Skocz do zawartości
zip_matiz

Potrzebuje płyte główną do 400 zeta

Rekomendowane odpowiedzi

Płyta Soltek jest super:

Płyta Soltek SL75FRV bazuje na chipsecie VIA KT400 i jest przeznaczona dla procesorów ze złączem Socket 462 (Socket A).

 

Płyta współpracuje z najszybszymi obecnie pamięci DDR - DDR333 i DDR400 (PC2700 i PC3200) - maksymalnie do 3 GB. Posiada port graficzny AGP 8x (kompatybilny z AGP 4x/2x), pięć slotów PCI. Na płycie zintegrowano kontroler ATA/133, USB 2.0 oraz sześciokanałową kartę dźwiękową AC97.Możesz ją dostać za jedyne 334,- zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta Soltek jest super:

Płyta Soltek SL75FRV bazuje na chipsecie VIA KT400 i jest przeznaczona dla procesorów ze złączem Socket 462 (Socket A). 

 

Płyta współpracuje z najszybszymi obecnie pamięci DDR - DDR333 i DDR400 (PC2700 i PC3200) - maksymalnie do 3 GB. Posiada port graficzny AGP 8x (kompatybilny z AGP 4x/2x), pięć slotów PCI. Na płycie zintegrowano kontroler ATA/133, USB 2.0 oraz sześciokanałową kartę dźwiękową AC97.Możesz ją dostać za jedyne 334,- zł

to mi wyglada na opis z Allegro,tam ludzie rozne bzdury pisza

czy kompatybilna z agp2x to by sie okazalo po wlozeniu karty agp2x ,w kazdym razie specyfikacja tego nie obejmuje

 

jak chcesz plyte na kt400 to za 309pln jest Epox 8K9A lub za 345pln najlepsza plyta na kt400 Abit KD7

nie pamietam w ktorych sklepach,ale w ktorys z podawanych tu na boardzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta Soltek jest super:

Płyta Soltek SL75FRV bazuje na chipsecie VIA KT400 i jest przeznaczona dla procesorów ze złączem Socket 462 (Socket A).  

 

Płyta współpracuje z najszybszymi obecnie pamięci DDR - DDR333 i DDR400 (PC2700 i PC3200) - maksymalnie do 3 GB. Posiada port graficzny AGP 8x (kompatybilny z AGP 4x/2x), pięć slotów PCI. Na płycie zintegrowano kontroler ATA/133, USB 2.0 oraz sześciokanałową kartę dźwiękową AC97.Możesz ją dostać za jedyne 334,- zł

ROFTL szkoda ze nie jest kompatyybilna z agp x8 ;) ;) :lol: :lol: heh za ta kase w zyciu bym solteka nie kupil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co komu fsb240 w sprzecie ekonomicznym

jak ktos ma forse na takie pamieci co ida 250MHz synchro (bo asynchro bezsensu) to i tak kupuje Abita i olewa Solteka (brak mu nawet odpowiedniej regulacji napiecia)

Soltek jest dobry ,ale trzeba wykorzystac fakt ze FIC chce sie wypromowac i oferuje takie ceny na swoje produkty ,bo jak by nie patrzec to plyta AU13  bynajmniej nie jest gorsza od Solteka,a lepiej wyposazona

 

zreszta na FICu wiecej wycisnie sie z procesora bo ma regulacje napiecia do 2.2v i mnozniki >12.5x wchodza

Troche się zagalopowałeś. AU11 obsługuje napięcia do 2.2V ale AU13 tylko do 1.85V. Niestety w Polsce nie jest dostepny AU11:(

Jeżeli ktoś chce podkręcać to Abit albo Epox.

Jeżeli ktoś chce kupić wydajną tanią płytke i nie chce extremalnie podkrecac to tylko FIC AU13. Są 3 wersje więc można wybierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co komu fsb240 w sprzecie ekonomicznym

jak ktos ma forse na takie pamieci co ida 250MHz synchro (bo asynchro bezsensu) to i tak kupuje Abita i olewa Solteka (brak mu nawet odpowiedniej regulacji napiecia)

Soltek jest dobry ,ale trzeba wykorzystac fakt ze FIC chce sie wypromowac i oferuje takie ceny na swoje produkty ,bo jak by nie patrzec to plyta AU13  bynajmniej nie jest gorsza od Solteka,a lepiej wyposazona

 

zreszta na FICu wiecej wycisnie sie z procesora bo ma regulacje napiecia do 2.2v i mnozniki >12.5x wchodza

Troche się zagalopowałeś. AU11 obsługuje napięcia do 2.2V ale AU13 tylko do 1.85V. Niestety w Polsce nie jest dostepny AU11:(

Jeżeli ktoś chce podkręcać to Abit albo Epox.

