Skocz do zawartości
devil162

Karta graficzna, nowa lub używana [maxx 450zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, za niecały miesiąc chciałbym wymienić moją starą kartę graficzną ( Ati Radeon X1950 ) na coś nowszego ale za bardzo nie wiem co kupić :)

 

Chce wydać max te 450 zł razem już z przesyłką , grafika ma być przeznaczona do gier oczywiście :)

 

Moja płyta główna ASUS P5W DH Deluxe

Zasilacz Seasonic 500 W

 

Nie musi być nowa, mogę również kupić używane

 

Kolega mi proponował takie karty : Radeony 5830(wersja Xtreme), 5850 lub GF GTX460 i GTX465

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się go podkręcić, będzie ograniczać co wydajniejsze karty graficzne. Rozejrzyj się może za używkami HD6850 na allegro. Przykładowe aukcje:

E32 - SAPPHHIRE RADEON HD6850 1GB GDDR5 (2364389736) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

HIS RADEON HD6850 ICEQ X TURBO (2360247283) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Najlepiej, gdyby udało się je wyrwać w granicach 400 zł, zwracaj też uwagę na gwarancję. Ewentualnie możesz jeszcze zwrócić uwagę na używki HD5850, ale zwykle są to karty "pobitcoinowe", w dodatku niewiele wydajniejsze od HD6850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te HD6850 są lepsze od HD5830 ?

 

Lepsze.

 

Poza tym jak mógłbym podkręcić ten procesor ? jeśli nigdy tego nie robiłem to brać się za to ?

 

Czas najwyższy się za to wziąć. Płytę główną masz bardzo dobrą, dokup jeszcze jakieś chłodzenie na procesor, poczytaj poradniki traktujące o podkręcaniu i bierz się do roboty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe wiesz ile ja mam wiatraków w komputerze :D nie wiem czy zmieszczę kolejne chłodzenie :) 6-7 wiatraczków mam

 

postaram się zakupić tego Radeona HD6850 ale są rózne wersje , niektóre pisze przy nich "HIS" , niektóre mają jeden wiatrak a niektóre dwa i nie wiem jak to które jest dobre :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe wiesz ile ja mam wiatraków w komputerze :D nie wiem czy zmieszczę kolejne chłodzenie :)

 

Między wiatrakiem a wentylatorem jest spora różnica, całe chłodzenie, czyli radiator + najczęściej wentylator, to jeszcze co innego :) Zależy, co tam dokładnie masz :)

 

postaram się zakupić tego Radeona HD6850 ale są rózne wersje , niektóre pisze przy nich "HIS" , niektóre mają jeden wiatrak a niektóre dwa i nie wiem jak to które jest dobre :P

 

Podałem linki do dwóch przykładowych aukcji, oba modele HD6850 mają dobre chłodzenia i lepiej będzie kupić to, co będzie tańsze. Widzę, że cena HISa już wzrosła do 405 zł i pewnie jeszcze trochę podrośnie, bo jeszcze 3 dni do zakończenia aukcji. Spróbuj policytować Sapphire'a, bądź czyhaj na inne okazje. Z nówek możesz zastanowić się jeszcze nad HD7770, ostatnie sterowniki dodały mu trochę mocy i dogania HD6850, podkręcone wersje, jak poniższy Gigabyte, są jeszcze wydajniejsze, a często można dorwać je taniej, niż sensowne modele HD6850:

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd7770-1024mb-ddr5-128bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-1100-5000-wer-oc-overclock-gv-r777oc-1gd-456181/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

485 zl to dobra cena , ale mam takie pytanie , poniewaz widze ze ta karte produkuja rozni producenci ... i czym one sie roznia ? wszedzie pisze ze jest to HD6850 ale jedne kosztuja 580 zl inne 485 zl , czym to sie rozni ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różni się przede wszystkim chłodzeniem. Różni się też tym, że na niektórych kartach nie podniesiesz napięcia na rdzeniu, co wiąże sie z ograniczonymi możliwościami podkręcania. Niektorzy producenci dają 3 lata gwarancji (Gigabyte, Asus, MSI), niektórzy 2 lata (Sapphire, XFX, Vertex3D). Rożni się też po części jakością komponentów, w końcu to inny producent.

