Skocz do zawartości
Triv

Problematyka z chlodzeniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam dylemat zwiazany z chlodzeniem cpu. Posiadam phenoma 965be i juz doprowadza mnie do szalu halas wytwarzany przez boxowe chlodzenie nawet przy przegladaniu stron internetowych. Ale niewazne, nie na tym polega moje pytanie. Przez ostatnie 2-3 dni siedzialem i czytalem na temat 2 chlodzen, SilentiumPC Fortis HE1225 i Thermaltake Contac 29 BP.

 

Moj zlom bazuje na:

 

AMD Phenom II X4 965

MSI 870-C45 (FX) V2

i obudowa Brutus 410

 

naczytalem sie ze thermaltake nie wejdzie do obudowy albo bedzie na styk wiec troche sie przerazilem i odpuscilem sobie zakup tego monstrum. I zaczalem czytac wiecej o Fortisie, i gdzies na jakims forum przeczytalem ze fortis potrzebuje 4-pinowego gniazdka, ktorego moja okrojona wersja plyty glownej nie ma... albojestem slepy i czytac nie umiem.

 

Czy jakos dalo by rade wrzucic fortisa na moja plyte glowna ? lub czy istnieje jakies chlodzenie do 150 zl ktore polecacie i bedzie "kompatybilne" z moimi podzespolami...

 

 

 

Z gory dziekuje i pozdrawiam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SilentiumPC Brutus 310/410 vs wysokie coolery CPU | Chłodzenie.net

Z tego, co tu widać, wynika, że Contac 29 wejdzie do Brutusa 410, bok obudowy będzie jedynie lekko dotykać heatpipe'ów. SilentiumPC Fortis powinien się już jednak zmieścić bez problemu. Z tego, co udało mi się zobaczyć na zdjęciach, Twoja płyta ma chyba 4-pinowe gniazdko pod chłodzenie CPU, przyjrzyj się uważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja płyta ma chyba 4-pinowe gniazdko pod chłodzenie CPU, przyjrzyj się uważnie.

 

@up

 

mowisz o tym co zaznaczylem na zdjeciu ?

 

Dołączona grafika

 

co do 29, to czytalem na tej stronie wlasnie o tym juz wczesniej, ale nadal bardziej sklaniam sie na fortisa niz na 29.

 

opis mojej plyty na skapcu:

 

4-pinowe zasilania ATX

nie

 

:((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to co zaznaczyłeś to gniazdo zasilania wentylatora.

4-pinowe zasilania ATX

nie

To dot. gniazda ATX12V zasilania procesora. Twoja płyta gniazdo 8pin dla zasilania cpu.

 

Straciłeś 2 dni ;)

Tak w ogóle to rada na przyszłość: czytać tylko i wyłącznie opisy na stronach producenta sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...