Skocz do zawartości
Shady1999

Laptop do gier-3300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

do ok.połowy maja chciałabym zakupić laptopa,przede wszystkim do gier,Internetu,Skype'a,oglądaniu filmów itp.

Zależy mi na tym aby był szybki,miał dobrą kartą graficzną(żeby było można było spokojnie bez zcinek,chicaż na średnich ustawieniach zagrać w nowe gry)i był cichy,no i żeby miał przyzwoite głośniki,HDMI i inne takie ciach!ły.Lapciak ma mi służyć kilka dobrych lat.Z początku chciałam dać za niego 3tyś.,ale bardzo spodobał mi się ten laptop:

ELECTRO.pl - najlepszy polski elektromarket Notebook SAMSUNG NP-RC730-S04PL

Z tego co wiem karta graficzna nie najgorsza i chyba da się na niej pograć,ale chciałam zasięgnąć Waszej porady.Jak myślicie,czy opłaca się kupić tego kompa,czy może coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.x-kom.pl/p/70703-notebook-laptop-15,6-msi-ge620dx-443xpl-i5-2430m-4gb-500-dvd-rw-7hp64x.html - wydajniejsza grafika (tyle ze niby gt555 wystepuje w kilku wersjach i trzeba by sprawdzic ktora to jest).

Jesli dodatkowe ~200zl nie gra roli to tu masz cos sporo wydajniejszego: http://www.x-kom.pl/p/73304-notebook-laptop-15,6-msi-gt683-686xpl-i5-2430m-4gb-500-dvd-rw.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.x-kom.pl/p/75966-notebook-laptop-17,3-hp-dv7-6b30ew-i5-2430m-4gb-750-dvd-rw-7hp64-tv.html

 

http://www.x-kom.pl/p/79123-notebook-laptop-17,3-acer-as7750g-i5-2450m-4gb-500-dvd-rw-7hp64x-hd6850m.html

 

Czy bez systemu:

http://www.x-kom.pl/p/75131-notebook-laptop-17,3-dell-xps-l702x-i5-2450m-4gb-500-dvd-rw.html

 

Tak, Acer pancerną obudową, super dopracowanym układem chłodzenia nie będzie 'błyszczał', a taki Pavilion wzbudza niezdrowe skojarzenia (mniej lub bardziej słuszne)... ale w zamian uzyskamy faktycznie układ graficzny już do pogrania;

Dell wypada najsolidniej/najmniej wątpliwości wzbudza, jednak łapiemy się na egzemplarz bez systemu;

 

GT540 do gier to taki 'wstępniak', jakaś Fifa, Sims, niekoniecznie najnowszy Need For Speed.... ewentualnie mocna redukcja detali (i rozdzielczości, w przypadku laptopa z rozdzielczością 1600x900);

A za dwa lata w grach... mhmm...

 

Czy w formie ciekawostki:

http://www.x-kom.pl/p/78974-notebook-laptop-15,6-acer-asv3-571g-i7-3610qm-4gb-500-dvd-rw.html#

 

Najnowsza seria ASV3 15.6", bez systemu, ale z Ivy Bridge na pokładzie oraz przyzwoitym GT640;

 

A może jednak komputer stacjonarny? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stacjonarkę,bardzo chętnie tyle,że często jeżdżę,więc to by było bez sensu.I chyba koszty takie same,jak nie większe.

No właśnie w Simsy przede wszystkim(ale,żeby wytrzymało,bo mam wszystkie części :lol: ),no i też właśnie taki NFS,czy CoD.

A ten Acer taki zły?Bo HP fajny,ale ja się tyle nasłuchałam o nim złego i tyle samo o serwisie,rzeczywiście takie to wszystko złe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z HP DV6/DV7 podobno jest teraz lepiej, podobno;

 

A z Acerem jest jak z laptopem każdej Marki, jak trafi się to będzie się miało egzemplarz służący lata...

