 więc ten też powinien wyrobić)

 

Wyrobić powinien, ale na moc w nazwie nie patrz, bo ten ModXStream ma tylko 504W na linii 12 V. Poza tym jest to mało ciekawa jednostka. Zmień go lepiej na XFX Core 650W. Ponadto przydałoby się dołożyć do karty z lepszym chłodzeniem:

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gtx570-1280mb-gv-n570oc-13i-372140/

Ta obudowa Aerocoola to nic ciekawego, ale podejrzewam, że kierowałeś się głównie walorami estetycznymi (na tym polu Aerocool często jest górą, pod względem jakości wykonania i grubości blach - niekoniecznie).

Chłodzenie na procesor sam podałeś w pierwszym poście, oznaczone jako "wentylator". Możesz sprawdzić jeszcze Zalman CNPS10X Performa i SilentiumPC Fortis HE1225 (chociaż ten pierwszy na wyższych obrotach do najcichszych nie należy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...