Skocz do zawartości
materkamil

Czy zadziała ze sobą ta płyta + obudowa + procesor + CHŁODZENIE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam takie ciężkie pytanie. Mam procesor i5 2500k oraz płytę Asrock Z68 Ex 3 Gen 3 oraz obudowę cooler master 430. Chciałbym kupić chłodzenie noctua d14 jednak nie wiem czy zmieści się ono w tym wszystkim. Co o tym sądzicie? A może w 300 zł jest lepsze chłodzenie? Proszę o szybką odpowiedź, bo już za chwilkę kupuję. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale czy podane przez ciebie (za 150 zł) ma szansę konkurować z chłodzeniem za 2x tyle czyli za 300 zł?

 

Edit: Może to śmiesznie zabrzmi ale czy w najgorszym razie jak zabraknie te 2-3 milimetry to można podpiłować radiatory noctuy?

Edytowane przez materkamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale macho nie zmieści się do CM430.

 

Wydajność fortisa jest na całkiem niezłym poziomie, będzie jakieś 5 stopni więcej niż na noctua i nieco głośniej.

 

 

Możesz też dorzucić trochę i kupić wspomnianego HR-02 macho i zmienić obudowę na silentiumpc gladius.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy czym należy zwrócić uwagę, że te 8mm nie przełoży się bezpośrednio na dopuszczalną wysokość chłodzenia. W CM 430 jest okno, pleksa w nim nie będzie pewnie zbyt gruba, te 2-3mm mimo wszystko zabierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden problem. Jednak skusiłem się na tą noctuę jednak mam problem z jej montażem. Chodzi o to że mam trochę inną "noctuę" niż wszędzie na internecie itp i inną instrukcję. Jest to NH-D14 ale mam problem z przykręceniem. Może mi ktoś dokładnie powiedzieć. Mam problem bo są takie jakby 2 "kowadełka" 4 śrubki nakrętki i 4 zwykłe. Jednak nie mam nic innego więcej. A na internecie jest pokazane jej składanie z innymi częściami. Ma ktoś to chłodzenie? Pomoże ktoś?

 

Dodam na screenie z filmu z YT. Chodzi o to że mam takie właśnie coś co on przykręca jednak mie mam do czego tego przykręcić (to zaznaczone czerwonym). Ja mam po prostu dziurę i tyle.

 

http://s6.ifotos.pl/img/Beztytuuj_rwaewps.jpg

 

(Te takie wystające, nie mam takiego czegoś)

 

EDit: Montuje ją na 1155 a to jest niby na 2011 i coś słyszałem że powinny być w zestawie przejsciówki?

Edytowane przez materkamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...