Skocz do zawartości
Gość

Komputer do gier wraz z monitorem do 3800 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zakupić na dniach komputer z monitorem do 3800 zł. Będzie służył podstawowym czynnościom ale przede wszystkim ma być do gier. Zestaw jaki uskładałem to http://zapodaj.net/e595cb20d12d.png.html Chciałbym aby koniecznie komputer był zakupiony w esklep.spidernet.pl ponieważ sklep znajduję się w moim mieście oraz maja całkiem przystępne ceny. Co do zasilacza niestety mają tylko ofertę od Be Quiet. Co do monitora preferuję 24 cale, lepiej kupić większy niż mniejszy. Za tą Iiyamą przemawia do mnie możliwość ustawienia monitora, matowa obudowa:), firma no i 30 dni gwarancji na bad pixele. Jeśli chodzi o budę to ma ona usb 3.0 na froncie, które było by mi przydatne ale widzę, że p67 pro 3 nie posiada wyprowadzenia usb 3.0 na front panel. Proszę o doradzenie co mam kupić :).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz wystarczy: Esklep Sklep Internetowy Spidernetu - niskie ceny produktów, tania wysyłka

 

 

Monitor ten byłby moim zdaniem lepszy: Esklep Sklep Internetowy Spidernetu - niskie ceny produktów, tania wysyłka

 

 

Sprawdź ceny w agito, 100-200zł piechotą nie chodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do monitora, w tej cenie IPS nie będzie miał lipnej matrycy ? Chodzi mi o nierównomierne podświetlenie podczas ciemnego obrazu i smużenia w grach. Widzę, że opinie są podzielone jedni widzą smużenie drudzy nie. Jednym strasznie przeszkadza nierównomierne podświetlenie inni tego nie widzą. I już nie wiem czy brać taniego IPSa, czy droższe TN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia. Niestety nie mam gdzie indziej położyć komputera, musi on stać we wnęce od wymiarach 24cm szerokości i 56 cm wysokości. Z tyłu jest dużo miejsca, ale na boku i na górze może być trochę ciasno zwłaszcza w takiej dużej budzie jak arc midi, wpłynie to bardzo na temperatury w środku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BQ L7 530W nie jest wart swojej ceny - to któryś z Fortronów w innej obudowie , do tego dość słaby - linia +12V ma raptem 420W .

 

Brał bym dużo lepszego XFX Core 550 ( nie ma w tym sklepie ) , faktycznie w Częstochowie masz mały wybór - raptem Komputronik , Vobis, X-Kom.pl ( tyle pokazują Skąpięc i Ceneo ) , Ceneo pokazuje jeszcze jakiś sklep Primakomp .

 

Nie skusisz się na inny sklep i opcję przesyłki internetowej ? , ew. sklepy np. w Katowicach ?

 

Wtedy masz do dyspozycji Techplanet , Proline , Morele ( mają Netpunkt w Katowicach ) i kilka innych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia. Niestety nie mam gdzie indziej położyć komputera, musi on stać we wnęce od wymiarach 24cm szerokości i 56 cm wysokości. Z tyłu jest dużo miejsca, ale na boku i na górze może być trochę ciasno zwłaszcza w takiej dużej budzie jak arc midi, wpłynie to bardzo na temperatury w środku ?

 

 

Jak ta wnęka jest zamknięta z tyłu to mogą skoczyć trochę temperatury podczas grania, ale nie sądzę, żeby do jakiegoś krytycznego poziomu. Ja np mam w obudowie jeden wentylator 120mm i temperatury całkowicie w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem jeszcze skłonny na morele.net, głównie chodzi mi żeby nie było problemów z gwarancją, kupiłem raz w esc.pl kartę graficzną i już się na tym przejechałem...

@humanoidal

Nie jest to zwyczajna wnęka na komputer w biurku z tyłu całkowicie otwarta. Głównie zmartwiłem się o boki bo obudowa praktycznie weszła by na styk jeśli chodzi o szerokość ;) ale biorąc na logikę na bokach nie ma żadnego przepływu powietrza no chyba że zamontuję wentylator na bok.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze nad Ivy Bridge i5-3570k, stoi gdzieś po niecałe 900 zł. Oraz płytą na Z77 np. AsRock Z77 Pro3. Co myślicie o tym ? Pakować się w te najnowsze rzeczy czy jednak zostać przy sandy bridge i p67 albo z77 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc komputer już zakupiłem. Czyli i5-2500k @ stock, 7850 sapphire OC, P67 Pro3 B3, 4GB 1333 MHz Goodram, XFX Core 550W, Thermaltake Contac 29 BP no i został mój dysk Samsung F4 320GB i napęd optyczny. Mam tylko jedno pytanie co do temperatur, użylem pasy Arctic Silver 5, temperatury kształtują się tak (idle po parunastu minutach grania w D3)

Dołączona grafika

. Teraz trocę upały są, więc temperatura u mnie w pokoju wynosi 27C. Czy wszystko jest Ok ? Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fractal Design Arc Midi, kabelki poukładane w środku jest dużo miejsca, pasty nałożyłem paseczek tak jak tu http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTJeREfNVBmcLu4-0kBxjS9I0WNOMVnup7zLhglSt1Ik19F0T4SgZFH4k4Z . Myślę jednak, że to przez dużą temperaturę otoczenia. Gdy było jakieś 23C w pokoju temperatury kształtowały się tak CPU: 25-28, GPU: 28, HDD:27-29.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakładając pastę najlepiej jest rozprowadzić cienką warstwę po całej powierzchni CPU, zwykle daje to najlepsze efekty. Możliwe, że to temperatura otoczenia ma wpływ na nieco podwyższone temperatury podzespołów. Jeśli wentylator na karcie cały czas chodzi Ci na 20%, dobrze byłoby zwiększyć jego obroty bądź ostawić krzywą w MSI Afterburner, gdzie obroty są zależne od temperatury. Te 44* na karcie w spoczynku to jednak też trochę sporo, bardziej akceptowalne byłoby 30-35*, choć generalnie nie jest źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz to wygląda po 10 minutach idle.

Dołączona grafika

Temperatura w pokoju około 25C. Chyba wszystko ok.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...