Na plus serwis, który nie robi większych problemów;

 

Jakość wykonania... przeciętniak, ot wygrywa przede wszystkim parametrami do ceny;

Na żywo Samsung ma szansę bardziej się spodobać;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wygląd i jakość wykonania to mi zwisa.Tyle,żeby się nie rozwalał i żeby przetrwał,jak od czasu do czasu walnę mocniej w klawiaturę(mojemu nie raz się dostało,ale to głównie,że zcina nawet przy Simsach ,po prostu niemiłosiernie,mam teraz Asusa F5V-AP026C,nienawidzę tego kompa.

Tak naprawdę teraz najbardziej mi się rozchodzi o tą kartę,bo jak piszę na kilka dobrych lat musi starczyć(na 3-4). Ja mam już dosyć tego,że żadnej gry nie mogę kupić,bo i tak na tym badziewiu mi nie pójdzie nawet na najniższych ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To szukać czegoś 15-17" z systemem i układem minimum GT555/GT635 lub AMD HD6770M/HD6850M;

Procesor przy takiej kwocie i grafice łapiemy się na i5, który lepiej się sprawdzi niż GT540 + i7 (w grach);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stacjonarkę,bardzo chętnie tyle,że często jeżdżę,więc to by było bez sensu.I chyba koszty takie same,jak nie większe.

 

Laptop o podobnych parametrach co stacjonarka, będzie od PCta około dwukrotnie wolniejszy.

 

Z HP DV6/DV7 podobno jest teraz lepiej, podobno;

 

Ostatnio rozbierałem HPka z serii DV6 i różnica w układzie chłodzenia w porównaniu z serią DV6000 jest bardzo duża. Począwszy od tego że w serii DV6 były oddzielne hot-pipe dla GPU i CPU to dodatkowo w przypadku GPU zrezygnowano z termo padów na rzecz pasty termo-przewodzącej, co ma duży wpływ na obniżenie temperatury CPU i GPU.

Aczkolwiek ten HPk z serii DV6 był uwalony, ale problem był z sekcją zasilania a nie z układem BGA.

 

Osobiście unikał bym laptopów które pod obciążeniem potrafią przekroczyć 90*C na grafice, tym bardziej jeżeli nie ma prostego dostępu do układu chłodzenia, aby go w przyszłości można było przeczyścić.

Takie laptopy ciężko nazwać sprzętem do gier bo pomimo wypasionej specyfikacji po kilku - kilku dziesięciu miesiącach, nie będzie się dało na nich grać bo będą się wyłączać.

A takich laptopów dostępnych obecnie na rynku jest dość sporo, co można wyczytać nawet w recenzjach na PurePC.

 

Jeżeli w specyfikacji podawane jest że dany model notebooka posiada 2 układy graficzne np. wspomniany przedtem Intel HD Graphics 3000 oraz nVidia GeForce GT555M to znaczy że 1 grafika jest zintegrowana w procesorze (bardziej energooszczędna mniej wydajna) a druga jest przeznaczona do gier. W systemie wydajność grafiki Intela jest wystarczająca więc grafika nVidii jest "usypiana", lecz po załączeniu bardziej wymagającej aplikacji od grafiki np. gry, wówczas układ w procku jest usypany a dodatkowa grafika jest wzbudzana.

Ma to za zadanie obniżenie zużycia energii oraz temperatury podzespołów w mało wymagających aplikacjach.

Edytowane przez KoVol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcześniej miałem Acera Timelinex 58cośTG, teraz mam HP DV6150EW i muszę powiedzieć, że wykonanie, wymiana podzespołów oraz matryca w Acerze są dużo lepsze. za HP przemawia 3 lata gwarancji, nowszy układ (u mnie jest 6770). Jeśli poruszasz się autem, nie musisz mieć laptopa na zajęciach czy wdrożeniach, to 17" jest OK, w każdym innym wypadku 15,6. Aha, i nawet 15,6 waży swoje ( prawie 3kg moje np. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...