Skocz do zawartości
bleys

Upgrade pod USB 3.0 i Sata III

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam już dysk i pendrive usb na 3.0.. do tego zdecydowałem się na zakup dysku SSD(na 90% będzie to Samsung 830). Ograniczeniem dla nowych technologii jest płyta główna(szczególnie przy Usb). Posiadam zestaw z podpisu. Chciałbym mieć bezproblemową obsługę obu standardów, bez potrzeby restartowania komputera, żeby jedno z urządzeń działało a drugie nie itp.(wyczytałem, że niektóre płyty są tak dziwnie zrobione). Często kopiuję dane bezpośrednio z usb do usb, więc dobrze gdyby nie wpływało to na wydajność i nie mniej niż 2 porty USB 3.0). Odrzuciłem opcję z kartami rozszerzeń, pozostają więc następujące:

 

1. Wymiana płyty na ASRock 970DE3/U3S3(230zł chyba najtańsza możliwa) lub Gigabyte GA-970A-DS3(273zł) lub ASRock 970 Extreme3(310zł). Droższych już się chyba nie opłaca.

 

2. Zmiana całości na intela

procesor G620(223zł) lub G840(270zł)

+MSI B75MA-P45(236zł) lub Gigabyte GA-B75-D3V(273zł) lub może coś na H61?

 

lub inne propozycje .

 

Komputera używam głownie do słuchania muzyki, internetu(20+ krat na raz), filmy, bardzo sporadycznie gry więc procesor na i3 raczej nie potrzebny mi będzie. Zmienię też ram na 4GB, ale to bez znaczenia w tym temacie raczej. Przeglądałem ostatnio sporo intenet(szczególnie wybór dysku SSD)i już nie ogarniam. Dlatego zwracam się do Was o pomoc. Oczywiście im taniej tym lepiej..byle nie ograniczać urządzeń i bezproblemowo ich używać.

 

Ps. Czy zasilacz pociągnie ten sprzęt?(nie planuje OC) Ps.2 Preferuję pełnowymiarowe płyty ATX

Pozdrawiam,

R

Edytowane przez bleys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie trudno się domyślić, lepszym wyjściem będzie sprzedaż obecnego CPU wraz z płytą i przejście na LGA 1155. Podane przez Ciebie płyty główne na tą podstawkę powinny być dobre. Jeśli chodzi o zasilacz, to skoro do tej pory jakoś ciągnął sprzęt, to powinien sobie poradzić i po zmianie podstawki. Co do dysku SSD, to na dobrą sprawę działałby i na SATA 2, SATA 3 nie jest więc koniecznością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, a jakbym chciał przyoszczędzić to jakie płyty pod AMD (z jakim chipsetem?) posiadają już natywna obsługę usb 3.0 i sata III ?

Sam dysk wyniesie blisko 600zł więc już sporo..

 

BlackMachine co do zasilacza to niby tak, ale później są jakieś różnice na liniach 12, 5, itd. jedne płyty/procesory potrzebują więcej tu, inne więcej tu :) Wolałem zapytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie liczy się tylko linia 12v, reszta to w porywach kilka/naście W + dyski. W przyszłości pewnie zostaną one całkiem usunięte - i tak każdy element ma własną przetwornice ...

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę trzeba było odłożyć zakup.. ale wybrane

procesor g540

ram 4GB goodram

ssd: Samsung 840/128GB

 

pozostała kwestia płyty głównej, która najlepiej (chyba, że wszystkie) poradzi sobie z tym zestawem, głownie pod kontem USB 3.0 i SATA III oraz będzie "statystycznie" bezawaryjna:) Nie potrzebuje 4 slotów pamięci. Dlatego też podałem wersje Micro(może coś więcej przemawia za pełnym ATX?).

ASRock B75 Pro3

 

ASRock B75 Pro3-M

 

Gigabyte GA-B75-D3V

 

Gigabyte GA-B75M-D3V

 

MSI B75MA-P45

 

 

Ps. Miło by było, gdyby rozmieszczenie elementów na płycie pozwalało w miarę łatwo zamontować wentylator i resztę sprzętu.. ze zdjęć nie zawsze da się to dobrze "odczytać".

 

Z góry dziękuję za szybką odpowiedz, gdyż chciałbym jeszcze przed snem zamówić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zależy ci na 4 slotach pamięci, PCI czy podwójnym PCIe x16 to ta płyta w zupełności wystarczy http://www.morele.ne...5ma-e33-492767/

 

Masz natywne SATA III, USB 3.0 z tyłu, na frontpanel, jeszcze gratis HDMI ;) Chłodzenie boxowe nie będzie z niczym kolidować, ewentualnie jakbyś chciał zakładać Noctua NH-D14 na tego celerona to może kolidować z ramem :P

 

Poza tym taniej jest wyżej taktowany G550

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spełnia swoją rolę i nie ma trudności z montowaniem jej i na niej

Jedyna jej wada to to, ze śmiesznie wygląda w obudowie :) Jak chcesz coś bardziej wypasionego to możesz dołożyć do Asrocka Pro3, ale ja chyba wolałbym dołożyć do pentiuma G860 jak już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że celek jest bardziej opłacalny. Ale taka jest cena postępu, i5 jest niecałe 3x wydajniejszy od G550, a 5x droższy. Wydajność jest w cenie Dołączona grafika

 

Myślę, że 15% wyższe taktowanie, 3MB cache i szybszy kontroler pamięci powinien dać te 20% przewagi pentiumowi. BTW, daj linka do testów bo nie mogę nic znaleść.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...