 

 

Ten MSI to dobry wybór, co prawda pewnie jest głośny pod obciążeniem, ale ma 3 lata gwarancji i najniższą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta podobna ma przełącznik obrotów wentylatora na PCB i można ustawić, że jest cisza. Tylko pewnie wtedy dobija do 90C pod obciążeniem.

 

Jeżeli zależy ci na ciszy to będziesz musiał dopłacić te 60zł do karty XFX z chłodzeniem dual heatpipe http://www.morele.net/xfx-hd-685x-zdfc-377172/

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde to troche za dużo ... jestem w stanie zapłacić te 500zł ale ani grosza więcej ...

 

Gdybym tylko wiedział jak bardzo hałasuje ta karta, to wtedy mógłbym zdecydować czy ją kupić czy nie a tak to raczej wole nie ryzykować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może HD7770:

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-hd7770-dc-1gd5-v2-466298/

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd7770-1024mb-ddr5-128bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-1100-5000-wer-oc-overclock-gv-r777oc-1gd-456181/

Trochę tańszy od sensownych HD6850, mniej prądożerny i dobrze się kręci. Praktycznie tak samo wydajny, co HD6850, po lekkim OC przewyższa go wydajnością:

ASUS Radeon HD 7770 DirectCU 1 GB Review | techPowerUp

Modele Asus i Gigabyte mają dobre i ciche chłodzenia, ten drugi jest dodatkowo fabrycznie podkręcony o 100MHz na rdzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłbym zdecydowany na tą MSI HD6850 gdybym tylko mógł ustalić jak bardzo ona hałasuje w stresie, wszystko mi pasuje tylko ten hałas mi nie daje spokoju

 

przeczytałem że w stresie obroty wentylatora dochodzą nawet do 2700 obrotów na minute ...

 

chociaż do przeglądania internetu mógłbym za pomocą tego przełącznika na karcie ustawiać minimalne obroty a podczas grania ustawiać normlanie i te "buczenie" jakoś bym przebolał

 

ale chyba karta takiej "klasy" nie powinna być głośniejsza niż starsze karty np. mój Sapphire Radeon X1950

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkość obrotów wentylatora w funkcji temperatury możesz sam sobie ustawić przy użyciu softu typu MSI Afterburner. Nie musisz się zdawać na domyślny profil z biosu karty.

 

W moim Vertexie 6850 do 50% wentylator jest prawie niesłyszalny. Potem do około 70% jest w miarę cicho. A wyżej to już niespecjalnie, choć i tak ciszej niż na HD 6950, które miałem poprzednio.

 

Nie za bardzo wyobrażam sobie współczesną kartę, która hałasowałaby pod obciążeniem generowanym przy przeglądaniu internetu czy oglądaniu filmów - każda powinna być bezgłośna. Tak że jeśli inne rzeczy pasują, to raczej trzeba brać to MSI.

 

Zakup jakiegoś pobitcoinowego HD 58x0 to naprawdę niezbyt szczęśliwy pomysł.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe no dobra to kupie tą kartę ;) ale jeszcze czekam na zwrot $$$ za poprzedni nieudany zakup na allegro :) jak mi zwrócą to wtedy zakupie tą kartę i do tego jeszcze 2 gb ramu ( zeby mieć razem 4 gb ) no i postaram się jakoś podkręcić ten procesor chociaż samemu będzie ciężko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie chciałem zakupić XFX Ati Radeona HD6850 Dual Heatpipe ale niestety sklep już wyprzedał wszystkie , teraz mam możliwość kupić taniej tą samą kartę tylko Black Edition

 

jak jest różnica między tymi dwoma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...