Skocz do zawartości
Smokeyyy

Modernizacja, jest Athlon 7850, HD4850

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Może na poczżtek napisze jakim sprzętem obecnie dysponuje

 

Procesor AMD Athlon 7850 (2x2,8 Ghz)

Płyta główna Gigabyte GA-M52L-S3P (rev 1.0) ( Obsługa CPU )

Pamieci Patriot 2 x 1 GB DDR2 800 Mhz

Powercolor radeon hd 4850 1 Gb DDR3

Dysk WD CAVIAR 500GB SATA2

Zasilacz Corsair 400W CMPSU-400CXEU

 

 

Chciałbym zmodernizować tego staruszka tak by komfortowo pograć sobie w Battlefielda 3 w rozdziałce 1680x1050. Na początek nasuwa mi się pytanie, czy ten zasilacz w ogóle wytrzyma "coś mocniejszego" niż wyżej wymieniony sprzęt. Po cichu liczę że wytrzyma, więc zacząłem szukać procesora, płyty głównej oraz pamięci DDR3. No i wpadłem na coś takiego:

 

AMD Athlon II X4 631 BOX (FM1) (100W,32NM) 289,00 zł

Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 79,00 zł

Gigabyte GA-A55M-DS2 193,96 zł

 

 

Nie chciałbym przekraczać kwoty 600zł. W następnej kolejności do odstrzału idzie zasilacz i karta graficzna, ale to nie prędzej niż za pare miesięcy. Starych części nie chce sprzedawać.

Proszę o pomoc, jeśli zagalopowałem się z tym zasilaczem to proszę o podpowiedź, co mogę w tym kompie ulepszyć do 600 zł (lekko ponad też może być) tak by dało się pograć w wyżej wymienioną gre w trybie multiplayer.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Smokeyyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do takiego zestawu to na pewno zasilacz do wymmiany - 631 trzeba jeszcze podkręcić do komfortowej gry na multi a to jest smok jeżeli chodzi o pobór prądu :> a ma 4850 do pary - również jedna z naj^^ w tej kwestii.

 

nie wiem też jak po tych patchach działa BF3 - bo 4 rdzenie to potrafił wykorzystać na kartach nVidii - z ATI/AMD lepiej sprawia(ł) się i3

 

mo i na 4850 ddr3 w fullHD może byc ciężko

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz służy mi już 2-3 lata (nie pamiętam dokładnie). Komputer działał przez ten czas całymi dniami raczej bez jakiegoś większego obciążenia (głównie przeglądanie internetu).

Przypominam że w niedalekiej przyszłości chciałbym go wymienić na coś bardziej odpowiedniego do tej konfiguracji. Kwestia paru miesięcy

 

Co do Full HD. Raczej mnie to nie interesuje, pragnę tylko FPS nie spadającego poniżej 30 na przeciętnej grafice, a z tego co mi wiadomo nawet LOW detale nie rażą po oczach w tej grze ;)

Edytowane przez Smokeyyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wcześniej mi to umknęło, więc teraz dziękuje za porady.

 

A więc przyszła pora na dalszą rozbudowe i znowu potrzebuje porad. Po przesiadce na FM1 nie jestem do końca zadowolony, więc najprawdopodobniej w niedalekiej przyszłości będę sie przesiadał na platforme intela(najprawdopodobniej cos w stylu i5 3350p). Niestety nie mogę sobie pozwolić na zakup całego zestawu, więc ponownie musze składać kompa pomalutku a do skutku Dołączona grafika

Na dzień dzisiejszy najsłabszym ogniwem w moim blaszaku jest karta graficzna. Niestety ale na tych DDR3 niektóre gry są już niegrywalne.

Upatrzyłem sobie radeona hd 7850, tylko ponownie obawiam się o zasilacz. Pojawia sie więc pytanie czy poradzi sobie z athlonem x4 641 3ghz + hd 7850. Jeżeli istnieje choć cień szansy że coś mi sie przefura, to sobie odpuszcze takie kombinowanie. Poczekam jeszcze pare miesięcy i złoże całego kompa na raz. Wolałbym jednak pierwszą opcje, czyli zamawiam karte graficzną a po czasie przesiadka na zestaw który będzie już miał ręce i nogi.

 

Na obecną chwile moge wydać ~700zł

 

Z góry dzięki za pomoc

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...