Skocz do zawartości
chaq3l

Monitor do 1200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Mam monitor LG FLATRON L222WS-SN już 5 lat. Gram na poważnie w gry fps. Chciałbym kupić nowy monitor z bardzo płynnym obrazem przy dużych rozdzielczościach, z jak najmniejszym czasem reakcji matrycy i dużą częstotliwością odświeżania. Nie znam sie na monitorach, nie wiem, na co zwracać uwagę i co, do czego służy, wiec proszę o pomoc. Dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku szukalbym czegos o 120Hz odswiezaniu ( niestety matryca TN wiec o jakosci obrazu, kolorach jak na dobrych ips-ach mozesz zapomniec ) ale do FPS-ow taki wybor wydaje sie chyba najlepszy. Choc z drugiej strony mam w domu 2 monitory 23" i obydwa na IPS-ach (dell u2312 i asus PA238) i gram czesto w takie gry jak cs1.6 lub battlefield3 i na jakosc obrazu, smuzenie nie narzekam w ogole gdyz nie zauwazylem niczego takiego. Nie mowiac juz o input-lagu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie zależy mi na kolorach i jakości tekstur, raczej mi to przeszkadza, w swoich configach celowo kompresuje tekstury, natomiast zależałoby mi na większych rozdzielczościach, aby mieć płynniejszy aim, ale też większej ilości Hz i jak najmniejszym opóźnieniu w wyświetlaniu. Nie chciałbym mieć żadnych lagów.

Edytowane przez chaq3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszperaj w monitorach 120 Hz.

 

ps. ile dpi ma Twoja mysz?

 

Moja mysz: g500. W programie ma 5700 dpi.

Mógłbym prosić o podawanie mi konkretnych modeli monitorów, ponieważ trudno mi wybrać jakikolwiek. Chciałbym, aby monitor miał od 21 do 25 cali.

Edytowane przez chaq3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu paru recenzji itp. ze 120Hz monitorow polecam Ci

BenQ XL2410T

Chyba w tej kwocie ktora podales jest to najlepsza opcja+dodatkowa support dla 3d ktore jest zaj*** sprawa jak sie sprobuje poraz pierwszy

I tutaj recenzja choc tylko po angielsku

Pokrotce podstawowe zalety jak i na samym koncu wada (chodzi o katy patrzenia choc w kazdej TN-ce jest to nie do unikniecia):

-23.6" 2ms G2G CMO TN Film (M236H3-L05) panel + 120Hz technology and W-LED backlight

-Extra smooth game play and excellent pixel responsiveness, also very low input lag

-Aimed primarily at gamers and those wanting to use 3D gaming content. Designed with gamers in mind

-Decent ergonomic adjustments and even HDMI available

-Very good black depth and contrast ratio

-TN Film based so limited in some regards such as viewing angles. Definitely a gaming orientated screen

I jeszcze jedna opcja, juz nie 120Hz ale za to na IPS-ie czyli zywsze kolory oraz lepsza ogolna jakosc obrazu, lepsze katy patrzenia, bardzo niski input lag

Dell U2412M

-24" 8ms G2G LG.Display e-IPS panel (LM240WU8-SLA2) with W-LED backlight

-Functionality of tilt / height / rotate / pivot adjustments offering good ergonomics

-Wide viewing angles and good all round performance thanks to e-IPS panel

-Excellent colour accuracy, black depth and contrast ratio once calibrated

-Good responsiveness thanks to the use of overdrive and low input lag

 

Obydwa monitory sa polecane jako typowe gamingowe zabawki, choc dell ze wzgledu na matryce i jakosc wyswietlanego obrazu moze byc polecany poczatkujacym amatorom fotografii i obrobki zdjec

Edytowane przez hoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już go podłączonego do komputera, nie wiecie może czy są konieczne do niego jakieś sterowniki ?? Na płytkach, które były w opakowaniu monitora i w sieci nic nie znalazłem.

 

Zagrałem chwile w quake live. Nie wiem, co mam powiedzieć. Nie wyobrażałem sobie ze będzie to aż taka duża zmiana. Jakby wszystko sie wolniej działo. Obraz stał sie dużo bardziej płyny i przyjemniejszy dla oka. Niesamowite. :D

Edytowane przez chaq3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem na polskiej jak i angielskiej oficjalej stronie benq i nie znalazlem zadnych sterownikow.

Jesli chcesz moge Ci przeslac profile icc do monitora po kalibracji profesjonalnym sprzetem i wtedy bedziesz mial kolorki, jasnosc, kontrast. itd. takie jak nalezy, czyli wykorzystasz potencjal monitora w pelni bo z tego co wyczytalem one nie sa dobrze skalibrowane po wyjeciu z pudla. Ale ciesze sie ze jestes zadowolony z wyboru:)

 

PS. Lub poprostu w opcjach monitora ustaw sobie takie parametry:

Brightness

27

 

Contrast

50

 

Preset

Standard

 

Colour Temperature

User Mode

 

RGB

99, 100, 99

Edytowane przez hoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...