Skocz do zawartości
piotto0

Obudowa do PC ( Min. 22CM Szerokości).

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam obudowę, AeroCool rs 9 devil red, według tego co wyczytałem mają się do niej mieścić chłodzenia do 165mm szerokości, posiadałem V6GT chłodzenie ( 165mm ) - i się nie mieściło ... kupiłem teraz Thermalright silver arrow i się również nie mieści ( mimo że ma 160mm ). Dodatkowo styka się z wentylami od góry obudowy ( mam 2x Revoltec 120mm ).

 

I teraz, szukam obudowy która będzie miała Minimum 22CM szerokości ( i żeby miesciła chłodzenia przynajmniej 170mm ). Do tego żeby była duża przestrzeń między płytą główną od samej góry a zakończeniem obudowy z góry. ( Aby nie dotykało chłodzenie wentyli które są na gorze budy ... )

Dodatkowo oczywiście min. 1x przód / tył / góra wentyle. - im więcej tym lepiej. Oraz jeśli jest możliwość to panel do reg. obrotów wentyli, ale to nie problem bo można dokupić...

 

Wszystko ładnie ale teraz zaczynają się "schody". Mogę dać do 400zł za taką obudowę.

Prosze o jak najwięcej propozycji.

 

Z góry dziękuję za wszystkie odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arc Midi Tower - Fractal Design może coś takiego?

 

Bardzo ciekawa buda, tylko jak wygladać będzie sprawa z odległością jak u góry zamontuje 2x 120/140mm wentyle i moje chłodzenie Silver Arrow'a to czy nie będzie się stykało jak w moim AeroCool RS-9.

 

Carbide 400R, mieści coolery do 180mm i chłodnice 2x120mm na górze. Cicha, przewiewna i zajebista.

 

 

Wszystko fajnie, tylko że ma 20,5cm szerokości. A to mi nie wystarczy ( a to jak piszą ... to na moim przykładzie widać że różnie wychodzi w praktyce )

Edytowane przez piotto0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko że ma 20,5cm szerokości. A to mi nie wystarczy ( a to jak piszą ... to na moim przykładzie widać że różnie wychodzi w praktyce )

 

Zwróć uwagę, że wiele nowych obudów oferuje możliwość ukrycia przewodów za płytą. Wiąże się to z tym, ze szerokość obudowy nie przekłada się bezpośrednio na miejsce na cooler.

 

Carbide Series™ 400R Mid-Tower Case - Carbide Series - Cases przyjmuje na tył wentylator 140mm, do tego ma wybrzuszone boki. Pomieści pewnie więcej niż ci się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi profilowanymi bokami ona ma dobre 25cm szerokości i mieści coolery do 180mm, nie wiem czy takie robią w ogóle.

 

Na górze ma na pewno wystarczająco dużo przestrzeni na montaż wentyli, z tym, że zastanów się czy chcesz montować drugi wentyl na górze, będzie on zabierał powietrze coolerowi procesora. Nie ma też co przesadzać z tymi wentylami, ja mam jeden 120mm 800rpm na całą budę i temperatury w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby racja że ma profilowane boki/ ale chłodzenie zaczyna się "od samej góry" a ona ma profilowane boki dobre 2-3 cm niżej ... i o te 2-3 cm może być problem :-).

Jak narazie ta:Arc Midi Tower jest całkiem ciekawa, poczekam na więcej propozycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porobiłem zdjęcia i może teraz lepiej to przedstawie.

 

Interesuje mnie ten: Arc Midi Tower - Fractal Design

Tylko jak napisałem wyżej, zmieszci się chłodzenie i wentyle u góry ? Bo u mnie wygląda to tak, i czy nie będzie w tym wypadku tak samo ? ( zdj poniżej ).