Jeżeli ktoś chce kupić wydajną tanią płytke i nie chce extremalnie podkrecac to tylko FIC AU13. Są 3 wersje więc można wybierać.

Co tu za herezje wypisujesz, tak to jest jak ktos nie ma danej plyty a sie wymadrza. AU13 ma na 100% do 1.925V bo tyle max na proca dawalem, moze ma nawet wiecej ale juz nie pamietam, jak bede wylaczal kompa to zerkne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co komu fsb240 w sprzecie ekonomicznym

jak ktos ma forse na takie pamieci co ida 250MHz synchro (bo asynchro bezsensu) to i tak kupuje Abita i olewa Solteka (brak mu nawet odpowiedniej regulacji napiecia)

Soltek jest dobry ,ale trzeba wykorzystac fakt ze FIC chce sie wypromowac i oferuje takie ceny na swoje produkty ,bo jak by nie patrzec to plyta AU13  bynajmniej nie jest gorsza od Solteka,a lepiej wyposazona

 

zreszta na FICu wiecej wycisnie sie z procesora bo ma regulacje napiecia do 2.2v i mnozniki >12.5x wchodza

Troche się zagalopowałeś. AU11 obsługuje napięcia do 2.2V ale AU13 tylko do 1.85V. Niestety w Polsce nie jest dostepny AU11:(

Jeżeli ktoś chce podkręcać to Abit albo Epox.

Jeżeli ktoś chce kupić wydajną tanią płytke i nie chce extremalnie podkrecac to tylko FIC AU13. Są 3 wersje więc można wybierać.

Co tu za herezje wypisujesz, tak to jest jak ktos nie ma danej plyty a sie wymadrza. AU13 ma na 100% do 1.925V bo tyle max na proca dawalem, moze ma nawet wiecej ale juz nie pamietam, jak bede wylaczal kompa to zerkne.

Płyty nie mam ale czytałem jeden test i tam pisali ze płyta ma regulacje napiecia tylko do 1.85V. Link jest podany w tym topicu, którego założyłem. Może mieli wtedy jakąs wczesniejsza wersje BIOSU. Nie chce mi sie czytać ponownie tego artykułu. Ale jeżeli mówisz ze puściłeś proca na 1.925V to widocznie tak jest :wink: W dodatku w pdfie tez pisza ze do 1.925V. Zreszta 1.85V a 1.925V to prawie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co komu fsb240 w sprzecie ekonomicznym

jak ktos ma forse na takie pamieci co ida 250MHz synchro (bo asynchro bezsensu) to i tak kupuje Abita i olewa Solteka (brak mu nawet odpowiedniej regulacji napiecia)

Soltek jest dobry ,ale trzeba wykorzystac fakt ze FIC chce sie wypromowac i oferuje takie ceny na swoje produkty ,bo jak by nie patrzec to plyta AU13  bynajmniej nie jest gorsza od Solteka,a lepiej wyposazona

 

zreszta na FICu wiecej wycisnie sie z procesora bo ma regulacje napiecia do 2.2v i mnozniki >12.5x wchodza

Troche się zagalopowałeś. AU11 obsługuje napięcia do 2.2V ale AU13 tylko do 1.85V. Niestety w Polsce nie jest dostepny AU11:(

Jeżeli ktoś chce podkręcać to Abit albo Epox.

Jeżeli ktoś chce kupić wydajną tanią płytke i nie chce extremalnie podkrecac to tylko FIC AU13. Są 3 wersje więc można wybierać.

Co tu za herezje wypisujesz, tak to jest jak ktos nie ma danej plyty a sie wymadrza. AU13 ma na 100% do 1.925V bo tyle max na proca dawalem, moze ma nawet wiecej ale juz nie pamietam, jak bede wylaczal kompa to zerkne.

