Skocz do zawartości
KAZ

thoroughbred czy palomino ? odczyt z CPU-Z

Rekomendowane odpowiedzi

cały czas myślałem że mam palomino bo nie bardzo chcial sie krecić (max 144 fsb) ale ostatnio postanowiłem przestawić zworke na płycie i poszedł stabilnie 166 fsb przy dzielniku 1/5 bez podnoszenia napięcia , tyle że to napiecie jak na Thoroughbred jest chyba wysokie - default 1,65 V .

dodatkowo zainstalowałem program CPU - Z i on też pokazuje że to Thoroughbred 0,13u ,tylko ciekawe dlaczego wcześniej nie chciał chodzić powyżej 144 fsb na dzielniku 1/4 (może wina pamięci bo wtedy efektywne taktowanie pamieci było coś ok 350MHz przy ustawieniu w biosie na 333 a na 266 to nie chciał się komp odpalić był tylko czarny ekran i migający w rogu kursor)

ps: nie chce ściągać radiatora z proca bo mam na gwarancji cały komp a boje się że się może ukruszyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz 0.13 na bank .. z twojego konfingu wynika ze masz v-data ramek ja tez taki mam i u mnie smiga na 400 <wow> tyle za na innych timingach 2 2 3 5 1 cos takiego a to ze na 144 nie chcial dzialac to wina dysku pci czegokolwiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jak mowi szpak to ze nie chcial ci ruszyc na fsb 144 to wcale nie wina proca gdyby nie chcial ci ruszyc po podwyzszeniu mnoznika to owszem winowajca ewidentnie bylby proc a tak moga byc pamieci mowisz 350mhz mnie wychodzi okolo 360 no ale nie wiem jakie dokladnie ustawienia miales mogles sprobowac zwiekszyc vdimm i zmniejszyc timingi jednak teraz jak widac nie jest to juz potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...