Skocz do zawartości
Yurii

ReNtGeN PłuC

Rekomendowane odpowiedzi

EloU @ll mam pytanko natury medycznej :] mianowicie czy ktoś się może orientuje czy w prześwietleniu płuc można rozpoznać, że osoba ta pali papierosy hmm ??? A tak z czystej ciekawości .... palicie ??? i kiedy zaczeliście ?

 

PoZdRo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tesh nie palilem/pale/nie bede palic. Szkoda zdrowia i pieniedzy. Lepiej kupic jakis gadget do kompa i oczy pomeczyc :P LOL

jestem przeciw paleniu! co to za interes codziennie tracic 4-5zl na fajki? w ciaguy roku:

 

4zl*365=1460 zl 8O i juz fullll wypas enlight:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyh nie zebym robiU problemy ... chciauem tylko wiedzieć czy takie coś mi sie ujawni na zdjęciu bo blantmen mi w pale namieszaU ze tak nie jest i ze to można wykryc tylko przez yyyy jak to sie nazywalo ... stecos tam ... no taka rułka co sie przez nia wdycha i wydycha powietrze i to mierzy wydajnosc pluc mialem raz robiony rentgen we wrzesniu wtedy palilem 3 miesiace ... teraz juz bedzie roczek :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EloU @ll mam pytanko natury medycznej :] mianowicie czy  ktoś się może orientuje czy w prześwietleniu płuc można rozpoznać, że osoba ta pali papierosy  hmm ???  A tak z czystej ciekawości .... palicie ??? i kiedy zaczeliście ?

 

PoZdRo

U czlowieka palacego tak z 30 lat, to pewnie bedzie widac zacienienia w obrazie RTG, ale u 18-latka to nie ma szans. No chyba ze palisz 10 paczek dziennie Meskich bez filtra, ale jakos nie sadze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pale, nienawidze dymu. posiedze np u kumpla 10 minut to potem przez caly dzien smierdzi mi bluza/t-shirt.

 

Yurii i reszta palacych - po co palicie ? zeby byc macho ? zeby sie przypodobac lebkom co pala ? zeby byc cool ?

 

imho palenie to totalny bezsens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no poczułem sie nieswojo :> a wydaje Ci sie ze ile ?

16 ?

 

PS. Ja tez nie pale - a nawet nie pije !

palilem szybko zmondrzalem i rzucilem nie pale i palic nie bede

 

ale tu jezd POLSKA i tu sie pije..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyh nie zebym robiU problemy ... chciauem tylko wiedzieć czy takie coś mi sie ujawni na zdjęciu bo blantmen mi w pale namieszaU ze tak nie jest i ze to można wykryc tylko przez yyyy jak to sie nazywalo ... stecos tam ... no taka rułka co sie przez nia wdycha i wydycha powietrze i to mierzy wydajnosc pluc mialem  raz robiony rentgen we wrzesniu  wtedy palilem 3 miesiace ... teraz juz bedzie roczek :/

Badanie objetosci pluc nazywa sie spirometria. Mozna nia wykryc np. przewlekla obturacyjna chorobe pluc spowodowana paleniem (spoko trzeba do tego miec z 10 lat "stazu" palacza :wink: ) i watpie zeby u ciebie nawet spirometria cos pokazala, jezeli palisz malo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pale, nienawidze dymu. posiedze np u kumpla 10 minut to potem przez caly dzien smierdzi mi bluza/t-shirt.

 

Yurii i reszta palacych - po co palicie ? zeby byc macho ? zeby sie przypodobac lebkom co pala ? zeby byc cool ?  

 

imho palenie to totalny bezsens.

 

no tak są tacy co palądla szpanu ja do takich nie należe ... miaUem pare jakby to powiedzieć ... problemów ... potem zUapauem doUka i sie zaczęło zacząłem palić i mi to pomagaUo ... nie pytajcie jak po prostu ... jakośna chwile zapominaUem ... taki choćby relaks nie wiem ... po miesiącu mie wciągnęło jakoś nie umiałem się bez tego obejść ... przy piwQ czy cos yh teraz no w soomie żałuje ale spróbóje coś z tym zrobic obiecuje :P

 

 

Nikyo thx za rozjaśnienie :] doceniam

 

pEaCe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ludzie, jak czytam ten topic to aż mi żar z fajki wypada - ileż to niepalących :)

 

Palenie jest syfiaste jak cholera - pale 9 lat :(

Od jutra podejmuje kolejną już próbe rucenia - tym razem na prośbę buźki z avatarka ;) Trzymajcie za mn qciuqi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...