Skocz do zawartości
ciumak

Modernizacja komputera do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Obecny zestaw:

Procek: AMD Athlon x2 245

Mobo: Asus M4A785TD-EVO

Pamieć: 2GB DDR3 OCZ

Buda: Gigabyte Luxo M1000

Zasilacz: Tacens Radix IV 450W

 

Wiadomo w gre wchodzi zmiana procka, dokupienie ramu, grafiki. A moze przy tej kwocie jest szansa na przejscie na Intela ? Cel jest w kazdym badz razie jeden, pograc w najnowsze tytuly przy w miare mozliwosci wysokich detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szansa jest na pewno :) hdd posiadasz z poprzedniego ? Może zostaw bude i zasilacz a reszte sprzedaj (ewentualnie zostaw ram)

Myślisz o oc? jeżeli nie to może coś takiego

 

Płyta główna Gigabyte GA-H61M-DS2 189,00

Procesor Intel Core i3-2100, 3.10 GHz 3M LGA1155 BOX (BX80623I32100) 485,00

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G) 81,00

Karta graficzna Sapphire Radeon HD6870 1GB DDR5 PX 256BIT 2xDVI+HDMI+DisplayPort LITE (11179-09-20G) 717,00

Suma 1472,00

Zasilacz powinien wytrzymać . Buda według uznania .Za kasę ze sprzedaży mozesz pomyśleć nad i5 lub więcej ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest opłacalne, a zasilacz bez podkręcania podzespołów podoła tylko problem w tym, że do podłączenia grafiki potrzebujesz dwóch przejściówek i nie zostanie Ci ani jeden molex. Zatem można by zmienić także zasilacz, ale to chyba nadal lepiej (CPU, GPU, PSU) niż zmiana całej platformy na LGA1155 co w dodatku da gorszy rezultat, bo i3 bliski wydajnością PhII x4, a HD 6870 zauważalnie mniej wydajny od 7850 i jeszcze roboty przy takiej zmianie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest opłacalne, a zasilacz bez podkręcania podzespołów podoła tylko problem w tym, że do podłączenia grafiki potrzebujesz dwóch przejściówek i nie zostanie Ci ani jeden molex. Zatem można by zmienić także zasilacz, ale to chyba nadal lepiej (CPU, GPU, PSU) niż zmiana całej platformy na LGA1155 co w dodatku da gorszy rezultat, bo i3 bliski wydajnością PhII x4, a HD 6870 zauważalnie mniej wydajny od 7850 i jeszcze roboty przy takiej zmianie więcej.

 

chcesz powiedzieć, że teraz do kart grafiki trzeba podpinać zasilanie 2x 6pin ? jaki skutek ma ew. podpięcie tylko jednego ? mniejsza wydajność ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki skutek ma ew. podpięcie tylko jednego ?

Nieuruchomienie karty :) (ew adekwatny komunikat POST na monitorze)

Jakieś napięcie do przetwornicy musi dojść - chociażby zmostkowane z 2gim PEG :)

 

nie polecam raczej pchać sie w amd - i5 wypadnie znacznie lepiej i zasilacz można będzie zostawić.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieuruchomienie karty :) (ew adekwatny komunikat POST na monitorze)

Jakieś napięcie do przetwornicy musi dojść - chociażby zmostkowane z 2gim PEG :)

 

w 8800gt mam dwa... zawsze podłączałem tylko jedną wtyczkę... czy jakbym podłączył dwie to zyskałbym coś na wydajności karty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemik a ile bym musiał dołożyć do tego i5 ?

 

Ed. Sam troche przejrzałem i wyszło jakieś 250zł by było trzeba dołożyć jeśli zasilacz by dał radę z i5 i R6870 i mobo Gigabyte GA-H61M-DS2. To nie jest dużo przy znacznym skoku wydajności.

Edytowane przez ciumak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co będzie wydajniejsze - i5 + 6870 czy 965 + 7850? Dodam tylko, że nie tak dawno temu chłopak miał GTX 570 z Athlonem II x4 i grał w co chciał, ale wszyscy pisali, że procesor to "wąskie gardło", więc zmienił na 2500K. Ma kilka FPS więcej w Mafii, a w Wieśku i BF3 żadnej różnicy - szkoda było 1100 zł na taki "upgread". Twoja płytą ma fajną sekcję 8+2 i nie jest jakąś mizerotą, a różnica w mojej ocenie nie warta zachodu, bo co innego gdy ktoś składa zestaw, a co innego gdy musi podzespoły wymienić i potem sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt że przy twojej konfiguracji mieszcze sie w 2k z monitorem a tak bym przekroczył ten budżet. Ja pewnie jakiejś wielkiej różnicy nie odczuje gdyż jestem przyzwyczajony do niskich detali czy też lagujących gier. Chyba jestem bardziej skłonny ku twojej propozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech koledzy argumentuje i podejmiesz decyzje. Zmiana samego procesora to tylko zmiana procesora, a nie całej podstawki i jakby nie było cztery rdzenie będą. Core i5 jest natomiast wydajniejszy, co może dać więcej w przyszłości i chyba oszczędniejszy. Tyle tylko, że wybierając i5 musisz zejść do słabszej i starszej grafiki. Trzeba znaleźć kompromis pomiędzy CPU, a GPU ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu minęło, ceny poszły w dół. Zmieściłem się 2k z padem i D3 co bardzo mnie cieszy, kupiłem Phenoma965, R7850 od Sapphire'a i dokupiłem 2GB ramu. Jutro wszystko odbiorę i poskładam do kupy :) Mam nadzieję że nic nie popsuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...