Płyty nie mam ale czytałem jeden test i tam pisali ze płyta ma regulacje napiecia tylko do 1.85V. Link jest podany w tym topicu, którego założyłem. Może mieli wtedy jakąs wczesniejsza wersje BIOSU. Nie chce mi sie czytać ponownie tego artykułu. Ale jeżeli mówisz ze puściłeś proca na 1.925V to widocznie tak jest :wink: W dodatku w pdfie tez pisza ze do 1.925V. Zreszta 1.85V a 1.925V to prawie to samo.

Wiesz co i tutaj sie probujesz jeszcze bronic, to tak jakbys napisal ze 2+2 daje taki sam wynik jak 2+4 ;) Nie przesadzaj juz to jest o az 0,75V nawet nie wiesz ile to moze dac mhz`ow wiecej. Zreszta tak jak juz wspomnialem moze byc wiecej ale sprawdze to dopiero po restarcie kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale macie problemy. ja kupiłem płytkę za 250 zł - 100zł czytnik i nie mam problemów. leję na podnoszenie napięcia i firmę. ecs dobrze się spisuje i nie było wyboru : soltek, abir, fic. a różnica 200zł do najtańszego nforce2 to mnóstwo kasy, za rok i tak wszystkie te płyty będą kosztowały połowę ceny. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nic dalej nie wiem :? Sam teraz kupuje płyte i wybieram między SOLTEK SL-75FRN-L GOLDEN (430zl) a EPOX 8RDA NFORCE2 SOCA AGP8X (390zl) Przeczytałem cały topic i zero :?: już sam nie wiem co wziąć. Tam gdzie będe kupował są jeszcze takie:

-MICROSTAR KT4AV VIA KT400A FSB333 AGP 8X -370zl

-GIGABYTE GA-7VAXA VKT400A SOCA -380zl

-ECS K7S7AA SIS746 LAN -280zl

-CHAINTECH SUMMIT NFORCE2 -380zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nic dalej nie wiem :? Sam teraz kupuje płyte i wybieram między SOLTEK SL-75FRN-L GOLDEN (430zl) a EPOX 8RDA NFORCE2 SOCA AGP8X (390zl) Przeczytałem cały topic i zero :?: już sam nie wiem co wziąć. Tam gdzie będe kupował są jeszcze takie:

-MICROSTAR KT4AV VIA KT400A FSB333 AGP 8X -370zl

-GIGABYTE GA-7VAXA VKT400A SOCA  -380zl

-ECS K7S7AA SIS746 LAN -280zl

-CHAINTECH SUMMIT NFORCE2 -380zl

z tych co wymieniles to ecs

ale moze jednak znajdziesz Epoxa 8rda ,tanszy od Solteka ,a masz Live

chyba ze potrzebujesz takiego wyposazenia jakie ma Soltek,to wtedy wez go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soltek ma tą funkcje REDSTORM dzięki której płyta sama się podkręca, no i zabezpieczenie przed spaleniem procka. Pozatym w topicu o tym EPoxie piszą że dobrze zmienić BIOS odrazu. A jakie kostki najlepsze do tej płyty SOLTEKA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten redstorm rzeczywiscie przemawia za tym zeby brac solteka nie ma co, kumpel wlaczyl redstorma w biosie to mu sie windows nie chcial odpalic (ekstra testuje stabilnosc ten redstorm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

redstorm sux. niby samo się robi ale jak wiadomo najczęściej rozkłąda system całkowicie. wtedy clear-cmos i samodzielnie trzeba podkręcać. super :twisted: każdy lubi wywalić system.

epox ma sporo problemów ze sprzętem, wystarczy poczytać forum.

soltek może i jest dobry ale jakoś nie ufam firmie.

ecs l7s7a2 - tani i dobry, jedyna wada to małe podbicie napięcia (proc max 5% pamięć 3.5%). poza tym super płytka za marną kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co i tutaj sie probujesz jeszcze bronic, to tak jakbys napisal ze 2+2 daje taki sam wynik jak 2+4 ;) Nie przesadzaj juz to jest o az 0,75V nawet nie wiesz ile to moze dac mhz`ow wiecej. Zreszta tak jak juz wspomnialem moze byc wiecej ale sprawdze to dopiero po restarcie kompa.

1.85V+0.75V=2.6V, nie wiem jaki Athlon to wytrzyma :D . A tak na serio to według mnie 0.075 to nie jest aż tak duża różnica. Da to może jakieś 50MHz więcej. Do podania nie sprawdzonej informacji się przyznaje. w poprzednim poście chciałem tylko napisać że według mnie nie jest to taka duża różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...