 

Dołączona grafika

 

Dodatkowo co do Carbide Series™ 400R Mid-Tower Case - Carbide Series, to racja ma ona wybrzuszone boki ale zaczynają się one z 3-4 cm od góry, a proszę zobaczyć że chłodzenie zaczyna się od "samej góry prawie" i tam może zawadzać ... dlatego minimum 22 cm szerokosci moim zdaniem.

 

Zjd: Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tutaj o wybór obudowy ... a nie o to co mogę zrobić :-). Dodatkowo metalowe zapinki w niczym nie przeszkadzają, radiator przylega do wentyli na górze ( co może dokładnie nie oddaj zdjecie ), dodatkowo się nie mieści w budzie :-).

 

Ale dzięi za chęć pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tutaj o wybór obudowy ... a nie o to co mogę zrobić

zaproponowałem modyfikacje, dzięki której wybór obudowy mógłby być łatwiejszy i rozszerzony o corsair carbide.

Na zdj. wyraźnie zakreśliłeś zapinki jako element przeszkadzający,

chłodzenie zaczyna się "od samej góry" a ona ma profilowane boki dobre 2-3 cm niżej ... i o te 2-3 cm może być problem

 

a czy radiator się mieści czy nie, rzeczywiście ciężko ze zdjęć wywnioskować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaproponowałem modyfikacje, dzięki której wybór obudowy mógłby być łatwiejszy i rozszerzony o corsair carbide. Na zdj. wyraźnie zakreśliłeś zapinki jako element przeszkadzający, a czy radiator się mieści czy nie, rzeczywiście ciężko ze zdjęć wywnioskować.

 

Miałem na myśli zakreślić miejsce gdzie się styka chłodzenie z wentylami ( i dlatego nie wiem czy przy budzie Arc Midi Tower - Fractal Design nie będzie tego samego problemu ).

( na poniższym zdjęciu zakreśliłem to strzałkami dla rozjaśnienia ).

 

Nie do końca może być rozszerzony o corsair carbide - ponieważ ta buda ma wypukłą wnękę "liczmy 5 cm od góry budy" a u mnie jest to 3cm i już się chłodzenie zaczyna - czyli dalej o 2cm będzie zawadzało "przed rozpoczęciem wnęki". Również przedstawie to na screenach poniżej.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak : O ?

 

Ogólnie to ja mam dziwnie wentyle ustawione ^^, ale z tego co myślę tak jest najlepiej, tzn od góry pierwszy ( wdmuciach!e powietrze przed cooler, a drugi wyciąga z budy ), do tego przedni i boczny wdmuciach!ą, tylni wydmuciach!e. Ale nie o tym tu mowa :-) Co do wentyli to może masz rację, sprawdze potem.

EDIT: Sprawdziłem bez wentyli i z, temperatury ( IDLE , STRESS ) takie same co do 1C.

 

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły proszę o podzielenie się

Edytowane przez piotto0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że oba wentyla na górze wyciągają, wtedy jeden zabierałby powietrze coolerowi cpu. Ale żeby tak powietrze krążyło w kółko to też bez sensu, wywal ten jeden wentyl co dmucha na cooler. Albo z resztą oba, sam widzisz, że nie robi to rożnicy a tylko szumi. :P Więcej niż 3 wentyle to przesada imo, jeszcze do tego 2 na procu, 2 na karcie i wszystko dmucha w innym kierunku. Najlepiej żeby był jednostronny przepływ do góry i do tyłu.

 

A co do samej budy to stawiam jednak na arc midi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem sporo pozytywnych opini o Arc MiDi, jeśli nie "wyjdzie" coś ciekawszego to możliwe że się na nią zdecyduję.

 

Teraz pozostaje mi sprzedać AeroCool RS-9 Devil Red :D.

Ale to jakoś po świętach.

 

Jeśli jeszcze ktoś by miał jakieś propozycje bardzo proszę o ich podawanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oo, wielkie dzięki. Bardzo mi to pomogło ( screen tej obudowy w "uzyciu domowym" ).

