Jump to content
Sign in to follow this  
Ilumir

Gwarancja producenta

Recommended Posts

Witam. Ostatnio chciałem sobie kupić jakiś nowy telefon z allegro no i zasadniczo się już zdecydowałem tylko martwi mnie kwestia gwarancji. Wszyscy na aukcjach zgodnie twierdzą, że posiadaja gwarancję producenta, ale co jest dowodem takiej gwarancji ? Dowód zakupu czy jakiś wpis w karcie gwarancyjnej ?

 

Dodatkowo mam pytanie jak to wygląda jak mi się telefon już zepsuje. Sam wysyłam go do najbliższego serwisu czy jakaś inna procedura ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do karty gwarancyjnej wymagany jest dowód zakupu (faktura, paragon) z widoczną datą sprzedaży. W samej karcie nie musi być adnotacji oprócz modelu i IMEI telefonu, choć na to akurat nie każdy serwis patrzy rygorystycznie (Nokia na przykład wymaga, Samsung nie zawsze).

 

Jak telefon się zepsuje, można go zanieść do salonu operatora, choć oni i tak nie prowadzą swoich serwisów i wysyłają telefony dalej. Pod Warszawą mieści się Regenersis, centralny sewis na Polskę. Można do nich wysłać telefon samemu, w przypadku obarczenia tym problemem operatora sprawa się nieco wydłuży, choć odchodzą koszty przesyłki (o gwarancji door-to-door dla telefonów nie słyszałem).

 

Telefony na gwarancji teoretycznie może naprawiać tylko autoryzowany serwis, inaczej grozi utrata praw gwarancyjnych, jeśli zostanie wykryta nieautoryzowana ingerencja (a raczej zostanie, zwłaszcza jeśli na hardware będą widoczne ślady dłubania). W praktyce autoryzowany serwis odmawia napraw telefonów zalanych, pogryzionych przez psa/dziecko lub przejechanych samochodem, nieautoryzowany pan Miecio w budce na bazarku czasami podejmuje się różnych takich rzeczy, z różną skutecznością.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nokia, karta gwarancyjna, dowód zakupu, jeżeli z zagranicy konieczna faktura, wklejona naklejka z pudła z numerem IMEI. Dowód zakupu wystawiony przez komis nie zawsze przechodzi, jak tel był np. z PLAY a komis da swój dowód zakupu, odeślą z notatką nie ważnej gwarancji nawet jeśli rzeczywiście masz jeszcze rok.

I haczyk warto spytać czy gwarancja nie jest wypisana drugi raz, NOKIA już to sprawdza i nie przejdzie dodatkowe 2 lata, chyba że masz np. N8, E7 na tych jeszcze przechodzi, a czy masz gwarancję jeszcze aktualną i do kiedy można sprawdzić przez NOKIA SUITE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.