U mnie w Rs-9 mam 3cm ~ MOBO, a 2,5cm do radiatora ... ( jak mam wentyle góre to dotykają ). Czyli wychodzi na to że ta obudowa jest warta większego namysłu :)

Edytowane przez piotto0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carbide 400R, mieści coolery do 180mm i chłodnice 2x120mm na górze.

Tyle to mieści tańszy i bardziej funkcjonalny SilentiumPC Regnum L50 ;) Poza tym równie ciekawy jest Fractal Design Arc Midi Tower ;)

 

Cicha, przewiewna i zajebista.

 

Żadna meshowa obudowa nie jest cicha ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, myślę że zdecyduję się na Fractal Arc Midi Tower.

Teraz jeszcze musze sprzedać AeroCool Rs-9 Devil Red :D

Tak z ciekawości, jak zakupię ( o ile sprzedam tego AeroCool'a ... ) Arc midi, to będę chciał użyć mat bitumicznych i mam pytanie/ czy używać jakiś "specjalnych mat" ? Macie może jakieś "polecane" ? Czy takie z allegro "zwykłe" wystarczą np: MataBitumiczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Fractal Design Define R3 - buda dość duża, fabrycznie wyciszana. Albo po prostu wywal wentyl jeden z aerocool'a, i ustaw je tak, żeby ten z przodu wciągał, a z tyłu i góry wyciągały.

 

yyy ? Co do obudowy to potrzebna mi taka co ma z 22cm szerokości... albo przynajmniej na 100% mieści chłodzenia większe jak 170cm ... a Define R3 mieści chłdozenia 165mm czyli tak jak ten owy AeroCool - lecz chłodzenie któe ma 160mm nie wchodzi i brakuje jeszcze z 1cm aby było "na luzie".

Co do wentylatorów to sprzedałem już 3 revolteci ( w planach przeróbka PC na "cicho na powietrzu" ). I posiadam obecnie 2x AeroCooler które sprzedam wraz z obudową ...

 

Więc dziękuję za dodanie odpowiedzi ale myślę że była ona mało "podstawna".

 

Co do maty bitumicznej, to tak przy okazji jak by ktoś miał z tym styczność czy wystarczy zakupić taka jak w linku powyżej "zwykła" czy specjalną do PC ? I jest jakaś różnica w wydajnośći ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyy ? Co do obudowy to potrzebna mi taka co ma z 22cm szerokości... albo przynajmniej na 100% mieści chłodzenia większe jak 170cm ...

Takie coolery wchodzą również do obudów o mniejszej szerokości więc naprawdę nie wyolbrzymiałbym znaczenia tego parametru ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Udało mi się sprzedać obudowę ( AeroCool Rs-9 Devil Red ) oraz zakupić nową Fractal Arc Midi Tower.

Obudowa chłodzona jest wentylami: 3x Fractal 140mm, oraz 2x ThermalRight TY 140mm.

 

Zrobiłem kilka fotek dla zainteresowanych :-)

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na ciszy, jedyne źródło hałasu to wentyl w zasiłce z którym dalej się męczę i nie wiem co zrobić ..., GTX ma około 1-3C różnicy, ma on na tyle głośne (fabryczne) chłodzenie że ciężko mówić o ciszy ( w stresie ). Temp wentyli mam ustawioną poprzez MSI Afterburner'a ( do 50C - 30% = nie słyszalny ) potem wzrasta do 70C - 70% ) - i normalnie w grach nie idzie bardziej karta po minimalnym OC. Nie chce dokładać do karty ( chłodzenia ) bo mam w planach 660-670 ~ jak coś spadnie z ceny. Co do prędkości to fractale są ustawione na regulatorze ( około 60% - niesłyszalne ) , a Thermalright'y są podpięte do gniazda CPU ( rozgałęzienie 4x ) i automatycznie ze wzrostem temp na CPU idą one ( w ten sposób uniknąłem "zatrzymywania" powietrza które by wyrzucały TY-140 z CPU poprzez TY-140 który jest na tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...